7
Lietuvos regbio rinktinė (nuotr. Evaldo Černiausko)

Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko iškovoti antrosios pergalės antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato „Trophy“ divizione.

7

Trečiosiose turnyro rungtynėse šeštadienį lietuviai sausakimšame Šiaulių regbio stadione po neįtikėtinos dramos 37:39 (27:14) pralaimėjo Kroatijos komandai.

Nors lietuviai buvo laikomi šių rungtynių favoritais, o ir saulėtas oras buvo parankus greitai Lietuvos rinktinei, mačas prasidėjo netikėtai. Savo grumtynes išnaudoję kroatai jau antrąją minutę atliko žeminimą iš išsiveržė į priekį 5:0. 18-ąją min. kroatai po tikslaus baudos smūgio nutolo 8:0.

21-ąją min. Donatas Vilimavičius atsakė tiksliu tolimu baudos smūgiu ir pelnė pirmus tris taškus šeimininkams. Po poros minučių – graži Lietuvos rinktinės ataka, Jono Mikalčiaus perdavimas ir Domantas Bagužis žeminimu aikštės kampe išlygino rezultatą.

Nors kroatai dar buvo susigražinę nedidelę persvarą po taiklaus baudos smūgio (11:8), D. Bagužis su savo antru žeminimu išvedė Lietuvos rinktinę į priekį. Kroatijos regbininkai dar sykį išnaudojo lietuvių pražangą ir paskutinį sykį pirmavo šiose rungtynėse (14:13). Pirmo kėlinio pabaigoje sekė dar viena graži Lietuvos rinktinės ataka bei penki Igno Jankaičio taškai, o kėlinį užbaigė Jono Mikalčiaus rezultatyvi ataka bei D. Vilimavičiaus realizacijos smūgis. Šia ataka lietuviai išnaudojo kiekybinį pranašumą, vienam iš kroatų „užsidirbus“ geltoną kortelę.

Antrojo kėlinio pradžioje Kroatijos komanda pasižymėjo dar vienu tiksliu baudos smūgiu. Vėliau apie 20 min. rezultatas nekito, kol taškų sausrą nutraukė tolimas D. Vilimavičiaus baudos smūgis (30:17).

Vėliau Lietuvos regbininkams sunkiai sekėsi regzti atakas, o kroatai ėmė išnaudoti savo jėgos pranašumą. Dvi rezultatyvias atakas surengę svečiai likus žaisti apie 10 min. sugebėjo išsiveržti į priekį 31:30.

Likus žaisti keletą min., kroatai pasinaudojo lietuvių klaida netoli savo žeminimo ploto ir dar labiau padidino persvarą (36:30). Tiesa, realizacijos smūgis buvo netikslus ir lietuviams liko nedidelės viltys išsigelbėti. Kovingumą pademonstravę lietuviai ėmėsi lemiamo šturmo ir galiausiai sėkmė nusišypsojo – D. Bagužis atlieka žeminimą, tačiau tą buvo priverstas padaryti pačiame aikštės kampe. Tai reiškia, kad D. Vilimavičiaus laukė sudėtingas realizacijos smūgis. Nepaisant to, D. Vilimavičiaus smūgis buvo tikslus – kamuolys atsimušė į skersinį ir nusileido įskaitinėje pusėje. Lietuva išsiveržė į priekį 37:36.

Deja, bet rungtynių laikas dar nebuvo pasibaigęs. Kamuolį kontroliavę lietuviai nesugebėjo jo išsaugoti ir buvo užfiksuota mūsiškių pražanga. Kroatijos regbininkai, jau pasibaigus laikui, turėjo teisę iš patogios pozicijos atlikti baudos smūgį ir jie šia galimybe pasinaudojo. Kroatija šventė pergalę 39:37.

Su 6 taškais Lietuvos rinktinė turnyre išsaugojo trečiąją vietą. Kroatai su 5 taškais lieka penkti.

„Trophy“ diviziono nugalėtojų vardus jau anksčiau užsitikrino šveicarai (15 tšk.).

Paskutines šio Europos čempionato „Trophy“ diviziono ciklo rungtynes lietuviai žais po savaitės, šeštadienį taip pat Šiaulių regbio stadione su Švedijos komanda. Pergalė leistų lietuviams finišuoti antroje pozicijoje.