NBA startavo didysis 2020/2021-ųjų metų sezono finalas. Pirmajame serijos mače pergalę iškovojo Fynikso „Suns“ ekipa, kuri namuose rezultatu 118:105 (30:26, 27:23, 35:27, 26:29) pranoko Milvokio „Bucks“ klubą.

„Bucks“ medikai spėjo finalo serijos startui ant kojų pastatyti kelį susižeidusį Giannį Antetokounmpo, o „Suns“ dar pirmojoje rungtynių dalyje prarado vos dvi minutes sužaidusį Dario Šaričių.

Nepaisant jėgų persiskirstymo, būtent Fynikso ekipa ėmėsi bėgti į priekį. Jie mačo kontrolę laikė nuo pat rungtynių pradžios. Bet lemiamą persvarą susikrovė po pertraukos.

Būtent trečiajame kėlinyje aukštesnį tempą įjungusios „saulės“ atsiplėšė 20 taškų skirtumu (90:70).

Ilgai trukusi „Bucks“ deficito tirpdymo misija po Bryno Forbeso tritaškio greitoje atakoje leido priartėti 92:101. Lemiamu metu iniciatyvos ėmėsi „Suns“ gynėjų tandemas. Devinas Bookeris ir Chrisas Paulas tolimais metimais atstatė dviženklė persvarą, o pastarasis dvitaškiu su G.Antetokounmpo pražanga dar labiau įtvirtino šeimininkų pozicijas – 113:99.

Per likusias tris minutes svečiai stebuklo nesukūrė.

Pagrindiniu pergalės kalviu tapo pirmą kartą per savo 16 metų karjerą finalą pasiekęs Ch.Paulas. Įžaidėjas per 36 minutes pelnė 32 taškus (8/12 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 4/4 baudų metimų), atkovojo 4 ir perėmė kamuolį, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei 2 kartus suklydo.

Jis tapo vos trečiuoju bent 36 metų sulaukusiu žaidėju, kuriam pavyko finale peržengti 30 taškų ribą. Anksčiau tai buvo pavykę tik Kareemui Abdul-Jabbarui (šešis kartus) ir Timui Duncanui (sykį). „Bucks“ laimėjo kovą dėl kamuolių (47:43) ir pavyzdingai atakavo iš toli (16/36, 44 procentų taiklumas), tačiau turėjo nesklandumų ties baudų metimų linija (9/16, 56 procentai).

Nugalėtojams tokių problemų nekilo – 25/26, 96 procentai, o vienintelį metimą jau pačioje mačo pabaigoje prametė Jae‘us Cowderis.

Puolėjui rungtynės apskritai nesusiklostė, „iš žaidimo“ jis prametė visus aštuonis metimus (0/3 dvitaškių, 0/5 tritaškių) ir per 33 minutes sukrapštė vienintelį tašką, nors ir atkovojo 9 kamuolius.

Antrasis finalo serijos mačas taip pat vyks Arizonoje.

„Bucks“: Khrisas Middletonas 29 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 5/12 tritaškių), Giannis Antetokounmpo 20 (17 atk. kam., 4 rez. perd.), Brookas Lopezas 17 (6 atk. kam., 3/5 tritaškių), Jrue Holiday‘us 10 (7 atk. kam., 9 rez. perd., 4/14 metimų), Patas Connaughtonas 8.

„Suns“: Chrisas Paulas 32 (9 rez. perd., 4/7 tritaškių), Devinas Bookeris 27 (6 rez. perd., 1/8 tritaškių), DeAndre Aytonas 22 (19 atk. kam., 8/10 dvitaškių), Mikalas Bridgesas 14, Cameronas Johnsonas ir Cameronas Payne‘as po 10.