REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė ir Seimo pirmininkė pasiekė savo – jos laisvalaikiu nebus saugomos. Nors iki šiol tiek Ingrida Šimonytė, tiek ir Viktorija Čmilytė-Nielsen aiškina, kad tai nėra konkrečiai joms sukurtas įstatymas, bet konservatorius Stasys Šedbaras nevynioja į vatą – tai personalinis įstatymas, o pasikeitus valdžioms, galbūt jis būtų pakeistas. Kritiką žerti ėmė opozicija. Ir paleido tokių frazių, kad vėl kilo pasipiktinimas dėl patyčių. Skambėjo mintys ir apie nuogas V. Čmilytę-Nielsen su I. Šimonyte paplūdimyje, ir prašymai nustoti laidyti „durnus seksistinius“ komentarus.

Premjerė ir Seimo pirmininkė pasiekė savo – jos laisvalaikiu nebus saugomos. Nors iki šiol tiek Ingrida Šimonytė, tiek ir Viktorija Čmilytė-Nielsen aiškina, kad tai nėra konkrečiai joms sukurtas įstatymas, bet konservatorius Stasys Šedbaras nevynioja į vatą – tai personalinis įstatymas, o pasikeitus valdžioms, galbūt jis būtų pakeistas. Kritiką žerti ėmė opozicija. Ir paleido tokių frazių, kad vėl kilo pasipiktinimas dėl patyčių. Skambėjo mintys ir apie nuogas V. Čmilytę-Nielsen su I. Šimonyte paplūdimyje, ir prašymai nustoti laidyti „durnus seksistinius“ komentarus.

REKLAMA

Tiek ir Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen, į Seimo posėdį atvyksta lydimos apsaugos. Bet po poros mėnesių, šiais koridoriais jos jau vaikščios be palydos. Valdantieji patenkino jų norą būti mažiau saugomoms.

„Ar jau pagalvojote, ką norėsite nuveikti, kai nebus šalia apsaugos, pirmiausia? — Ne, nepagalvojau“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamento ir Vyriausybės vadovės nuo rugsėjo bus saugomos tik darbo metu, o laisvalaikį leis be apsaugos. Nors dėl šio noro jos sulaukė kritikos ir anksčiau, šiandien, prieš galutinį balsavimą ir vėl liejosi skambūs pasisakymai. R. Žemaitaitis kalbėjo, kad be apsaugos šalies vadovės neliks – neva jas saugos civiliais persirengę apsauginiai. Kad nekristų niekam į akis.

REKLAMA

„Ir aš galiu įsivaizduoti, Palangoje, kada Seimo pirmininkė ir Ministrė pirmininkė guli moterų pliaže, ką, apsaugos darbuotojas irgi nuogas guli? Ar mes ieškosime nuogos pareigūnės, kuri irgi gulės, nes neva tai ji neatlieka savo pareigų? Kolegos, galvokime ką mes darom“, – sako regionų frakcijos narys R. Žemaitaitis.

„Reikia, matyt, saugoti nuo kai kurių kalbų mūsų ausis labiau, negu nuo pavojų“, – kalba konservatorius Kęstutis Masiulis.

„Atskleidė vyriškumo problemas mūsų Seime, nes vyrams kažkaip kyla labai didelių problemų matant protingas, išmintingas moteris ir kompetentingas. Aš tikrai niekados nefantazuoju apie R. Žemaitaitį vyrų pliaže ir tikrai, Dieve saugok nuo tokių fantazijų“, – sako konservatorius Andrius Navickas.

REKLAMA
REKLAMA

„O ponui Navickui, tikrai jūs esate vyriškumo etalonas, manau jūs galite vaikščioti ir į moterų pliažą, ir į vyrų nudistų pliažą, tikrai niekas skirtumo nepastebės“, – kalba „darbietis“ Artūras Skardžius.

„Kolega, Artūrai Skardžiau. Na, tikrai, mes šioje salėje turime sutarti laikytis tam tikrų etikos standartų. Neužsipulti žmonių ir naudoti tokių visiškai su sveiku protu, su bet kokia etika prasilenkiančių pasisakymų“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

„Man yra baisu, kad Seimas gali priprasti prie tokių durnų seksistinių komentarų ir aš kviečių tų durnų seksistinių komentarų daugiau nebesakyti“, – sako Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šalies vadovės argumentuoja, kad pakeitus įstatymą, būtų galima optimizuoti apsaugos darbą. Bet ar būtų sutaupoma pinigų, nežino. Čmilytė-Nielsen pabrėžia, kad parlamentų pirmininkai kai kuriose kitose šalyse nėra taip akylai saugomi. Bet kitose šalyse, priešingai, nei Lietuvoje, prireikus, parlamento vadovas neužima prezidento pareigų. Vadovybės apsaugos tarnybai apskritai neaišku ką reiškia įstatymo formuluotė, kad pirmininkės saugomos tada, kai vykdo savo darbines funkcijas.

„Neapibrėžta, kas tai yra „tiesiogiai vykdo funkcijas“. Praktikoje gali kilti neaiškumų, kada prasideda funkcijų vykdymas, kada pasibaigia. Vykimas į darbo vietą, funkcijų vykdymas, ar ne?“, – kalba vadovybės apsaugos tarnybos atstovas Vytis Belkevičius.

REKLAMA

„Aš, asmeniškai pasakysiu, irgi trupučiuką esu skeptiškas, nes vadovybės apsaugos tarnybai nuo to padaugės darbo. Nes vis tiek jie turės užtikrinti, per nuotolį, ar čia šalia, turės užtikrinti šių asmenų saugumą“, – sako teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

Ir sako, kad atsakomybė vis tiek kris ant apsaugos pečių:

„Na, bet čia taip nori dabar dvi pirmosios ponios, išskyrus prezidentą.“

I. Šimonytė su V. Čmilyte-Nielsen iki šiol kartoja, kad tai nėra personalinis, jų užgaidoms patenkinti skirtas įstatymas.

„Šis siūlymas neturėtų būti siejamas su konkrečiais asmenimis“, – tikina V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

„Šitoje diskusijoje yra per daug diskusijų apie tai, ko kas nors nori, ar nenori“, – kalba Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Bet konservatorius S. Šedbaras balsavęs už įstatymo keitimą neslepia – įstatymas yra personalinis.

„Taip, iš tiesų tai yra personalinis klausimas, na ir apsauga yra personalinis klausimas. Jeigu Seimo pirmininkė ir Ministrė pirmininkė nori šiek tiek laisvesnio apsaugos režimo, tai nežinau kodėl reikėtų nesutikti su tuo“, – sako S. Šedbaras.

Liberalas, legendinis disko metikas Virgilijus Alekna anksčiau dirbo Algirdo Brazausko apsauginiu. Ir žinodamas apsauginių virtuvę, dabar sako nesuprantantis, kaip jiems reikės dirbti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš kaip sakyčiau, jeigu saugom, tai saugom. Jeigu nesaugom, tai nesaugom. Manau čia yra principinis klausimas, jeigu kalbėti, kad nereikia apsaugos, tai tada nesaugokim visai“, – tikina Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Virgilijus Alekna.

V. Alekna netiki, kad pavyks sutaupyti pinigų, ir svarsto, kad pareigūnams tokios politikių užgaidos taps galvos skausmu – ypač jei įvyks nelaimė.

„Neatrodo, kad taps atpirkimo ožiais apsaugos darbuotojai? — Be jokios abejonės, taip būna pas mus, kad visi pradeda žiūrėti į tuos žmones, kurie lyg turėtų būti šalia, bet jų nėra“, – sako V. Alekna.

O S. Šedbaras duoda suprasti, kad kai pasikeis valdžios, galbūt vėl bus sugrąžinta apsauga visą parą.

REKLAMA

„Aš balsavau taip pat už, palaikiau gerbdamas jų, saugomų asmenų nuomonę, bet į perspektyvą žiūrint, greičiausiai, kad gali būti taip, kad reikės grįžti prie to klausimo dar kartą“, – teigia S. Šedbaras.

Tad ką veiks valstybės vadovės likusios be apsaugos?

„Galbūt nueiti su vaiku į polikliniką ar pieno nusipirkti į parduotuvę po darbo valandų galima būtų ir vienam žmogui“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

„Tais atvejais, kai aš nuspręsčiau aplankyti savo draugus, ir be jokios abejonės, informuočiau kur esu ir kuriuo metu, tai galbūt nėra būtina, kad 4 žmonės manęs lauktų po durimis su dviem įjungtais varikliais dvejose mašinose“, – sako I. Šimonytė.

Gitanas Nausėda ir toliau bus saugomas ištisą parą. I. Šimonytės ir V. Čmilytės-Nielsen projekte jam galimybė laisvalaikį leisti be palydos, nenumatyta.

Šedbaras:
- Nu bet šitaip nori dvi pirmosios ponios...
Diana Nausėdienė:
- O tai kelinta aš???
Pamatė akivaizdžiai rinkėjai kokius Skardžius į seimą išrinko. Profesinėje molykloj taip nenusikalba kaip seime. Ką apie tokius įstatymus galima galvot, jeigu ne bejėgiai liurbiai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų