Latvijoje vykstantį 2022 m. Europos čempionato atrankos 2-osios grupės turnyrą Lietuvos vaikinų U-17 rinktinė pradėjo pralaimėjimu bendraamžiams iš Švedijos.

Švedijos futbolininkai pranoko lietuvius rezultatu 8:0. Varžovai savo pirmąją ataką baigė Jardello Kangos įvarčiu, penktą minutę Roony‘is Bardagjis padvigubino švedų persvarą. Vėliau Fredrikas Nissenas atliko hetriką bei dar vieną įvartį pridėjo Taha Ayaris. Lietuvių gretose 28 minutę geriausią progą pasižymėti turėjo Romualdas Jansonas, tačiau jo smūgis skriejo dešiniau vartų.

Antroje rungtynių pusėje smūgius į švedų vartus atliko Nojus Grudis, Kristoferis Banevičius ir R. Jansonas. Varžovai pačioje dvikovos pabaigoje pasiekė du įvarčius ir užfiksavo pergalę 8 įvarčių skirtumu.

Kitas rungtynes lietuviai žais Rygoje rugsėjo 26 dieną prieš Čekijos bendraamžių rinktinę.

Rungtynių statistika: Švedija - Lietuva 8:0 (6:0)

Arkadijos sporto bazė, teisėjas – Henrikas Nalbandian (Armėnija)

Įvarčiai: 1 min. Jardell Kanga, 5 min. Roony Bardagji, 9, 32 ir 43 min. Fredrik Nissen, 37 min. Taha Ayari, 90+1 min. Montader Madjed (Švedija), 82 min. į savus vartus Vykintas Bazys (Lietuva)

Įspėti: 64 min. Emmanuel Tannor, 84 min. Alexander Hughes (Švedija)

Lietuvos vaikinų U-17 rinktinės sudėtis: Vilius Šivickas, Matas Škarna (61 min. Regnar Krot), Džiugas Čečkauskas, Vykintas Bazys, Martynas Šetkus, Simas Civilka (61 min. Kipras Olšauskas), Artiom Kočerga, Romualdas Jansonas, Tomas Stelmokas (46 min. Nojus Grudis), Kristoferis Banevičius (72 min. Juozas Radavičius), Matas Miškinis (78 min. Ernestas Gudelevičius). Atsargoje: Klaidas Laukžemis, Motiejus Šapola, Nidas Vosylius, Marius Burkert.

Merginos pergalę išleido paskutinėmis minutėmis

Na, o Lietuvos merginų U-17 rinktinė apmaudžiai išleido persvarą ir sužaidė lygiosiomis 2:2 su bendraamžėmis iš Kazachstano.

Lietuvėms rungtynių pradžia klostėsi sėkmingai – 4 minutę, po Kotrynos Maželytės atlikto baudos smūgio, kamuolį į savus vartus nukreipė kazachių gynėja. Po dešimties minučių krito dar vienas kazachių įvartis į savus vartus.

Mūsiškių persvarą siekė padidinti Ema Kriaučiūnaitė ir Meida Proscevičiūtė, tačiau jų bandymus atrėmė varžovių vartininkė. E. Kriaučiūnaitės taiklus smūgis 41 minutę buvo neįskaitytas dėl nuošalės.

Deja, antrajame kėlinyje žaidybinę iniciatyvą perėmė kazachės ir jų pastangos buvo vainikuotos įvarčiais. Kazyna Norbajeva 66 minutę taikliu tolimu smūgiu sušvelnino rezultatą. Lietuvių padėtį komplikavo 83 minutę Irūnos Blaškytės pelnyta antra geltona kortelė, po kurios žaidėja turėjo palikti aikštę. Per pridėtą laiką kazachės pasinaudojo gynėjų klaida ir uždirbo baudinį, kurį realizavo Alina Lozukova.

Kitas UEFA Europos čempionato atrankos B lygos rungtynes lietuvės žais rugsėjo 26 dieną Zagrebe prieš Armėnijos rinktinę.