38
„Žalgiris“ – „Daruššafaka“ akimirkos (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Kauno „Žalgiris“ (13/15) penktadienio vakarą sėkmingai išgyveno dar vieną Eurolygos „finalą“. Šarūno Jasikevičiaus kariauna savų žiūrovų akivaizdoje dominavo nuo pat pirmosios akimirkos ir sutriuškino turnyro autsaiderius, Stambulo „Daruššafaka“ (4/25) klubą.

38

„Žalgiris“ varžovus iš Turkijos įveikė 94:67 (22:18, 27:12, 19:16, 26:21).

Dominavusių žalgiriečių gretose dviženklį taškų skaičių surinko 5 žaidėjai, o rezultatyviausiai rungtyniavo dėjimais varžovus baudęs Brandonas Daviesas. Viso jis surinko 13 taškų.

Po 12 prie pergalės pridėjo naujomis spalvomis ir netgi perimtais kamuoliais sužibęs Deonas Thompsonas, save tarsi iš naujo atradęs Nate'as Woltersas ir tritaškius vieną po kito laidęs Artūras Milaknis.

Didelės intrgos Kaune neliko jau antrajame kėlinyje, kuomet komandas skyrė 20 taškų (42:22). Pagreitį įgavę Š. Jasikevičiaus auklėtiniai savo apsukų nė kiek nesumažino, o įspūdingą šou žiūrovams dovanojo ir antroje rungtynių pusėje.

Trečiojo kėlinio metu ir toliau gravitacijos nejautęs B. Daviesas triskart sugrūdo kamuolį į krepšį, E. Ulanovas pataikė nesunkų tritaškį ir komandas skyrė triuškinantis 27 taškų skirtumas (62:35). Verta paminėti, kad „Daruššafaka“ įpusėjus trečiajam ketvirčiui vis dar nebuvo pataikę nė vieno tolimo metimo.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ įgavo ir 30-ies taškų pranašumą, o tuomet aikštelėje pasirodęs Rokas Jokubaitis vos per tris minutes spėjo pelnyti 9 taškus.

Šeimininkai dominavo beveik visose statistinėse grafose. „Žalgiris“ atkovojo daugiau kamuolių (36:21), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (26:20) ir atliko mažiau klaidų (15:20).

Po varžovų klaidų žalgiriečiai pelnė 33 taškus, kai svečiai viso labo 17. Taškus iš antrųjų šansų šįvakar rinko tik žaliai-balti. Šioje grafoje nugalėtojai dominavo net 20:0.

Žalgiriečius likus dviems Eurolygos turams nuo atkrintamųjų etapo skiria viena pergalė, tačiau norint patekti į išsvajotąjį aštuntuką Š. Jasikevičiaus kariaunai žūtbūt reikia įveikti Pirėjo „Olympiacos“ ir Madrido „Real“ klubus. Abejos rungtynės vyks išvykoje.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 13, Deonas Thompsonas, Artūras Milaknis (4/6 trit.) ir Nate’as Woltersas (5 rez. perd.) – po 12, Marius Grigonis 11, Rokas Jokubaitis 9 (9 min.).

„Daruššafaka“: Jeremy Evansas 14 (7/7 dvit.), Muhammedas Baygulas 11, Michaelas Ericas 9, Dogušas Ozdemiroglu 7.

Rungtynių eigą nuo 20 val. galėjote sekti kartu su portalu tv3.lt

RUNGTYNIŲ EIGA:

STARTINIAI PENKETAI:

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas, Leo Westermannas, Aaronas White'as, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas

„Daruššafaka“: Muhammedas Baygulas, Santonas Kiddas, Toney Douglasas, Jeremy Evansas, Michaelis Ericas.

Ketvirtas kėlinys (94:67)

R. Jokubaitis spėja pelnyti šešis taškus, N. Woltersas prideda tritaškį ir komandas skiria jau daugiau nei trisdešimt taškų (85:54).

Du A. Milaknio tritaškiai iš eilės tęsia varžovų mindymą, aikštelėje pasirodo R. Jokubaitis ir L. Uleckas.

Trečias kėlinys (68:46)

Trečiajame kėlinyje kauniečiai atliko dar daugiau įspūdingų dėjimų, o arenoje gausiai susirinkę gerbėjai vos spėja atsisėsti į savo vietas, kai vėl kyla iš džiaugsmo.

„Daruššafaka“ spurtuoja 0:8, tačiau „Žalgiris“ ir toliau pirmauja triuškinančiai (62:43).

B. Daviesas šįvakar tiesiog skraido. Amerikietis atlieka du dėjimus paeiliuj ir žalgiriečiai jau skaičiuoja 24 taškų pranašumą (59:35).

Aa. White'as ir M. Grigonis smeigia po tritaškį. Šeimininkai sėkmingai pradeda ir antrąją rungtynių pusę.

Antras kėlinys: (49:30)

Komandas skiria jau 20 taškų (42:22).

Tampa panašu, kad vaizdas šįvakar primins „Žalgirio“ rungtynes su Las Palmo „Gran Canaria“, kuomet Š. Jasikevičiaus kariauna reikalus išsprendė dar pirmoje dvikovos pusėje.

Keturias antrojo kėlinio minutes svečiai nepelnė nė taško, žaliai-balti bėga (35:18)

N. Woltersas pataiko dvitaškį su pražanga ir kauniečiai skaičiuoja dešimties taškų pranašumą (28:18).

Pirmas kėlinys: (22:18)

Didelės persvaros per pirmą kėlinį „Žalgiris“ nesusikuria, tačiau panašu, kad problemų didžiausio varžovų kozirio, atkovotų kamuolių ir kovos po krepšiais, žaliai-baltiems nekils. Taškus per pirmą kėlinį pelnė net septyni žalgiriečiai.

A. Milaknis smeigia tritaškį, viso žalgiriečiai iš tolimos distancijos jau yra pataikę triskart (22:15).

Po Š. Jasikevičiaus minutės pertraukėlės kauniečiai spurtuoja 12:0 (16:11)

„Daruššafaka“ dukart iš eilės pelno du taškus su pražanga ir bėga 7 taškų skirtumu (4:11)

Rungtynes sėkmingiau pradeda svečiai, tačiau E. Ulanovas pataiko abu baudų metimus ir atidaro žalgiriečių taškų sąskaitą.