Latvijos 3x3 krepšinio rinktinė – olimpinė čempionė. Kaimynų trijulė finale Tokijuje 21:18 įveikė Rusijos olimpinio komiteto (ROC) komandą.

Latviai nervingai pradėjo rungtynes – rusai išsiveržė į priekį 1:3. Taip pat, kaimynai prisirinko pražangų, o varžovai smeigė dar ir dvitaškį 2:5.

Situacija nesikeitė ir sužaidus tris su puse minutės. Kirillas Pisklovas smeigė sunkų dvitaškį ir latviai paprašė minutės pertraukėlės – 4:9.

Likus penkioms su puse minutės latviai pasiekė 7 komandinių pražangų ribą, bet labai svarbų dvitaškį pataikė Nauris Miezis (9:11). Netrukus metimą pridėjo ir Karlis Lasmanis (10:11). Kiek vėliau K. Lasmanis ir išlygino rezultatą (13:13).

K. Lasmanis su N. Mieziu toliau tempė latvius, kurie išsiveržė į priekį (16:15). Vis tik rusai rėmėsi Ilja Karpenkovu, kuris išvedė juos į priekį (16:17).

Įspūdingą Lasmanio tritaškį, uždariusį rungtynes rasite čia:

Jam itin svarbiu dvitaškiu atsakė N. Miezis (18:17). I. Karpenkovas vėl išlygino rezultatą, bet latviai atsakė (19:18). K. Lasmanis pataikė lemiamą dvitaškį ir atnešė savo šaliai auksą.

Anksčiau vykusiuose mačuose moterų ir vyrų rinktinės išsidalino kitus medalius. Bronzą iškovojo kinės, kurios įveikė prancūzės bei serbai, kurie nepaliko vilčių belgams.

Auksą moterų turnyre nuskynė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) trijulė. Finale jos 18:15 palaužė ROC.

Primename, kad atrankos turnyre Latvija eliminavo būtent Lietuvą. Gratzo mieste (Austrija) vykusiame turnyre mūsiškiai pralaimėjo po įtemptos kovos 19:21.

Latvijai tai pirmas medalis šiose olimpinėse žaidynėse. Auksą pastarąjį kartą jie laimėjo 2012-aisiais Londone (BMX dviračiai), o po nepriklausomybės viso turi 16 medalių. Savo ruožtu Lietuva turi 25-is.

Latvija: K. Lasmanis 10, N. Miezis 7, Agnis Čavaras ir Edgaras Krūminis po 2 taškus.

ROC: I. Karpenkovas 7, K. Pisklovas 6, Stanislavas Šarovas 3, Aleksandras Zuevas 2 taškai.