Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Verbų sekmadienis šiemet pasaulyje buvo kitoks. Dvasininkai mišias aukojo daugiausia tuščiose bažnyčiose. Tiesa, karantino iššūkiai ir draudimai sustabdė ne visus tikinčiuosius – Baltarusijoje žmonės melstis traukė miniomis.

REKLAMA

Ašmenos mieste baltarusiai vienas po kito bučiuoja medinį kryžių. Akivaizdu, kad Lietuvos pašonėje esančiai kaimynei Baltarusijai koronaviruso pavojai ir toliau nė motais. Nors šalyje, oficialiais duomenimis, kurie, tikėtina, neatspindi tikrosios situacijos, COVID-19 virusu užsikrėtė jau per 500-tus žmonių, o mažiausiai 8 mirė, čia ir toliau aukojamos pamaldos.

Į jas traukia ir senjorai, ir vaikai, ir jų tėvai. Apie saugų atstumą vienas nuo kito kalbėti nė neverta, tad galima neabejoti, kad po Verbų sekmadienio Baltarusijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiai dar labiau šoktels. Visgi vietos dvasininkai sako, kad šiemet pamaldose žmonių kiek mažiau nei įprasta, tačiau esą nesupranta, kodėl.

„Esu šiek tiek nustebęs, kad žmonės taip rimtai vertina šį karantiną, nes jei remsimės rekomendacijomis, kurias paskelbė šiandien, manau, jos labai panašios į tas, kurios skelbiamos per paprastą gripą. Nors aš jas ne iki galo perskaičiau“, – sako kunigas Jan Pazyn.

REKLAMA

Valdžios reikalavimų nesiburti pamaldoms nesilaiko ir tikintieji Kenijos sostinės Nairobio lūšnynuose. Nors ir nedidelėmis grupėmis, jie renkasi savo pastorių namuose ir meldžiasi.

„Mes meldžiamės už žmones ligoninėse, už mūsų šalį ir visą pasaulį, kurį sudrebino koronavirusas. Jis neaplenkė net Bažnyčios“, – pasakoja pastorė Gladys Maloba.

Jeruzalėje taip pat neatsisakyta šios religinės šventės. Juk tose pačiose vietose, kur prieš du tūkstantmečius vyko liturgijoje minimi įvykiai, Verbų sekmadienis, kaip ir visa juo prasidedanti Didžioji savaitė, kasmet minimi ypatingai. Visgi šiemet miestas paskendęs ramybėje – apeigose dalyvauja tik dvasininkai, atsisakyta ir dviejų procesijų, vykdavusių Kristaus Kapo bazilikoje ir miesto gatvėse.

REKLAMA

„Įprastai šią dieną Jeruzalėje būna sausakimša. Tūkstančiai žmonių atvyksta iš viso pasaulio pasimelsti ir atšvęsti. Šiandien čia tuščia ir tylu. Labai keista ir liūdna“, – teigia Jeruzalės lotynų patriarchas Pierbattista Pizzaballa.

O tai Vokietijos Acherno miesto bažnyčia – ne tuščia. Miesto tikintieji nusprendė melstis iš namų, tačiau atsiuntė savo nuotraukas, o bažnyčios atstovai priklijavo jas prie suolų. Kunigas sulaukė maždaug 150-ies nuotraukų su 1000-čiu žmonių jose. Jis sako, kad tiek daug žmonių šioje bažnyčioje nebuvo nė karto.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI