REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Susirgimų koronavirusu skaičius Lietuvoje muša rekordus – per vakar dieną užfiksuoti nauji 6234 atvejai. Ir tai yra didžiausias susirgimų skaičius nuo pandemijos pradžios. Sveikatos ekspertai tvirtina – tai tik ledkalnio viršūnė, nes sergančiųjų yra žymiai daugiau.

Susirgimų koronavirusu skaičius Lietuvoje muša rekordus – per vakar dieną užfiksuoti nauji 6234 atvejai. Ir tai yra didžiausias susirgimų skaičius nuo pandemijos pradžios. Sveikatos ekspertai tvirtina – tai tik ledkalnio viršūnė, nes sergančiųjų yra žymiai daugiau.

REKLAMA

Rekordiškai augant sergančiųjų skaičiui – testavimo punktai nespėja visų registruoti, apgultis ir šeimos gydytojų kabinetuose – atsiliepti į visus pacientų skambučius tampa nebeįmanoma. Prie mobilaus testavimo punkto Vilniuje – milžiniška automobilių eilė. Šiandien ten testuojasi rekordinis skaičius žmonių – 4600 asmenų:

„Va, pusę valandos, gal daugiau laukiame ir dar prastovėsime gal kokį pusvalandį.“

„Daug serga labai.“

„Labai daug ir daugėja kiekvieną dieną.“

„Profilaktiškai, truputį pakostim, tai norim pasitikrinti.“

„Dabar šiai dienai – didelis srautas.“

O kantrybės stovint eilėje prie testų reikia ir kauniečiams – čia taip pat antplūdis:

„Greitai juda galiu pasakyti, nes kai būna kilometrinės eilės – tai kosmosas.“

„Truputį sirguliuoju – tokia būsena, greitąjį dariau – nerodo.“

Ir panašu, kad tokios eilės prie mobilių testavimo punktų ilgės, mat omikron piko Lietuva dar nepasiekė. Laisvų vietų norint atlikti PGR tyrimą mobiliam punkte sostinėje nebeliko nei šiandien, nei rytojaus dienai – testuotis užsirašę 4700 žmonių. Susirgimų koronavirusu skaičius Lietuvoje muša rekordus – per vakar dieną užfiksuota daugiau kaip 6 tūkstančiai naujų COVID atvejų. Ir tai yra didžiausias susirgimų skaičius nuo pandemijos pradžios.

REKLAMA
REKLAMA

„Omikronas dominuoja kol kas tik Vilniaus, Klaipėdos, Kauno regionuose, apskrityse ir aplink, bet dar kitur ne – vadinasi, galime tikėtis dar ir didesnių atvejų skaičių“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorė Ramunė Kalėdienė tikina, kad artimiausias dvi savaites sergančiųjų skaičius dramatiškai augs ir šis laikas Lietuvai bus kritinis. O dabartiniai atvejų skaičiai – esą neatspindi realios situacijos, mat testavimo apimtys nėra pakankamos.

„Aš manau, kad tai yra tik ledkalnio viršūnė, nes sergančiųjų yra žymiai daugiau. Realiai Lietuvoj galėtų būti po 15 tūkstančių per dieną užsikrėtusių žmonių“, – sako R. Kalėdienė.

Nors jau dabar testavimo apimtys mobiliuose punktuose braška per siūles, ieškoma būdų, kaip jas padidinti ir priimti testams dar daugiau žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

„Planuojama, kad nuo pirmadienio apimtys dar galėtų išaugti 1800 vietų. Tai reiškia, kad turėsime galimybę aptarnauti beveik 7000 asmenų“, – kalba „Vilnius sveikiau“ direktorė Guoda Ropaitė-Beigė.

Situacija sudėtinga – tai pripažįsta ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Tačiau šiuo metu ministerija ieško būdų, kaip palengvinti testavimą kritinių tarnybų atstovams – viešojo sektoriaus darbuotojams. Pasak ministro, bus keičiamos izoliavimo ir testavimo tvarkos.

„Kad ten taip pat būtų kaip ir švietimo srityje savikontrolės testai – tas pats mechanizmas būtų kitoks ir testavimo infrastruktūrai nebūtų tokio didelio užkrovimo“, – sako A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O gydytojų kabinetuose netyla skambučiai – apkrovos čia taip pat milžiniškos. Per pastarąsias dvi savaites 2,5 tūkstančio Šeškinės poliklinikos pacientų diagnozuotas koronavirusas. Šeimos gydytoja Rima Račkienė sako, kad apie 70 procentų visų besikreipiančių pacientų gauna nedarbingumo lapelius dėl COVID ligos. O visiems atsakyti į skambučius net nėra galimybių.

„Pastarąsias dvi savaites, kad įsivaizduotumėte, kokios yra apimtys: skambučių yra be galo daug, į visus nespėjame net atsakyti tą pačią dieną. Pacientams mes perskambiname, su jais susisiekiame“, – sako R. Račkienė.

Tiesa, protrūkių vis daugėja ne tik ugdymo, bet ir gydymo įstaigose. Šiuo metu gydymo įstaigose serga apie 2-3 procentai medikų. Daugėja susirgimų ir darbovietėse.

REKLAMA

„Serga ir gydymo įstaigose, bet tokios dar grėsmės nėra. Bet apskritai susirgimų daugėja darbo vietose- įvairaus profilio ir per savaitę padaugėjo dvigubai registruotų protrūkių“, – teigia epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Epidemiologai įspėja artimiausias dvi savaites vengti susibūrimų, masinių renginių, o jei tik yra galimybė – dirbti nuotoliniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų