Penktadienį Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė sugrįžo ant „Tivoli“ arenos ledo ir iškovojo pirmą pergalę pasaulio IA divizione.

Po vakar buvusios poilsio dienos lietuviai šiandien trečioje čempionato akistatoje po labai atkaklios kovos 5:3 (2:1, 1:1, 2:1) palaužė Pietų Korėją ir ne tik iškovojo pirmuosius taškus turnyre, bet ir yra labai arti to, kad užsikabintų bronzos medalius.

Pirmoje pirmojo kėlinio pusėje lietuviai du kartus įgavo kiekybinę persvarą ir antruoju bandymu ją puikiai išnaudojo.

Lietuviams puikiai sekėsi įsitvirtinti varžovų zonoje ir jie kūrė daug pavojingų momentų, o galiausiai po Ugniaus Čižo perdavimo įvartį iš tolimos distancijos pelnė Arnoldas Bosas (10:35) ir lietuviai pirmą kartą šiame čempionate išsiveržė į priekį.

Deja, jau po 25 sekundžių taisykles pažeidė Aivaras Bendžius, o korėjiečiai po Jungwoo Jeono (12:12) smūgio iš arti išlygino rezultatą. Likus žaisti vos 3 minutes iki kėlinio pabaigos korėjiečiai už neleistiną veiksmą, sustabdant ritulį ir prispaudžiant jį ranka, buvo nubausti baudos smūgiu, kurį puikiai realizavo Emilijus Krakauskas (16:54), pelnęs jau antrą savo įvartį šiame čempionate.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai per 47 sekundes du kartus pažeidė taisykles, o žaisdami 3 prieš 5 korėjiečiai išnaudojo susikurtą kiekybinį pranašumą ir Chongas Minas Lee (28:56) išlygino rezultatą 2:2.

Lietuviai fantastiškai užbaigė antrąjį kėlinį: korėjiečiai pažeidė taisykles, o likus vos 28 sekundėms iki kėlinio pabaigos Eimantas Noreika padarė fantastišką darbą uždengdamas varžovų vartininką ir po nuo jo atšokusį ritulį atlikdamas perdavimą laisvam buvusiam E.Krakauskui, kuris vėl išvedė lietuvius į priekį 3:2.

Sužaidus pusę trečiojo kėlinio korėjiečiai pažeidė taisykles ir lietuviai vėl įgavo kiekybinę persvarą. Ir vėl puikią poziciją užsiėmė E.Noreika, kuris po Martyno Griniaus smūgio antruoju bandymu pramušė varžovų vartininką ir ne tik pelnė pirmąjį savo šio čempionato įvartį, bet ir padidino lietuvių pranašumą iki dviejų 4:2.

Likus žaisti 3 min. korėjiečiai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau tai nei kiek nepasiteisino ir jau po 15 sekundžių Ugnius Čižas (57:11) nuo savo zonos tiksliai paleido ritulį į tuščius vartus bei padidino Lietuvos rinktinės persvarą iki trijų 5:2.

Visgi korėjiečiai dar nepasidavė ir žaisdami daugumoje pelnė trečiąjį savo įvartį, tačiau tai mažai gelbėjo ir lietuviai užtikrintai pabaigė rungtynes.

Lietuvos rinktinė čempionatą pradėjo dvejomis rungtynėmis prieš favoritus: jie 2:4 nusileido Slovėnijai ir 1:2 - Vengrijai. Tuo tarpu Pietų Korėja prieš vengrus pralaimėjo 1:5, o vakar vykusiose rungtynėse iškovojo pirmą pergalę, kai 4:1 įveikė Rumunijos ledo ritulininkus.

Pietų Korėjos rinktinė geriausius savo laikus išgyveno visai neseniai: 2017 metais jie nustebino ledo ritulio pasaulį, kai užėmę antrą vietą pasaulio čempionato IA divizione jie prasibrovė į elitinį divizioną. Tiesa, ten jų pasirodymas neužtruko: užėmusi paskutinę vietą korėjiečių komanda po metų turėjo sugrįžti į žemesnio rango turnyrą.