Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Portalo tv3.lt redakciją pasiekė skaitytojo vaizdo įrašas iš Kauno. Vyras užfiksavo, kaip šeštadienį šalia Lampėdžių karjero stovėjo dešimtys automobilių. Pasak vyro, toje vietoje sportavo dešimties žmonių grupė.

REKLAMA

„Gaila, kad žmonės nesupranta ir jiems nusispjauti į kitų sveikatą. Šiandien Kaune, prie Lampėdžių karjero, maždaug dešimties žmonių grupė sportuoja. Gaila“, – rašė redakcijai vaizdo įrašą atsiuntęs Tomas.

Skaitytoją papiktinusį vaizdelį Kaune galite pamatyti vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Portalo tv3.lt redakcija primena, kad Lietuvoje karantino laikotarpiu išeiti pasivaikščioti į lauką galima ne visiems, o tiems, kam galima, yra būtinos sąlygos, kurių nevykdant galite susilaukti ir policijos dėmesio ar net gauti baudą. 

Visuomenės informavimo grupės vadovas, premjero patarėjas Giedrius Surplys naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad, kalbant apie pasivaikščiojimus lauke, reikia išskirti kelias grupes žmonių. Viena – užsikrėtusieji koronavirusu, jaučiantys simptomus, bendravę su užsikrėtusiuoju ar grįžę iš užsienio asmenys.

REKLAMA

„Jie negali net šuns išvesti pavedžioti. Tie žmonės turi kreiptis į savo artimuosius ar savanorius, kad šie jiems užtikrintų būtinąsias funkcijas: aprūpintų maistu, vaistais ir, jeigu reikia, gyvūnus pavedžiotų“, – kalbėjo G. Surplys.

Antradienį Seimas priėmė griežtesnes baudas asmenims, kurie nesilaiko karantino ir saviizoliacijos reikalavimų – baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą sieks nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1500 iki 6000 eurų.

Kiti asmenys, pasak premjero patarėjo, gali būti lauke, bet tai stipriai nerekomenduotina.

„Jeigu jau, taip sakant, važiuoja stogas ir norisi pasivaikščioti, tai būtina laikytis rekomendacijų, jeigu įmanoma, užsidėti medicininę kaukę ir pirštines, jei kaukės neturite, užsiriškite šaliką arba skarelę“, – patarė G. Surplys.

REKLAMA

Taip pat negalima vaikščioti didesnėmis nei dviejų asmenų grupelėmis, o parkuose buriuotis daugiau nei po penkis asmenis. Visais šiais atvejai reikia laikytis saugaus dviejų metrų atstumo, gyventojai įpareigojami vengti fizinio kontakto.

Daugiau apie tai skaitykite straipsnyje: „Baudos ir vaikščiojimas lauke: Lietuvoje yra 3 grupių žmonės ir visiems – skirtingos taisyklės“

N Nuomonė 2020-04-06 17:05:11
Sėdėjimas uždaroje patalpoje silpnina imunitetą , atrofuojasi organizmo ginįbinės funkcijos .
Atsakyti
-3
K Kestas 2020-04-06 16:36:08
Gripas buna paziurekite kiek buna poliknikos pilnos ir mirsta daugiau negu dabar keli zmones ir serga daugiau zmoniu negu dabar
Atsakyti
-11
K Krs 2020-04-06 22:44:48
Stiprina imuniteta. O tu sedek namie o ne vszinek kur nereikia
Atsakyti
0
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI