Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Prasidėjus pandemijai, norėdami pasiruošti artėjančiai „apokalipsei“, visi skubėjo į parduotuves nusipirkti pačių būtiniausių ir svarbiausių produktų. Tada pati paklausiausia prekė, dėl nesuprantamų priežasčių, buvo tualetinis popierius. Tai buvo tikrai kvaila situacija, nes visa tai privedė prie dirbtinio prekių trūkumo, kurį sukėlė ne pandemija, o panikos pirkimas ir produktų kaupimas.

REKLAMA

Na, visuomet siekdami tobulėti, mes, žmonės, tikriausiai pasimokėme iš savo klaidų, ar ne? Ne. Tik šįkart susiklosčiusi situacija yra labai pavojinga.

Po kibernetinės atakos prieš „Colonial Pipeline“ kilo masinė panika dėl galimo degalų trūkumo, todėl Šiaurės Karolinos, Virdžinijos ir Floridos gyventojai suskubo pasirūpinti benzino atsargomis, po to kai šiose valstijose buvo paskelbta nepaprastoji padėtis. Neturėdami pakankamai specialių kanistrų degalams ir pasidavę isterijai, trukdančiai mąstyti racionaliai, žmonės savo nusipirktus degalus pylė į bet kokias jiems prieinamas talpas, pavyzdžiui, paprastas daiktadėžes ar net plastikinius maišelius.

Internete plito nuotraukos ir vaizdo įrašai, kuriuose yra užfiksuota kaip žmonės pila degalus į plastikinius maišelius. Tiesa, faktų tikrinimo svetainė „Snopes“ vėliau atskleidė, kad šie įrašai yra net kelerių metų senumo. Nepaisant to, JAV Vartojimo prekių saugumo komisija socialiniame tinkle „Twitter“ išplatino pranešimą.

Laikydamiesi nuosaikios pozicijos, jie perspėjo, kad plastikiniai maišeliai neturėtų būti naudojami kaip benzino talpyklos ir žmonėms nederėtų sekti tokiu pavyzdžiu. Vietoje to, jie skatina perspėti neatsakingus vartotojus apie gresiantį pavojų.

Komisija paaiškino: „Mes žinome, kad tai yra akivaizdu, tačiau kai žmones apima neviltis, jie nustoja mąstyti logiškai.“

„Jie imasi veiksmų, kurių pasekmės gali būti mirtinos. Jei pažįstate žmogų, kuris planuoja pilti degalus į tam nepritaikytą tarą, perspėkite juos, kad tai – pavojinga.“

REKLAMA

Nors daugelis tai suvokia, yra daugybė priežasčių, kodėl plastikiniuose maišeliuose nereiktų laikyti lakiųjų ir degiųjų skysčių. Visų pirma, dauguma jų nėra sandarūs arba apskritai nėra pritaikyti skysčiams laikyti – sename vaizdo įraše galima aiškiai matyti, kaip benzinas bėga iš maišelio.

Negana to, degalai į aplinką išskiria labai degias dujas. Būtent todėl degalams pritaikyti kanistrai yra hermetiški. Iš tiesų, pagal JAV įstatymus, degalų gabenimas tam nepritaikytose talpose, neturinčiose gaisro malšinimo savybių, yra draudžiamas dėl sprogimo pavojaus.

Galiausiai, benzinas gali ištirpinti daugybę plastiko rūšių, įskaitant ir tas, kurios yra naudojamos daiktadėžėms gaminti. Būtent todėl degalams skirti kanistrai turi gauti specialų patvirtinimą. Yra labai didelė tikimybė, kad benzinas lengvai prasiskverbs pro plastikinius maišelius ir pavers automobilių bagažines tiksinčiomis bombomis.

Degalų ir kitų svarbių prekių trūkumas visuomet kelia baimę, tačiau yra svarbu pagalvoti apie daugelio, o ne kelių žmonių poreikius. Po kibernetinės atakos prieš naftotiekį, degalų tiekimas jau atsistatė, todėl bet koks degalų trūkumas turėtų greitai baigtis. Tačiau iki kol tiekimas nėra pilnai atstatytas, pirkite tik tiek degalų, kiek jums išties reikia, o jeigu jums tikrai prireiks daugiau nei vieno bako, degalus pilkite tik į tam pritaikytus kanistrus.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI