Ketvirtadienio vakarą prasidėjo pirmoji atrankų į Europos futbolo čempionatą diena.  Jau pirmuosiuose mačuose intrigą kėlė čempionų italų ir vicečempionų anglų kova, o dramos pridėjo ir Suomijos bei Danijos akistata.

Anglijos rinktinė Euro 2024 m. čempionato pirmose rungtynėse svečiuose 2:1 nugalėjo Italijos futbolininkus ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę.

Jude‘as Bellinghamas 12-ąją minutę atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė Italijos rinktinės vartų sargas. Declanas Rice‘as 13-ąją minutę tiksliai nukreipė kamuolį į vartų tinklą ir išvedė Anglijos rinktinę šiame susitikime į priekį 1:0.

Harry Kane’as 44-ąją minutę užtikrintai realizavo teisėjo skirtą vienuolikos metrų baudinį ir padvigubino svečių pranašumą 2:0. P

astarasis tapo rezultatyviausiu visų laikų Anglijos rinktinės futbolininku (54). Puikia proga pirmojo kėlinio pabaigoje pasižymėti nepasinaudojo Jackas Grealishas, kuriam nepavyko nukreipti kamuolio į vartus.

Mateo Retegui 56-ąją minutę puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir sušvelnino šio susitikimo rezultatą 1:2. Pastarasis tapo vieninteliu žaidėju Italijos futbolo rinktinėje, pelniusiu savo pirmąjį įvartį ginant nacionalinės komandos garbę, žaidžiant klubinį futbolą už Europos ribų.

Luke’as Shaw 80-ąją minutę buvo nubaustas antra geltona kortele, virtusia į raudoną, bei anglai liko žaisti dešimtyje. Giovanni Di Lorenzo 88-ąją minutę atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys nei vieno komandos draugo nepasiekė.

Danijos ir Suomijos akistata prasidėjo taikliu 20-mečio talento Rasmuso Hojlundo smūgiu 21 minutę, tačiau antrojo kėlinio pradžioje – 53 minutę – rezultatą išlygino Suomijos gretose žaidžiantis Oliveris Antmanas.

Danijos sirgalių ūpą ir vėl pakėlė R. Hojlando smūgis 82 minutę, o fanai visiškai pašėlo po pelnyto „hat-trick“, kai jaunasis danas per 3 pridėto laiko minutę įmušė ir trečiąjį įvartį. Mačas baigėsi 3:1 suomių nesėkme.

Kitų mačų rezultatai:

Pirmajame dienos mače pergalę šventė Slovėnija 2:1 nukovusi Kazachstano rinktinę.

Slovakijos ir Liuksemburgo susitikimas buvo vienintelės lygiosios šiandien – komandos išsiskyrė 0:0.

Rekordą Portugalijos rinktinėje pasiekęs Cristiano Ronaldo įmušė du taiklius įvarčius, dar po vieną pridėjo Joao Cancelo ir Bernardas Silva, o portugalai 4:0 įveikė Lichtenšteiną.

Šiaurės Airijos futbolininkai 2:0 pranoko San Marino ekipą.

Šiaurės Makedonija dviem taikliais įvarčiais įveikė Maltą rezultatu 2:1, o Bosnija ir Hercegovina nepaliko šansų Islandijai – 3:0.

Į pirmąją Europos čempionato atrankų kovą su Serbija penktadienį 21:45 val. stos Lietuvos rinktinė.