Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Kovo 21-ąją Detroite, JAV, autobuso vairuotojas Jasonas Hargrove’as savo socialiniame tinkle „Facebook“ surengė tiesioginę transliaciją, kurios metu skundėsi į viešąjį transportą įlipusia ir visos kelionės metu kosėjusia keleive. Vyras bandė atkreipti žmonių dėmesį dėl koronaviruso ir prašė gyventojų galvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus. Po kiek daugiau nei savaitės Jasonas mirė nuo koronaviruso.

REKLAMA

„Tam, kad mes įveiktume šią kovą, jūs turite į tai žiūrėti rimtai“, – kovo 21-ąją kalbėjo Jasonas.

Po keturių dienų penkiasdešimtmetis vyras pajuto koronaviruso simptomus. Vos po savaitės, balandžio 1-ąją, vyras mirė. Kol kas neaišku, kaip jis užsikrėtė koronavirusu, tačiau tikėtina, kad tai galėjo įvykti jo darbo metu.

Dar kovo 17-ąją Detroite keleivių elgesiu pasipiktinę autobusų vairuotojai ėmė protestuoti. Tik po to viešojo transporto darbuotojams imta dalinti pirštines, kai kuriems pasisekdavo gauti ir kaukių.

Detroito meras Mike’as Dugganas pripažino iš autobusų vairuotojų girdėjęs nusiskundimų apie kosinčius keleivius, kurie mokėdami už kelionę viešuoju transportu naudoja ir apkosėtus pinigus. Detroito meras taip pat sakė, kad matė Jasono vaizdo įrašą ir tikino, kad jį pamatyti turėtų kiekvienas žmogus.

„Nežinau, kaip galima žiūrėti šį vaizdo įrašą ir neapsiverkti. Jis žinojo, kad kažkas, kam buvo visiškai nusispjauti, sukėlė pavojų jo gyvybei. O dabar jis jau miręs“, – sakė Detroito meras.

REKLAMA

Šiuo metu Detroito autobusų vairuotojai nebeįleidžia keleivių pro priekines duris, neberenka mokesčio už kelionę. Taip pat vairuotojams suteiktos galimybės nakvoti viešbučiuose, jei jie jaučia, kad gali sukelti pavojų savo šeimoms. Deja, tokių pokyčių imtasi jau po Jasono mirties. 

„Apie tai galvosiu dar labai ilgai“, – liūdesio dėl vyro mirties neslėpė Detroito meras.

Socialiniame tinkle „Facebook“ Jasono vaizdo įrašas buvo peržiūrėtas daugiau nei 660 tūkst. kartų ir paplito visame pasaulyje.

„Koronavirusas yra tikras ir mes, visi viešojo transporto darbuotojai, dirbame savo darbą, bandome išlaikyti savo šeimas. Bet įlipti į autobusą, jame stovėti ir daug kartų nusikosėti nė neužsidengus burnos per pandemiją tik įrodo, kad kai kuriems iš jūsų tai nėra svarbu, jums nusišvilpti. Atleiskite, už mano kalbą, bet aš taip jaučiuosi. 

REKLAMA

Suaugusiai pusamžei moteriai stovėti autobuse ir kosėti 4-5 kartus nė neužsidengus burnos, kai mes kovojame su pandemija, mane siutina. Aš daugiau nieko nekaltinu, tik tą moterį, kuri taip elgėsi. 

Tam, kad mes nugalėtume kovą, mums į tai reikia žiūrėti rimtai. Žmonės miršta nuo koronaviruso. Aš esu įpykęs, nes turėjau būti mandagus, nieko nesakiau, bet viskam yra savos ribos – moters elgesys buvo pasibaisėtinas, jaučiuosi pažeistas. Autobuse buvo 8-9 žmonės, kai ji kosėjo nė neužsidengusi burnos. 

Todėl visiems, kurie dabar tai žiūri, noriu pasakyti, kad jūs tai priimtumėte rimtai. Mes bandome dirbti, vežame jus nuo vieno miesto galo į kitą ir bandome išlikti profesionalūs. Dar kartą kartoju daugiau nieko nekaltinu – nei miesto, nei mero, nei Mičigano valstijos, nei valdžios, nei prezidento. Kaltinu tik tą moterį, kuri stovėjo autobuse ir kosėjo, nes tik per tokius žmonės koronavirusas vis dar plinta“, – savo vaizdo įraše kalbėjo Jasonas.

Savo akimis pamatyti visą vaizdo įrašą galite siužete, esančiame straipsnio pradžioje. 

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI