Bėgikas Truskauskas pagerino Lietuvos rekordą

Trečiadienį tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose Austrijoje dalyvavo septyni Lietuvos lengvaatlečiai.

Vyrų 200 m bėgime įspūdingai pasirodė Gediminas Truskauskas. Jis finišavo per 20.48 sek., užėmė pirmą vietą ir net 0.26 sek. pagerino Ryčiui Sakalauskui priklausiusį Lietuvos rekordą.

G.Truskauskui padėjo į nugarą putęs vėjas (1,9 m/s), kuris vos neviršijo leistinos ribos (2 m/s). Nuo lietuvio gerokai atsiliko austras Maximilianas Munzkeris (21.61) ir slovakas Jakubas Benda (21.90). Ugnius Savickas finišavo 5-as (22.04).

100 m atrankos bėgimus laimėjo G.Truskauskas (10.33/1.6, asmeninis rekordas, ketvirtas rezultatas Lietuvoje per visą istoriją) ir Kostas Skrabulis (10.83/0.1). A finale, padedant limitą viršijančiam 2.9 m/s vėjui, jie buvo dar greitesni: Gediminas užėmė antrą vietą (10.26), Kostas – šeštą (10.64).

Antras vietas atrankos bėgimuose užėmė Eva Misiūnaitė (11.70/3.4) ir Karolina Deliautaitė (11.92/0.0). Akvilė Andriukaitytė buvo diskvalifikuota. Eva bėgo A finale ir užėmė ketvirtą vietą (11.58/4.2), o Karolina laimėjo B finalą (11.58/4.2).

200 m bėgime A.Andriukaitytė užėmė antrą vietą (23.47/2.9), o E.Misiūnaitė – ketvirtą (23.82/2.9).

Jogailė Petrokaitė iškovojo pirmą vietą šuolyje į tolį – 6.34 m (6.30/2.0 – 6.03/1.9 – 6.34/1.8 – 6.34/3.0 – x – x).

Trečiadienį taip pat vyko „World Athletics“ kontinentinio turo bronzinės varžybos Marselyje (Prancūzija). Jose Diana Zagainova trišuoliu nušoko 13.29 m (x – x – x – 13.24/3.0 – 13.29/1.8 – x) ir užėmė ketvirtą vietą. Nugalėjo slovėnė Neja Filipič su nauju karjeros rekordu (14,31 m).