REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Sputnik V“ gamintojai iš „Gamalei“ mokslinių tyrimų centro pareiškė, kad po vakcinacijos nemirė nė vienas žmogus. Tačiau pačioje žinutėje kalbama ne apie visus po vakcinavimo pasitaikančius ligų atvejus, o apie vakcinos efektyvumą nuo COVID-19.

„Sputnik V“ gamintojai iš „Gamalei“ mokslinių tyrimų centro pareiškė, kad po vakcinacijos nemirė nė vienas žmogus. Tačiau pačioje žinutėje kalbama ne apie visus po vakcinavimo pasitaikančius ligų atvejus, o apie vakcinos efektyvumą nuo COVID-19.

REKLAMA

Tuo metu, kai Europos šalys viena po kitos skelbia apie „AstraZeneca“ vakcinos stabdymą dėl situacijos su pranešimais apie kraujo krešulių susidarymą kelioms dešimtims iš milijonų paskiepytųjų, Rusija trimituoja naujieną apie „nulinį mirtingumą paskiepijus“.

„AstraZeneca“ vakcina taip pat saugo tik nuo COVID-19, kaip ir rusiškoji, ja paskiepyti žmonės taip pat nemirė nuo COVID-19, ji taip pat panašiai efektyviai apsaugo nuo sunkių šios ligos atvejų. Tačiau Europoje kalbama ne apie COVID-19 poveikį, o apie kitas paskiepytus asmenis ištikusias negandas. Tuo metu Rusijoje apie „Sputnik V“ paskiepytų žmonių likimą, kitų ligų pasireiškimą, net neužsimenama. Lyginant pranešimus Europoje ir Rusijoje gali susidaryti įspūdis, kad paskiepijus „Sputnik V“ žmonės išvis ne tik neserga, bet ir nemiršta.

Jokia COVID-19 vakcina neišgelbės nuo kitų negalavimų

„Gamalei“ centro, kuriame buvo sukurta rusiškoji vakcina nuo COVID-19, vadovas Aleksandras Gincburgas vietos žiniasklaidai paskelbė, kad po vakcinacijos „Sputnik V“ vakcina suteikia žmogui apsaugą nuo koronaviruso infekcijos komplikacijų. „Užsikrėtus šia infekcija sunkių atvejų, jau nekalbant apie mirtimi pasibaigusius atvejus, pas „Sputnik V“ vakcina paskiepytus asmenis didelėje apimtyje tiriamųjų nebuvo aptikta. Visi vakcinuotieji buvo apsaugoti“, – „Lenta“ cituojamas jis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, tai nereiškia, kad paskiepijus rusiška vakcina (kaip ir „AstraZeneca“ atveju) žmonės įgyja imunitetą nuo visų įmanomų negalavimų. Tiesiog Europoje tokie atvejai yra dažniau ir išsamiau viešinami.

REKLAMA

Maža to, autoritetingame mokslo žurnale „The Lancet“ publikuotame „Sputnik V“ tyrime skelbiama apie klinikinių tyrimų metu nustatyti 45 „sunkūs atvejai“ (įskaitant ir kraujotakos ligas) iš tyrimo metu paskiepytų 14965 savanorių. Nė vienas iš jų nebuvo susietas su vakcina. Tuo metu Europoje „AstraZeneca“ vakcina buvo paskiepyti 17 mln. žmonių, nustatyti 37 registruoti kraujo krešėjimo komplikacijų atvejai. Nė vienas iš jų taip pat nesiejamas su vakcina.

Rusijoje taip pat buvo pranešimų apie po „Sputnik V“ vakcinos suleidimo mirusius asmenis, tačiau šios mirtys nėra siejamos su pačiu vakcinavimu ir niekas nesiruošia dėl to nutraukti skiepijimo proceso. Pavyzdžiui, vasario pradžioje viena Čelninkos (Tatarstanas) viešai skundėsi, kad jos 67-erių motina po antrosios „Sputnik V“ vakcinos dozės „tapo daržove“ ir „mirė praėjus kelioms savaitėms“.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat yra žinoma apie 56-erių muzikos mokytojos mirtį, po paskiepijimo „Sputnik V“ vakcina praėjus kelioms savaitėms. Kemio mieste po vakcinavimo „Sputnik V“ vakcina mirė 40-metis fabriko mašinistas. Visi šie ir kiti panašūs atvejai susieti su jau buvusiomis sunkiomis ligomis, o ne vakcinos poveikiu.

Statistika, kiek buvo užfiksuota su vakcinomis nesiejamų sunkių komplikacijų atvejų, įskaitant trombų susidarymą, „Sputnik V“ vakcina paskiepijus beveik 2 mln. Rusijos gyventojų, viešai nėra skelbiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų