Finikso „Suns“ po beveik trisdešimties metų pertraukos žengė į NBA finalą. Šeštose Vakarų konferencijos finalo rungtynėse „Suns“ išvykoje 130:103 (33:29, 33:28, 31:26, 33:20) sutriuškino Los Andželo „Clippers“ ir laimėjo seriją 4:2.

Finale „saulės“ susikaus su Milvokio „Bucks“ arba Atlantos „Hawks“ ekipa. Šių komandų serijoje kol kas – lygybė 2:2.

Tai yra vos trečias kartas klubo istorijoje, kai šis žais NBA finale – paskutinį kartą tai įvyko dar 1993 m., legendinio Charleso Barkley eros metu. Finikso komanda dar niekada nėra tapusi čempione.

Pergalingą pranašumą „Suns“ pradėjo krautis trečiame kėlinyje – šio viduryje po Chriso Paulo metimo ir Devino Bookerio dėjimo Fynikso ekipa susikrovė dviženklį pranašumą 80:67 ir šio iki vienženklio varžovams sumažinti nebeleido.

Ketvirto kėlinio pradžioje Ch. Paulas per trumpą atkarpą surinko 8 taškus ir „Suns“ ėmė triuškinti varžovus 113:92.

Netrukus neatlaikė „Clippers“ gynėjo Patricko Beverley nervai, kuris grubiai pastūmė Ch. Paulą į nugarą ir buvo išvarytas iš aikštės.

Įspūdingai žaidęs 36-erių Ch. Paulas iš viso pelnė 41 tašką (9/16 dvit., 7/8 trit., 2/3 baud.) ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. 31 tašką jis sukratė vien per antrąją mačo pusę.

D. Bookeris pridėjo 22 taškus, Jae Crowderis 19, DeAndre Aytonas 16 ir 17 atkovotų kamuolių.

„Clippers“ komandai Marcusas Morrisas pelnė 26, Paulas George’as surinko 21 tašką.

NBA finalas prasidės liepos 6 arba 8 dieną.

„Suns“: Ch. Paulas 41, D. Bookeris 22, J. Crowderis 19, D. Aytonas 16 (17 atk. kam.), M. Bridgesas 9.

„Clippers“: M. Morrisas 26, P. George’as 21, R. Jacksonas 13, D. Cousinsas 12, P. Beverley 11.