Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Skrybėlių parduotuvė Našvilyje, Tenesio valstijoje, sulaukė pasmerkimo ir protestų po to, kai ėmė prekiauti antivakciniais geltonos žvaigždės formos ženkliukais. Šie ženkliukai yra labai panašūs į geltonas žvaigždes, kurias žydai buvo priversti nešioti nacių valdomoje Vokietijoje.

REKLAMA

Parduotuvė „HatWRKS“ jau ištrintame „Instagram“ įraše teigė, kad ženkliukus pardavinėja už 5 JAV dolerius.

Parduotuvė buvo kritikuojama internete ir gyvai. Susirinkę protestuotojai laikė užrašą „Našvilyje nėra nacių“.

Vietinis rabinas teigė, kad žvaigždė yra įžeidimas žydams, kuriuos nužudė naciai.

„Geltonos žvaigždės ar bet kokių holokausto vaizdų naudojimas yra įžeidimas šešiems milijonams žydų, kurie buvo sistemingai nužudyti per Holokaustą“, – Našvilio televizijai „WSMV“ sakė rabinas Laurie Rice.

Vėlesniame „Instagram“ įraše parduotuvė atsiprašė „už nejautrumą“. Ji teigė neketinanti „sumenkinti Dovydo žvaigždės“ arba išreikšti nepagarbą tam, kas nutiko milijonams žmonių.

Pandemijos metu kai kurie sąmokslo teorijų skleidėjai buvo pasmerkti dėl to, kad sulygino koronaviruso prevencijos priemones ir fašistinę nacistinės Vokietijos politiką.

Respublikonų kongreso atstovė Marjorie Taylor Greene buvo kritikuojama dėl to, kad sulygino privalomąjį kaukių dėvėjimą su priverstiniu geltonų žvaigžių dėvėjimu nacių Vokietijoje.

Penktadienį „HatWRKS“ savo „Instagram“ paskyroje pasidalijo nuotrauka, pranešančia apie geltonos žvaigždės ženkliukų atvėžimą. Joje matyti, kad moteris, kaip teigiama, verslo savininkė, ant juodų marškinėlių dėvi geltoną Dovydo žvaigždę su užrašu „neskiepyta“.

REKLAMA

Socialiniuose tinkluose kilo pasipiktinimas.

Tviteryje buvęs JAV ambasadorius prie NATO Ivo Daalderis teigė, kad pardavinėti šį blogio simbolį yra „šlykštu“.

Šeštadienį pasipiktinimas internete virto protestais prie parduotuvės.

Tuo tarpu viena skrybėlių kompanija pareiškė, kad nustos pardavinėti savo produktus šioje parduotuvėje „dėl įžeidžiančio „HatWRKS“ turinio ir nuomonės“.

BBC kreipėsi į „HatWRKS“ su prašymu pakomentuoti situaciją, tačiau dar negavo atsakymo.

Šešiakampė Dovydo žvaigždė yra įprastas judaizmo simbolis, tačiau naciai privertė žydus nešioti geltoną Dovydo žvaigždės ženklą visose okupuotose teritorijose, taip dehumanizuodami žydus, išskirdami juos iš kitų.

Kiekvienam, kuris nedėvėjo šio ženklo, grėsė bauda, kalėjimas arba mirtis.

Tačiau pandemijos metu geltonos žvaigždės ženklelį pasisavino koronaviruso skeptikai, kurie dėvėdavo šį ženklą protestuodami JK ir Vokietijoje.

REKLAMA

Šį mėnesį Miuncheno mieste Vokietijoje buvo uždrausta dėvėti nacių laikų Dovydo žvaigždes per koronaviruso protestus. Platesnį žvaigždžių dėvėjimo protestų metu draudimą ragino Vokietijos antisemitizmo komisaras Felixas Kleinas.

Žvaigždės pradėtos nešioti kaip tik tuo metu, kai daugėja antižydiškų išpuolių JAV ir kitur.

Penktadienį JAV prezidentas Joe Bidenas pasmerkė naujausius antisemitinius išpuolius ir pavadino juos „niekingais, nesąmoningais, ne amerikietiškais“.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI