REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Power Hit Radio“ laidų vedėjas Saulius Baniulis susidūrė su mylimo augintinio sveikatos problemomis – jo Naujosios Škotijos retriveriui Penktadieniui ant kojos atsiradus mįslingam darinukui, net dvi laboratorijos įtarė vėžį. 

„Power Hit Radio“ laidų vedėjas Saulius Baniulis susidūrė su mylimo augintinio sveikatos problemomis – jo Naujosios Škotijos retriveriui Penktadieniui ant kojos atsiradus mįslingam darinukui, net dvi laboratorijos įtarė vėžį. 

REKLAMA

Visgi, galiausiai sunki diagnozė nepasitvirtino – atlikus kitus tyrimus paaiškėjo, jog auglys nepiktybinis. Apie Penktadienio ligą S. Baniulis mielai papasakojo naujienų portalui tv3.lt.

„Iš pradžių atsirado nuplikusi vieta ant kojytės, o tada gumbas. Jei būtume anksčiau pastebėję, būtų dabar mažesnė žaizda. Kadangi iškart nepamatėme, išaugo gero centimetro darinukas. 

Galiausiai paaiškėjo, jog Penktadienui – problema, kuri dažnai pasitaiko jauniems šuniukams. Baigėsi gerai. Gumbelis užaugo, histeocitoma. Google galima iškart rasti, ant kojytės užaugo guzelis“, – pasakoja S. Baniulis. 

REKLAMA
REKLAMA

Laboratorijose atlikti tyrimai nieko gero nežadėjo – 14 mėnesių šuniukui buvo įtariamas vėžys. Visgi, Saulius nepasidavė ir nusprendė paieškoti dar specialistų. Taip šioje istorijoje atsirado „TV pagalbos“ veterinaras Paulius Morkūnas, su kuriuo radijo laidų vedėjas pažįstamas iš anksčiau. 

REKLAMA

„Dvi laboratorijos padarė tyrimus, buvo įtariama sarkoma – minkštųjų audinių vėžys. Mes labai nuliūdome, iškart sureagavome. Iškart ėmėme ieškoti geriausių specialistų Lietuvoje. 

Paulių esu kažkada radijo eteryje esu kalbinęs, jie Kaune turi pasidarę gyvūnų greitąją. Važinėja automobiliu pas gyvūnus. Kai šitas dalykas mums nutiko, ėmiausi iškart ieškoti, kas galėtų mums padėti, ir aptikau, kad tas pats Paulius šioje srityje specializuojasi. 

Padarė Penktadieniui operaciją, išpjovė tą guziuką ir išsiuntė į užsienį. O tada iš Vokietijos mes jau gavome džiugias naujienas. Dar prašėme, kad jie patikslintų tą atsakymą, tie patys vokiečiai pasakė, kad tikrai neverta išgyventi, kad tai tikrai paprasta histeocitoma“, – pasakojo Saulius Baniulis. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak S. Baniulio, sužinojus mylimo keturkojo vėžio diagnozę, skaudžiausia viena – jaunas jo amžius. Vyras šioje istorijoje įžvelgia ir svarbią pamoką. 

„Svajoji apie žaidimus su juo, galvoji, kad gyvens keturiolika penkiolika metų...Galvoji, kaip jį dresuosi, kiek jis visko dar išmoks...ir bam. Labai tas duoda per emocijas, per širdį. Žmonėms nepatinka, kad augintinius su vaikais lygini, bet tai tiesa. 

O kitas moralas – nenukabinkite nosies. Jei ir iš dviejų šaltinių gauni tą patį atsakymą, išnaudokite visas galimybes. Mums viskas baigėsi gražiai ir gerai“, – tikina Saulius Baniulis. 

Siunčia svarbią žinią šunų šeimininkams

Penktadienį operavęs veterinaras Paulius Morkūnas pasakoja, jog šuniui pirmose dviejose laboratorijose atliktas tyrimas nėra tinkamas tokiems dariniams analizuoti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Buvo atliktas citologinis tyrimas, kurio metu paimamos ląstelės iš paties darinio ir jos tiriamos mikroskopu. Šitas tyrimas nėra šimtu procentų tikslus. Juo nereikėtų remtis, kad galėtume pradėti taikyti gydymą. Tam reikalingas histopatologinis tyrimas – paties audinio, jis atliekamas Vokietijoje. 

Per tris-keturias dienas Vokietijoje atlieka tą tyrimą ir patvirtina, ar yra onkologija, ar ne. Tikrai žmonės būna išsigandę, Saulius irgi galvojo, kad šuniukui vėžys. O iš tiesų Penktadieniui buvo nustatyta histeocitoma, gerybinis darinys“, – pasakoja P. Morkūnas.

Pasak P. Morkūno, net ir ištyrus, jog atsiradęs darinys gerybinis, jo praleisti pro pirštus jokiu būdu negalima. 

REKLAMA

„Kiekvienas darinys yra svarbus, nes laikui bėgant, kiekvieno darinio ląstelės gali mutuoti, keistis ir supiktybėti. Visus darinius rekomenduoju šalinti tol, kol jie maži. Ir šiuo atveju, jei mes nebūtume ėmesi veiksmų ir tiesiog laukę, neaišku, kuo būtų pasibaigę. 

Šalindamas darinį visada stengiuosi šalinti jį radikaliai – su vienu ar net 2 centimetrais aplinkinio ploto. Kartais, įtariant sunkią ligą, šalinama dar daugiau. Taip buvo ir šiuo atveju“, – Penktadienio kojoje atsiradusį darinuką prisimena P. Morkūnas. 

Gydytojas atviras – vėžys yra itin klastinga liga. Medikas primygtinai rekomenduoja rūpintis savo augintinių sveikata ir juos nuolat prevenciškai tirti, nes vėliau gali būti per vėlu. 

REKLAMA

„Vėžio formos šiemet ir pernai ėmė keistis. Eilę metų siunčiame tuos tyrimus į Vokietiją ir visada jie atsiunčia atgal atsakymą, koks tai yra auglys. Viską būna nustatę. Nuo praėjusių metų jie ėmė sakyti, kad jie negali pasakyti, kokie tai navikai. 

Vėžys – tokia liga. Jis prisitaiko prie organizmo, keičiasi, mutuoja, susitapatina su sveikomis ląstelėmis. Gyvūnas gali jaustis puikiai, kraujo tyrimai nieko nerodyti. Būna, ateina pas mane su išsisėjusiu kepenų, žarnyno vėžiu, tyrimai idealūs. Labai svarbu tirti augintinius“, – teigia gydytojas Paulius Morkūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų