Tokijuje baigėsi debiutinis 3x3 krepšinio turnyras, kurio čempionais tapo Latvijos komanda. Kaimynų trijulė vedama Karlio Lasmanio finale 21:18 įveikė Rusijos olimpinio komiteto (ROC) komandą.

Rungtynių pradžioje geriau sekėsi Rusijos krepšininkams, kurie buvo atitrūkę 9:4.

Latvius sugrįžimui į kovą įkvėpė Naurio Miezio tolimas metimas ir reidas iš po krepšio, po kurio ekipas teskyrė vienas taškas 11:10.

Visgi rungtynių herojumi tapo atletiškas latvių gynėjas K. Lasmanis, kurio sudėtingas tritaškis rungtynių pabaigoje pražudė Rusijos viltis iškovoti olimpinį auksą.

Primename, kad atrankos turnyre Latvija eliminavo būtent Lietuvą. Gratzo mieste (Austrija) vykusiame turnyre mūsiškiai pralaimėjo po įtemptos kovos 19:21.

Latvijai tai pirmas medalis šiose olimpinėse žaidynėse. Auksą pastarąjį kartą jie laimėjo 2012-aisiais Londone (BMX dviračiai), o po nepriklausomybės viso turi 16 medalių. Savo ruožtu Lietuva turi 25-is.

Įspūdingą Lasmanio tritaškį žiūrėkite straipsnio viršuje esančioje nuorodoje.