Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Laidoje „Pasikalbėkim“ vieši žurnalistė Giedrė Peseckytė. Kinijos sostinėje Pekine žinias apie žurnalistiką gilinusiai merginai teko nutraukti magistro studijas ir grįžti į Lietuvą. 

REKLAMA

„Neliko kitos išeities, nes universitetas buvo uždarytas ir kol kas paskaitos vyksta nuotoliniu būdu. Planuojama, kad universitetas duris atvers gegužę, todėl ilgiau likti mieste, kuriame jau buvo nustatyti koronaviruso atvejai, tikrai nenorėjau“, – pasakoja Giedrė. 

Šįkart grįžimas namo gerokai skyrėsi nuo ankstesnių, nes Pekino oro uoste lietuvei teko praeiti griežtą patikrą. Ne vieną sykį buvo matuojama kūno temperatūra, reikėjo užpildyti išsamų klausimyną apie sveikatą ir Kinijoje lankytas vietas. 

„Skridau į Varšuvą, o iš ten į Vilnių. Įlipus į lėktuvą mus pasitiko įgulos nariai su specialiomis kaukėmis. Aš ir dauguma lėktuvo keleivių taip pat dėvėjome kaukes, o kai kurie buvo užsidėję net plaukimo akinius. Skrendant viena moteris pasijuto prastai, skundėsi turinti temperatūros, bet galiausiai paaiškėjo, kad šios visgi nėra. Tada daugelis tikrai lengviau atsikvėpė“, – teigia vilnietė.

REKLAMA

Kokios procedūros laukė sugrįžus į Vilnių? Kodėl 14 dienų Giedrei buvo rekomenduota neturėti artimo kontakto su aplinkiniais ir kodėl nepažįstami žmonės jai pradėjo siuntinėti užgaulias žinutes? 

„Man iki šiol kas rytą paskambina sveikatos specialistai ir pasiteirauja, kaip aš jaučiuosi. Ačiū Dievui, man nepasireiškė jokių simptomų, nors dėl tokių oro sąlygų Lietuvoje dabar didesnė tikimybė pasigauti gripą“, – šypteli Giedrė. 

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad svarbu skaityti kuo daugiau patikimų informacijos šaltinių apie koronavirusą ir tinkamai rūpintis savimi, o ne isteriškai panikuoti.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt laida apie žmonių iššūkius, kasdienybę ir kuo jie gyvena šiandien. Kas savaitę naujas interviu su žinomais ir įdomiais Lietuvos žmonėmis.

 

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI