Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Iš skandalų neišlipančioje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dėl įsisukusio koronaviruso susikibo trys čia veikiančios darbuotojų profsąjungos. Vienos jų pirmininkas ragina nušalinti vyriausiąjį gydytoją Vinsą Janušonį, kitų profsąjungų pirmininkai vadovą palaiko. Kieno klausyti, nežino ir uostamiesčio valdžia. Pats vyriausiasis gydytojas ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga jau prabilo ir apie pirmines komisijos, savaitgalį krėtusios šią gydymo įstaigą, išvadas.

REKLAMA

Visais įmanomais būdais nuo koronaviruso bando save apsaugoti į Klaipėdos universitetinę ligonę sužinoti kraujo tyrimų rezultatų atvykęs senjoras: sena, medikų teigimu, nuo viruso nebeapsauganti, sovietinė dujokaukė, celofaninis lietpaltis, pirštinės bei storos kelnės. Vyras aiškina, kad svarbu nustoti skųstis ir viskas bus gerai.

„Pensininkai kiti šaukia – blogas gyvenimas. Liuks gyvenimas yra. Suprantate? Tik reikia gyventi, o nereikia klykauti be reikalo. Suprantate?“

REKLAMA

O štai vienos iš trijų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje veikiančių profsąjungų pirmininkas ironizuoja, kad šios gydymo įstaigos medikai neturi net tokios apsaugos kaip šis senjoras.

„Aš galiu pasakyti asmeniškai. Nuo karantino paskelbimo aš asmeniškai gavau du FFP2 respiratorius. Per visą tą laikotarpį. Savo kvėpavimo takų apsaugai, įstaigoje, kuri galimai yra patapusi židiniu“, – sako profsąjungos pirmininkas Dainius Burdulis.

Todėl pirmininkas Klaipėdos valdžią reikalauja nušalinti Universitetinės ligoninės vyriausiąjį gydytoją Vinsą Janušonį.

REKLAMA

„COVID-19 epidemijos metu neužtikrinus visiems darbuotojams saugių darbo sąlygų, pacientams – kokybiškų ir prieinamų sveikatos priežiūros paslaugų, darbuotojams, pacientams ir tuo pačiu kiekvienam iš mūsų sukėlus pavojų gyvybei ir sveikatai“, – sako D. Burdulis.

„Pas mus dirba 1700 maždaug žmonių, vienas kitas keičiasi. Ponas Burdulis pats nebūdamas mediku, jis yra fizikas, atstovauja 8 žmones, įskaitant jį patį, ir kalba už visą ligoninę. Apsaugos priemonėmis, mes galime pateikti, tą, ką jis sakė, kad neaprūpina, jis meluoja atvirai į eterį. Yra dokumentai, yra jo pačio parašai, ką jis gavęs ir taip meluoti“, – teigia Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

REKLAMA

Vyr. gydytojui pritaria kitos universitetinės ligoninės profsąjungos, vienijančios beveik keturis šimtus slaugytojų, pirmininkė. Moteris sako, esą apsaugos priemonių medikams šioje gydymo įstaigoje tikrai netrūksta.

„Aš visą laiką už profesinių sąjungų veiklą, kad jos padeda darbuotojams, bet kada kelia įtampą ligoninėje esant tokiam sunkiam metui, tai iš tiesų yra nereikalinga ir bereikalinga. Tikrai galiu patvirtinti, kad mes skyriuje be asmens apsaugos priemonių tikrai nedirbam ir tikrai iš šiukšliadėžių mums traukti jų nereikia“, – kalbėjo Slaugytojų profsąjungos pirmininkė Vida Šereikienė.

REKLAMA

Medikė tikina, kad jai pritaria ir trečiosios Klaipėdos universitetinės ligoninės profsąjungos, vienijančios 130 gydytojų, nariai. Tačiau jos pirmininkas šiandien visą dieną operuoja, tad patvirtinti ar paneigti to negali.

Kurią profsąjunga tikėti, nežino ir Klaipėdos universitetinės ligoninės steigėjos – uostamiesčio savivaldybės vadovai. Vinsą Janušonį jie kviečia į šį ketvirtadienį vyksiantį tarybos posėdi, o tuomet esą ir spręs, ką daryti toliau.

Politikai prisimena neseniai kilusią isteriją dėl melagingų žurnalistų pasisakymų feisbuke šalia nuotraukų, kuriose maišeliai su medikų panaudotais vienkartiniais rūbais Kauno klinikinėje ligoninėje. Tuomet karštai sureagavo net premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras, o incidentą tyrusi komisija pažeidimų nenustatė ir vadovą grąžino į darbą.

REKLAMA

„Lietuvoje jau būtą bandymų daryti tam tikrus drastiškus veiksmus pagal nuotrauką ir žinote, kuo tai baigėsi. Todėl reikia mokytis iš svetimų klaidų ir atlikti viską taip, kaip reglamentuoja įstatymas ir pagal tas tvarkas, pagal tuos reglamentavimus, kurie visiems turėtų galioti“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

O štai sveikatos apaugos ministras Aurelijus Veryga kalba apie per savaitgalį komisijos nustatytus pažeidimus Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

„Yra nerimą keliančių dalykų. Nesutampa skaičiai, pateikti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, ir vėliau pateikti pačioj ligoninėj jau nuvykusiems ekspertams. Tiek dėl užsikrėtusio personalo, tiek dėl užsikrėtusių pacientų. Buvo pastebėta, kad yra visos sąlygos plisti kryžminei taršai. Maitinimas personalo buvo organizuojamas toje pačioje vietoje, kur personalas galėjęs užsikrėsti arba turėjęs aukštos rizikos kontaktus, galėjo kontaktuoti“, – pasakoja A. Veryga.

REKLAMA

Šiandien uostamiestyje patvirtini 4 nauji koronoviruso atvejai, tad dabar Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydomi 67 žmonės. Penki iš jų medikai. Dar kelios dešimtys pacientų, iš kurių 35 medikai, gydosi namuose. Vienas žmogus pasveiko. Iš viso Lietuvoje jau pasveiko 8 užsikrėtusieji – septyni jų – Klaipėdoje.

j jau poxuidarosi 2020-04-06 22:22:10
eikite jus grublia ir janusoni naxui,uzpisote jau negyvai..
Atsakyti
0
T Tadas 2020-04-07 00:26:30
Liberalų chebrą, tiek šerifas miesto tiek ligoninės vadovas užrūdyję ant abėjingumo.
Atsakyti
0
K Klp 2020-04-06 22:36:06
Ir tą sovietinę akušeriją galėtų uždaryti.. Na koks ten baisus požiūris į neįgalius naujagimius tai net šiurpas ima prisiminus
Atsakyti
0
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI