Užtikrinta pergale Ispanijos čempionato finalo serijoje startavo Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Barselonos „Barcelona“ komanda. Lietuvio kariauna antroje mačo pusėje pademonstravo puikų puolimą ir svečiuose 89:75 (15:20, 18:16, 29:16, 27:23) nugalėjo Madrido „Real“ klubą.

Finalo serijoje iki dviejų pergalių „Barcelona“ ekipa pirmauja 1:0.

Pirmoje mačo pusėje žaidimą kontroliavo Madrido ekipa. Aikštėje ypač siautėjo aukštaūgis Walteris Tavaresas, o vienu metu šeimininkai pirmavo ir devyniais taškais (28:19)

Tada jau katalonai antrojo kėlinio pabaigoje sužaidė solidžiau ir sugebėjo priartėti iki 33:36. Galiausiai rungtynių lūžs įvyko po pertraukos.

Tiesiog nesulaikomai rungtyniavo rezultatyviausias dvikovos žaidėjas Cory Higginsas. O Š. Jasikevičiaus auklėtiniai vienu metu spurtavo net 17:0 ir visiškai perėmė rungtynių kontrolę.

Toliau skirtumas tarp komandų išliko stabilus, katalonai sėkmingai atsakė į visus „Real“ bandymus priartėti ir šventę pergalę.

Antrasis serijos susitikimas įvyks antradienį Barselonoje.

„Real“: Walteris Tavaresas 16 (7/13 dvitaškiai, 11 atk. kam.), Fabienas Causeur 12 (3/5 tritaškiai), Rudy Fernandezas 10 (2/6 tritaškiai), Sergio Llullas 8 (1/8 tritaškiai).

„Barcelona“: Cory Higginsas 26 (6/9 dvitaškiai), Brandonas Daviesas 13, Nickas Calathesas 12 (1/5 baudos metimai), Kyle'as Kuričius 10,... Pau Gasolis 8 (8 atk. kam.)