16
Austrijos ir Š. Makedonijos mačo momentai. (nuotr. SCANPIX)

Europos futbolo čempionate sekmadienio vakarą į kovas įsitraukė ir C grupės komandos. Atkakliame mače pergalę šventė Austrija, kuri Bukarešto stadione 3:1 pranoko pirmenybių debiutantę Šiaurės Makedoniją.

16

Austrams tai buvo istorinė pirmoji pergalė per jų dalyvavimą Europos čempionatuose. Ligi šiol per tris dalyvautus Europos čempionatus jiems nebuvo pavykę laimėti (dvi lygiosios ir keturi pralaimėjimai).

Susitikimas prasidėjo gana ramiai. Nors Š. Makedonija gana greitai įsidrąsino ir ėmė grasinti varžovų vartams. Vis dėlto pirmieji mače pasižymėjo austrai.

18 minutę Marcelis Sabitzeris iš gilumos atliko tolimą ir labai tiklsų perdavimą link vartų, o visai šalia jų aukštai iššokęs kamuolį į vartus nukreipė Stefanas Laineris.

Bet jau netrukus situacija tapo lygi. Austrų klaidomis pasinaudojęs veteranas Goranas Pandevas Š. Makedonijai pelnė istorinį įvartį ir rezultatas tapo 1:1.

Po pertraukos situacija išliko panaši. Abi komandos bangomis užpuldavo varžovų vartus, bet tuoj pat žaidimas tapdavo ramesnis.

Kai jau atrodė, kad rinktinės ims žaisti atsargiau bei bandys išsaugoti bent lygiąsias, austrai išsiveržė į priekį.

78 minutę po tikslaus Davido Alabos perdavimo puikiu smūgiu būdamas baudos aikštelėje pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Michaelas Gregoričius.

Š. Makedonija nepasidavė. Debiutantai bandė sukurti situacijų, tačiau už tai sumokėjo.

Likus minutei iki pagrindinio laiko pabaigos vienas prieš vartininką iššokęs Marko Arnautovičius nukreipė jį jau į tuščius vartus.

Galiausiai austrai apsigynė ir šventę pergalę rezultatu 3:1.

Austrija daugiau laiko kontroliavo kamuolį (60 prieš 40 proc.) ir atliko 11 smūgių link vartų, iš kurių 7 skriejo į vartų plotą.

Šiaurės Makedonija link vartų pasiuntė 7 kamuolius, du iš jų skriejo į vartų plotą.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

90 min. VISKAS! Austrai iškovojo istorinę pirmąją savo pergalę per savo dalyvavimą Europos čempionatuose. Ligi šiol buvo pavykę tik dukart sužaisti lygiosiomis bei keturis kartus buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą.

89 min. Austrai priekyje jau 3:1. Po keitimo aikštėje pasirodęs Marko Arnautovičius įtvirtina pergalę. Nors Š. Makedonija nusipelno pagarbos, nes kovėsi kaip tikri liūtai.

78 min. Austrai priekyje! Po tikslaus Davido Alabos perdavimo puikiu smūgiu pasižymi Michaelas Gregoričius.

64 min. Abi rinktinės apsikeitė itin pavojingais smūgiais, bet abejuose aikštės pusėje puikiai sužaidė vartininkai.

47 min. Uh.. grubi pražanga.Ezgjanas Alioskis ištiesta koja sužaidė pavojingai ir teisėjas jam parodė geltoną kortelę.

45 min. Prasideda antrasis kėlinys.

Pirmasis kėlinys:

45 min. Po įmuštų įvarčių mačo sparta tapo lėtesnė. Abi rinktinės daugiau ramiai kontroliavo kamuolį, bet sukurti dar pavojingų situacijų nei vieniems nepavyko.

Po pirmojo kėlinio rezultatas 1:1.

28 min. ĮVARTIS! Šiaurės Makedonija muša istorinį įvartį, savo pirmąjį Europos čempionate! Bet kokie kuriozai.. Iš pradžių bandydami išmušti kamuolį austrai pataikė vienas į kitą.

Tada kamuolį jau buvo sugavęs austrų vartininkas, bet susidurdamas ir su savu žaidėju, ir su varžovu jį pametė iš rankų. O laiku ir vietoje atsidūręs veteranas Goranas Pandevas lygina rezultatą – 1:1.

18 min. ĮVARTIS! Marcelis Sabitzeris iš gilumos atlieka tolimą aukštą ir labai tiklsų perdavimą link vartų, o visai šalia jų aukštai iššokęs kamuolį į vartus nukreipia Stefanas Laineris.

Puiki kombinacija ir labai gražus austrų įvartis.

11 min. Kol kas abi rinktinės daugiau laiko praleidžia aikštės viduryje.

1min. Mačas prasideda!

Komandų startinės sudėtys:

Austrija (4-4-1-1): Danielis Bachmannas; Andreas Ulmeris, Aleksandaras Dragovičius, Martinas Hintereggeris, Stefanas Laineris; Christophas Baumgartneris, Davidas Alaba, Konradas Laimeris, Xaveras Schlageris,; Marcelis Sabitzeris; Saša Kalajdzičius.

Šiaurės Makedonija (5-3-2): Stole Dimitrijevskis; Visaras Musliu, Stefanas Ristovskis, Ezgjanas Alioski,, Darko Velkovskis, Bobanas Nikolovas; Arijanas Ademi, Elifas Elmas, Enisas Bardhi,; Aleksandaras Trajkovskis, Goranas Pandevas.

******

Euro 2020 truks lygiai mėnesį – finalas įvyks liepos 11 d. Čempionatas turėjo vykti praėjusią vasarą, tačiau dėl COVID-19 pandemijos buvo perkeltas į 2021 m.

Europos pirmenybėse dalyvauja 24 rinktinės, kurios yra išskirstytos į 6 grupes. Čempionatas vyksta net 11-oje miestų, o svarbiausios kovos persikels į legendinį Vemblio stadioną Anglijoje.

Iš grupių į atkrintamąsias varžybas pateks dvi pirmas vietas užėmusios komandos ir keturios geriausios rinktinės, likusios trečios.