Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Geležinkelio darbuotojas iš Kazachstano – „Grammy“ nominantas Šlovę atnešusį kūrinį sukūrė per kelias valandas

20-metis Imanbekas Zeikenovas iš Kazachstano pernai tapo muzikos industrijos vienadiene žvaigžde. Kaip jaunuoliui seksis toliau dabar dar anksti spręsti, tačiau vos per kelias valandas „remiksuotas“ kūrinys šiam vaikinui atnešė šlovę, apie kurią gali pasvajoti daugelis muzikantų – jis buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui.

REKLAMA

Imanbekas pasakojo, kad muzikinį kūrinį „Roses“ pasirinko atsitiktinai, o patį kūrinio remiksą sukūrė per 2,5 valandos. Iš pradžių jis tiesiog pasidalijo juo savo „Vkontakte“ paskyroje. Per 2019-uosius kazachstaniečio perdaryta daina išpopuliarėjo rusakalbėje interneto erdvėje, o 2020-aisiais – Vakaruose. Daina pateko į „Billboard“ TOP-25 sąrašą ir tapo „Shazam“ dainų paieškos sistemos lydere. Maža to, daina užėmė 18 vietą labiausiai ieškomų „Shazam“ dainų sąraše per visą paslaugos teikimo istoriją.

„YouTube“ platformoje daina per pusmetį surinko daugiau nei 117 mln. peržiūrų.

Tuo metu jis jau buvo pasirašęs kontraktą su įrašų studija, susitarusia dėl teisių į dainą su tikruoju jos atlikėju. „Mano remikso sėkmė – vien tik laimingas atsitiktinumas, aš tai adekvačiai suvokiu“, – „tjournal“ cituojamas pats jaunasis muzikantas. 

Jis pasakojo, kad mokosi Pavlodarsko transporto ir komunikacijos koledže, o iki 2019-ųjų gruodžio dirbo signalininku geležinkelyje. Už įrašą gautų lėšų jis stengiasi nešvaistyti, kad „turėtų tiesiog galimybę nedirbti“, pasakojo jis žurnalistams. Už savo pirmąjį honorarą jis įsigijo automobilį „Lada Priora“. 

REKLAMA

Bandė po savo sparnu priglausti ir Lietuvos prodiuseriai

Pirmieji su remikso autoriumi 2020-ųjų susisiekė lietuvių muzikos kompanijos „Lithuania HQ“ atstovai. Lietuviai pasiūlė jam pasirašyti kontraktą ir „išvalyti nuo autorinių teisių“ patį kūrinį, tai yra – įrašyti kito atlikėjo vokalą. Priedo jam buvo pasiūlyta išmokėti 2 tūkst. eurų iš anksto ir 50 proc. pajamų už kūrinį. Tačiau Imanbekas sutarties su lietuviais taip ir nepasirašė. 

Pats Imanbekas pripažino, kad jam tokia pasiūlyta pinigų suma atrodė įspūdinga: „Kokius metus būčiau galėjęs už šiuos pinigus gyventi“. Tačiau atbaidė jį tai, kad sutartis buvo surašyta anglų kalba, kurios jis nemoka taip gerai, kad ryžtųsi dėti parašą. 

REKLAMA

Vaikinas išsivertė sutartį, bet vis dar negalėjo suprasti visų jos detalių, todėl nusprendė „tempti laiką“. Po kelių savaičių su juo susisiekė rusų muzikinės kompanijos atstovas, kuris ir įkalbėjo pasirašyti su jais sutartį „suprantama kalba“. 

Savo miestelyje Aksu, kuriame gyvena apie 70 tūkst. žmonių, Imanbekas tapo vietos įžymybe. „Gatvėje žmonės stabdo, prašo nusifotografuoti kartu“, – pasakojo jis.

„Grammy“ apdovanojimų ceremonija įvyks 2021-ųjų sausio 31-ąją.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI