REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį Seime vėl užvirė aistros dėl sveikatos įstaigų reformos. Ją priimti pavykus tik valdančiųjų ir keliais opozicijos balsais, nepalaikantieji pertvarkos grasino, kad Lietuvos medicinos sistema grįš į sovietinius laikus.

Ketvirtadienį Seime vėl užvirė aistros dėl sveikatos įstaigų reformos. Ją priimti pavykus tik valdančiųjų ir keliais opozicijos balsais, nepalaikantieji pertvarkos grasino, kad Lietuvos medicinos sistema grįš į sovietinius laikus.

REKLAMA

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Aurelijus Veryga teigė, kad palaikant tokį projektą bus žengiama ne į priekį, o tik atgal.

„Nepaisant visų gražių kalbų ir pažadų, kad bus trumpiau laukti pacientams ar didesnis prieinamumas, tai viso labo yra prielaidos. Jokiam esminiam šeimos medikų siūlymui nebuvo pritarta. Dar   daugiau – vienas iš kolegų tai pavadino klastingu bandymu stabdyti reformą. 

Tokia reforma reikštų, kad pradedama griauti 30 metų kurta šeimos medicina ir griaunama būtent ta grandis, už kurios vystymą Lietuva buvo gerai vertinama Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos. Ir būtent šiuos sprendimus kritikuoja tarptautinės šeimos gydytojus vienijančios organizacijos“, – ragindamas nepalaikyti reformos kalbėjo eksministras.  

REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė niekaip negalintis suprasti, kaip žmonės, kurie net į politiką atėjo su tokiomis organizacijomis kaip Lietuvos medikų sąjūdis ir šiandien yra parlamentare, net nedrįsta registruoti šeimos medikų pateiktų siūlymų šiai reformai. 

REKLAMA

„Viską bandoma „nuventiliuoti“ sakant, kad daug kalbėjomės. Daug kalbėtis ir nieko neišgirsti – tai yra blogas būdas veikti politikoje ir šitas reforminis sprendimas, nesiginčiju dėl greitosios pagalbos ar kitų, dėl kurių šiandien nekalbame, konkrečiai šis sprendimas yra 30 metų atgal. Tai grįžimas į Tarybų Sąjungą“, – konstatavo A. Veryga. 

Matulas: niekas nenaikina jokios ligoninės

Savo ruožtu konservatorius Antanas Matulas įgėlė buvusiam sveikatos apsaugos ministrui primindamas, kad jis su savo reforma praėjusiose kadencijoje siekė to paties tikslo.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir net gerokai radikalesnio tikslo. Niekas nenaikina jokios ligoninės, neatstato jokio komunizmo. Noriu priminti, kad iš daugiau nei 400 pirminės sveikatos priežiūros įtaigų virš 200 teikia kompleksines – ir pirmines, ir antrines paslaugas. 

Tarp jų – ir Kauno ir Santaros klinikų šeimos centrai yra viename juridiniame vienete. Tai yra blogai? Taip, šiek tiek konsultacijų daugiau, bet hospitalizacija mažesnė. Kolegos, neklaidinkim, rudens sesijoje komitetas skirs ypatingą dėmesį paslaugų prieinamumui kokybei, kad būtų sumažinta biurokratija“, – kalbėjo Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas.

„Pasakykit, kurį tenkina dabartinė situacija? Tikriausiai nė vieno. O tai dar bus paremta pakankamai dideliais Europos Komisijos pinigais“, – pridūrė A. Matulas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Baiminasi dėl privačios medicinos likimo

Socialdemokratė Orinta Leiputė teigė, kad po reformos paslaugos daliai pacientų bus neprieinamos arba jų nesulauks, ypač kalbant apie regionų gyventojus.

„Nėra nei aiškaus finansavimo modelio, jau dabar uždarius atskirus skyrius nėra numatytas pavėžėjimas, apie jį bus kalbama atskirai kitais metais antrą ketvirtį. Mes manome, kad ši reforma tikrai paveiks gyventojų sveikatą, bet neigiama prasme. Ir labai gaila, kad nebuvo normaliai atsižvelgta tiek į pacientų organizacijas, tiek šeimos gydytojus“, – sakė ji.

Tuo metu Laisvės partijos atstovas Vytautas Mitalas teigė balsuojantis „už“ su tam tikru avansu, tikėdamas, kad efektyvumo sveikatos sistemai akivaizdžiai reikia.

REKLAMA

„Kita vertus, per šį laiką kalbėdamasis su atskirais sveikatos sistemos dalyviais, su šeimos medicinos atstovais, su privačiai dirbančiais medikais girdėjau tikrai daug skeptiškų balsų. Taip, dalis jų sakė, kad grįžtame į sovietmetį, kita dalis sakė, kad bandome nulipdyti kažką panašaus į Slovėnijos sveikatos sistemos modelį, nors Lietuva paskutinius keliolika ar keliasdešimt metų ėjo kitu keliu.

Ir neaišku, kaip šitas naujesnis, patiuninguotas kelias dabar atrodys ir ar Lietuvai bus tinkamas. Tikiuosi, kad ši reforma, kaip ir buvo žadėta, nenunaikins privačios medicinos tinklo Lietuvoje. Jei pamatysime to ženklus, grįžime su konkrečiomis įstatymo pataisomis“, – įspėjo Seimo narys.

Portalas tv3.lt primena, kad ketvirtadienį Seimas apsisprendė dėl įstatymo projektų, kuriais pradedama sveikatos įstaigų pertvarka.

O ko tikėtis iš grynai bolševikinių partijų dabar esančių valdžioje? Tokia jų prigimtis.
Ir nedejuokite, ką išsirinkite tą ir turite. Reikėjo dar prieš rinkimus susigaudyti kas tie konservai ir kas tie liberalais persikrikštiję neomarksistai. Progų tam buvo ir ne viena. 10 metų Grybauskaitės košmariško prezidentavimo ir 4 metai Kubiliaus - Šimonytės siaubo. Jei leidotės užliūliuojami eReRTė propagandistų kurie yra kaip du vandens lašai panašūs į rusiškus solovjovus rusiškų solovjovų dubleriai, tai patys kalti. Vienodai kalti ir tie kurie už juos balsavote prie urnų ir tie kurie visai nebalsavote.
"Landsbergis sugebėjo pasipriešinti SSRS". Tik labai keista kodėl jis taip vėlai tai padarė? Pirma įstojo į komjaunimą, paskui dėstė marksizmo - leninizmo katedroje ir tik po to nusprendė kad reikia griauti SSRS. Galėjo susiprasti bent 50 metų anksčiau...
Veryga šaunuolis jis supranta kas darosi ji daryti sveikatos ministru
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų