Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Opozicijoje esantys konservatoriai valdžią užsipuolė dėl pavojų gabenantis apsaugos nuo koronaviruso priemones išskirtinai iš komunistinės Kinijos. Dalį krovinio atgabeno Rusijos oligarchų lėktuvas. Anot konservatorių, taip Lietuva jau pateko į mums nedraugiškų šalių propagandos ir interesų gniaužtus. Valdžia aiškina, kad tokių didelių siuntų ir taip greitai iš niekur kitur atsisiųsti nebūtų pavykę, o už pagalbą kinams esą dėkoja net JAV.

REKLAMA

Prieš pora savaičių Lietuvą pasiekė dovana iš Kinijos. Siuntoje buvo 20 tūkst. medicininių kaukių, 120 tūkst. porų pirštinių. Už siuntą Lietuva nemokėjo, tai humanitarinė Kinijos pagalba. Ją dovanojo Kinijos prekybos rūmai, o atgabeno Rusijoje aktyviai veikiančio verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamos  „Avia Solutions Group“ valdoma užsakomųjų skrydžių bendrovė.

Be šios siuntos, į Lietuvą nusileido dar 5 lėktuvai su trūkstamomis medikų apsaugos priemonėmis ar technika. Tik šįkart Lietuva juos ne gavo, o nusipirko. Visos siuntos taip pat iš Kinijos.

Seime į užsienio reikalų komiteto posėdį susirinkę konservatoriai Užsienio reikalų ministrui priekaištauja, kodėl tokios siuntos keliauja iš komunistinės Kinijos, o vienas iš siuntą gabenusių lėktuvų – rusų oligarchų.

„Mūsų žmonių smegeninė plaunama dabar nuo ryto iki vakaro vaizdais komunistinės Kinijos arba rusų oligarchų lėktuvais“, – sako konservatorius Emanuelis Zingeris.

REKLAMA

Siunta

Siunta

Konservatoriai aiškina, kad taip Lietuva pateko į nedraugiškų šalių propagandos gniaužtus, esą padedame Kinijai ar Rusijai stiprinti galią regione.

„Akivaizdu, kad proteguojama komunistinė Kinija ir visas žaidimas sukamas su rusų oligarchų lėktuvais, kas prieštarauja nacionaliniams interesams, leidžia Putinui sakyti, kad mes vieninteliai gelbėjam pasaulį kartu su kinais, kurie užkrėtė pasaulį, nuimkite mums sankcijas, mes geručiai“, – pasakoja konservatorius Žygimantas Pavilionis.

„Jeigu kolegos žino kokią kitą vietą ir gali pasiūlyti kitą lėktuvą, kuris greičiau pristatys prekes Lietuvai, mes būsime dėkingi už tuos siūlymus, o dabar nelabai adekvatu sakyti, kad tai netinkama šalis gamintoja, ar netinkamas lėktuvas, kai mes kalbame apie mūsų medikų apsaugą“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

Tiek užsienio reikalų, tiek sveikatos apsaugos ministras tikina, kad niekas didesnės siuntos greičiau už Kiniją negalėjo atsiųsti. O dovanota tik viena – visos kitos pirktos.

„Net kreipdamiesi į tokias šalis kaip Suomija ir Jungtinė Karalystė, jos vis dėlto nurodydavo gamybos šaltinį pačioje Kinijoje. Kitaip tariant, tokiais kiekiais mes daugiau iš niekur negalėjome gauti tų prekių. Tai čia yra viskas objektyvu“, – kalbėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Apžvalgininkas Marius Laurinavičius aiškina, kad Lietuvai gali atsiliepti sprendimas Kinijos krovinį atsigabenti Rusijos karinio pramoninio komplekso lėktuvu, nes jį valdanti kompanija yra Pentagono juoduosiuose sąrašuose. O Kinija savo humanitarine pagalbą, kokią gavo Lietuva, teikia tik toms šalims, kuriose turi interesų.

REKLAMA

„Ta humanitarinė pagalba turi padėti pasiekti tuos tikslus, kuriuos Kinija turi. Tai yra Klaipėdos uostas, į kurį investuoti Kinija ketinimų neatsisakė, tai yra 5G ryšys, „Huawei" technologijų pagrindu, ir Vakarų vienybės silpninimas“, – sako politologas Marius Laurinavičius.

„Kinai siuntė savo paramą tai pačiai Amerikai, Jungtinėms Valstijom, ir prezidentas Trumpas dėkojo už paramą. Krizės metu svarbiausia žmonių gyvybė ir sveikata“, – pasakoja L. Linkevičius.

Kritikos sulaukta ir dėl pačios produkcijos, kuri keliauja iš Kinijos. Neva šalys kaip Čekija, Ispanija, vienos rūšies greituosius testus išsiuntė kinams atgal, nes jų rezultatai buvo toli gražu ne tokie tikslūs kai žadėta. Tačiau ministras aiškina, kad Lietuva nusipirktus greituosius testus ras kur panaudoti.

REKLAMA

„Nemanau, kad tai bus be reikalo išmesti pinigai, medikai rengia rekomendacijas testų panaudojimui. Jie nėra tinkami susirgimo ūmiai būklei vertinti, tai labiau persirgimui užfiksuoti, bet tai taip pat turi prasmę“, – teigia A. Veryga. 

Užsakomųjų krovinių gabenimas į Lietuvą bus tęsiamas.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI