REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors COVID-19 atvejai auga, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ramina, kad situacija ligoninėse valdoma. Be kita ko, jis ragino nesistebėti dideliais vienos dienos atvejų skaičiais, mat ten gali susisumuoti ir ankstesnių dienų tyrimų rezultatai.

Nors COVID-19 atvejai auga, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ramina, kad situacija ligoninėse valdoma. Be kita ko, jis ragino nesistebėti dideliais vienos dienos atvejų skaičiais, mat ten gali susisumuoti ir ankstesnių dienų tyrimų rezultatai.

REKLAMA

Pasiskiepijusių skaičius vis didėja, tačiau lygiai taip pat auga užsikrėtimų atvejai. Paprašytas paaiškinti, kodėl taip yra, ministras pabrėžė omikron atmainos specifiškumą.

„Omikron atmaina turi tą savybę, kad ji yra užkrečiama ir pasiskiepijusių, ir nepasiskiepijusių. Bet, matyt, svarbiausia mums žinia, kad užsikrėtimo dažnis tarp nepasiskiepijusių ir tų, kurie pasiskiepijo trimis dozėmis, skiriasi 11 kartų. Ir kita žinutė, kad jei žiūrėsime į tai, kas miršta reanimacijose, kas yra hospitalizuojami, tai didžioji dalis yra nepasiskiepiję“, – komentavo jis žurnalistams trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį.

Galimybių pasas padės suvaldyti pandemiją

Paklaustas, kaip greitai galima būtų atsisakyti galimybių paso, A. Dulkys teigė, kad šis įrankis, kaip ir kitos taikomos pandemijos priemones, vis dar veikia ir padeda suvaldyti pandemiją.

REKLAMA
REKLAMA

„Kol atvejų skaičius auga, dar tas įrankis dėžėje reikalingas. Svarbiausios žinutės šiandien turbūt yra, kad ligoninėse turime situacija pakankamai stabilią, reanimacijose situacija stabilesnė, nei buvo rugsėjį, vidutinis mirčių skaičius yra mažesnis, nei buvo antros pandemijos bangos metu. Tai, matyt, tai visi tie požymiai, kurie rodo, kad yra tikimybė su šita visa įrankių dėže suvaldyti pandemiją. Bet turime atidžiai matyti ir viską seksime“, – sakė A. Dulkys.

REKLAMA

Kartu jis ragino nesistebėti atskirų dienų rekordais, o vertinti 7 dienų atvejų rodiklį, kuris parodo tikresnė vaizdą.

„Net ir šiandien tas didelis naujų atvejų skaičius, kai jį pasinagrinėjome, kviestume visus labiau žiūrėti ne į konkrečios dienos skaičių, bet į vidutinį 7 dienų skaičių. Nes turiu pripažinti, kad pastarąją savaitę buvo daroma daug IT sprendimų, buvo problemų suvesti į e.sveikatą tyrimų rezultatus.

Realiai gali būti, kad ir pirmadienį, ir antradienį tie skaičiai sąlyginai buvo mažesni, šiandien daugiau. Tokių netolygumų yra. Tai kviesčiau žiūrėti bent jau į 7 dienų vidutinį atvejų skaičių, kuris yra pakankamai aukštas – apie 6 tūkstančius“, – pažymėjo A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Bent šiandien – 400 laisvų vietų testams

Gyventojams besiskundžiant eilėmis prie testavimo punktų ministras teigė, kad laisvų bent dabar yra nemažai, o ir kai kurie asmenys dirbtinai sudaro eiles nuspręsdami neatvykti išsitirti.

„Tam tikromis dienomis kažkokio laukimo tikrai neišvengsime, bet žiūrint bendrą paveikslą, Lietuvoje bent dabar ateinant pas jus yra 400 laisvų vietų, rytoj yra Vilniuje keli tūkstančiai laisvų registracijos  irtų. Be abejo, greitis besiregistruojančių daro poveikį, ne visi gali užsiregistruoti tą valandą, kurią nori, būna techninių nesklandumų, kai sistemos streikuoja.

Bet, tikėkimės, kad tas pagrindines kelias savaites, kada, tikėtina, turėsime didesnį piką, kad jos praeis ir viskas normalizuosis. Bet noriu patikinti, kad savivaldybės labai geranoriškai reaguoja, didina vietų skaičių. Tačiau tuo pačiu nori perduoti ir bendrą visų prašymą, kad labai svarbu, kad žmonės užsiregistravę atvyktų laiku ir apskritai atvyktų, nes, deja, turime nelabai gerą savybę, kuri būdinga visų sveikatos paslaugų atžvilgiu, kad penktadalis užsiregistravusių žmonių neatvyksta“, – aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Dulkys taip pat teigė, kad yra dar vienas variantas, kaip laboratorijoms palengvinti darbą.

„Tai ikimokyklinėse įstaigose svarstoma, tai artimiausių dienų klausimas, šiuo metu yra naudojamas paviršių metodas, bet tai pakankamai didelė apkrova. Tad, galvojame, kad ir ikimoklinėse ugdymo įstaigose galėtume naudoti seilių metodo – vadinamųjų „čiulpinukų“ – savikontrolės testus, kurie gan reikšmingai sumažintų laboratorijose“, – kalbėjo jis.

Visos pandemijos rekordas

Trečiadienį Lietuvoje užfiksuotas naujas užsikrėtimų koronavirusu rekordas, kokio nebuvo per visą pandemiją – 9490 atvejai.

Bendrai 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šalyje toliau auga ir siekia 2723,8 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat didėja ir siekia 32,8 procento.

REKLAMA

Per praėjusią parą taip pat mirė 12 žmonių mirė, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Iš visų mirusiųjų nuo COVID-19 devyni buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė aštuoni vyresni nei 80 metų asmenys, keturi priklausė 70–79 metų grupei.

Trys mirusieji buvo paskiepyti pilnai: jie priklausė 70–79 ir 80–89 metų grupėms.

Iš 7798 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 726. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 14,8 tūkst. mirčių.

Ligoninės taip sparčiai nesipildo

Nors nauji atvejai auga kaip ant mielių, situacija ligoninėse išlieka daugiau mažiau stabili.

REKLAMA

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1139 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų – 93 reanimacijoje.

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 169 žmonės – pusšimčiu daugiau nei ankstesnę parą.

51 pacientui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 973 žmonėms. 

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.

Praėjusią parą 510 gyventojų gavo pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę, iš viso paskiepyti 6459 asmenys.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 628 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė beveik 7,8 tūkst. žmonių.

Šiuo metu koronavirusu tebeserga 69 tūkst. žmonių – maždaug 10 tūkst. daugiai nei prieš parą. 

Nereikia Dulkint smegenų - paskutiniu metu dažniau serga vakcinuoti.
Aš galvoju, ar tik tas Dulkys negauna iš skiepų gamintojų kokio nors pinigėlio, jei taip užsiima dilerio darbu? Visi mato, kad skiepai patyrė fiasko, o jis kaip papūga vis kartoja tą patį, kuo niekas netiki. Reklamos berniukas?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų