Po nesėkmingai susiklosčiusio ATP 500 serijos turnyro Dubajuje lietuvis Ričardas Berankis (ATP-72) prarastus taškus ir pozicijas sieks susigrąžinti pirmą kartą šiemet dalyvaudamas „Challenger“ serijos turnyre Meksikoje – „Abierto GNP Seguros“.

Ketvirtoji turnyro raketė praleido pirmojo rato kovas, tačiau antrajame etape turėjo paplušėti iš visų jėgų. Mūsų tautietis po 1 valandą ir 28 minutes trukusios kovos rezultatu 7:5, 6:4 palaužė Japonijos talentą Shintaro Mochizuki (ATP-808).

Priminsime, kad 16-metis talentas praėjusiais metais laimėjo jaunių Vimbldoną, o pergalė pirmajame etape Monterėjuje jam buvo apskritai pirmoji karjeroje „Challenger“ ture.

Tiksliai pirmaisiais bandymais (71%) viso mačo metu padavinėjęs R.Berankis susitikimo pradžioje iš karto kėsinosi į varžovo padavimus ir trečiajame geime juos palaužė, o netrukus persvarą įtvirtino (3:1).

Visgi ilgai džiaugtis pranašumu bebaimis Japonijos atstovas mūsų tenisininkui neleido ir atsakė trijų laimėtų geimų serija bei atsidūrė arčiau pergalės sete (3:4).

Ričardui pavyko stabilizuoti situaciją ir išvengti pratęsimo. 11-ajame geime lietuvis vėl laimėjo varžovo padavimus ir be problemų „uždarė“ setą – 7:5.

Antrajame sete viskas klostėsi kiek paprasčiau, tačiau jaunasis S.Mochizuki pasirūpino, kad 736 vietomis ATP reitinge aukščiau stovintis oponentas nuolatos jaustų spaudimą.

R.Berankis laimėtų geimų iš eilės pratęsė iki šešių, kuomet dukart laimėjo varžovo padavimus (3:0), tačiau vieną iš break'ų japonas panaikino (3:2). Antroje seto dalyje Ričardas laimėjo keletą svarbių taškų ir iškovojo pergalę 7:5, 6:4.

Patekimas į turnyro aštuntfinalį 29-erių tenisininkui garantavo 8 ATP reitingo taškus ir 1720 JAV dolerių.

Dėl vietos ketvirtfinalyje lietuvis kausis prieš amerikietį Ernestą Escobedo (ATP-200), kuris netikėtai lengvai 6:1, 6:2 sutriuškino australą Jasoną Kublerį (ATP-235).

Tai bus pirmoji tenisininkų akistata. Privalu pažymėti, kad E.Escobedo 2016 metais Monterėjuje tapo stipriausiu turnyro tenisininku, o 2015 ir 2018 metais krito pusfinalyje.