Ilgai lauktas „Betsafe–LKL“ sezonas oficialiai prasidėjo. Vilniaus „Rytas“ nuo starto linijos atsispyrė itin galingai ir namuose 106:77 (17:15, 27:23, 32:16, 30:23) nepaliko vilčių Utenos „Juventus“.

„Rytą“ į triumfą vedė Demetrius Jacksonas. 185 cm amerikietis aikštėje darė viską – pelnė 18 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 29 naudingumo balus.

Vilniečių starto penkete net keturi žaidėjai viršijo 10 taškų ribą.

„Juventus“ paguoda tapo Julius Jucikas. Aukštaūgis pelnė 10 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų.

Nepaisant galingos „Juventus“ priekinės linijos, „Rytas“ dominuojančiu pranašumu laimėjo kovą dėl kamuolių (43:27). Vilniečiai puolime atkovojo net 18 kamuolių.

Greitajame puolime „Rytas“ taip pat atrodė solidžiau. Greitų atakų metu vilniečiai nustelbė uteniškius 27:11. Naudingumu taip pat solidžiau atrodė vilniečiai (123:83)

Vilniaus „Ryto“ strategas Donaldas Kairys variavo 11 žaidėjų rotacija. Jo oponentas Žydrūnas Urbonas iš registruotų 10 žaidėjų rėmėsi tik 8 paslaugomis.

Limitais sukaustyta JEEP arena griaudėjo nuo pat pirmųjų rungtynių minučių, kai „Rytas“ įgijo ankstyvą pranašumą (8:2). Tiesa, uteniškiai laiku atsibudo ir išlygino žaidimą.

Jei pirmajame kėlinyje abi ekipos sunkiai krapštė taškus, tai po pasitarimo vilniečiai užkūrė puolimo mašiną. Vien per antrąjį kėlinį „Rytas“ įmetė 27 taškus, o Chriso McCollougho ir Demetriuso Jacksono inicijuotas spurtas leido vilniečiams įgyti 11 taškų pranašumą (31:20).

Uteniškiai vėl nuprausti po šaltu dušu iki pertraukos sumenkino sostinės ekipos pranašumą (44:38).

Po pertraukos vilniečiai šiek tiek padidino savo pranašumą „Juventus“ klaidų sąskaita. Trečiojo kėlinio viduryje Vilniaus klubo žaidėjai statistikos protokole rodė, kas tai yra komandinis žaidimas. Net 7 „Ryto“ žaidėjai buvo pelnę po 7 taškus ir nei vienas krepšininkas nebuvo įmetęs daugiau.

7 taškų ribą pralaužė Andrew Goudelocko tritaškis ir Dovio Bičkauskio dvitaškis po kurių „Rytas“ įgijo jau 14 taškų pranašumą (64:50).

Trečiojo kėlinio pabaigoje savo solo šou tęsė Andrew Goudelockas. Jo sėkmingas kamuolių skirstymas komandos draugams ir atakų užbaigimas padėjo „Rytui“ prieš ketvirtąjį kėlinį jaustis gerokai ramiau (76:54).

Ketvirtajame kėlinyje „Juventus“ galutinai sugriuvo, o vilniečiai toliau pylė druską ant žaizdų. Vienu metu sostinės klubo pranašumas siekė 33 taškus, o savo šansą pasireikšti pabaigoje gavo ir griausmingai JEEP arenos sutiktas „Ryto“ jaunasis talentas Augustas Marčiulionis.

Jaunuolis sugebėjo atsidaryti „Betsafe–LKL“ taškų sąskaitą tritaškiu.

„Rytas“: Demetriusas Jacksonas 18 (8 atk. kam., 8 rez. perd., 29 naud. bal.), Andrew Goudelockas 15, Chrisas Mcculloughas 12 (7 atk. kam.), Rokas Gustys, Arnas Butkevičius ir Dovis Bičkauskis po 11, Martynas Echodas 9 (11 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 8.

„Juventus“: Ignas Vaitkus 15 (4 rez. perd.), Vytautas Šulskis 14, Žygimantas Skučas 12, Julius Jucikas 10, Mindaugas Kupšas 9 (5 atk. kam.).D

Prieš šias rungtynes vilniečiams buvo įteikti ir už antrą vietą praėjusiame LKL sezone jiems priklausantys medaliai bei taurė.