Dramatišką pergalę paskutinėmis sekundėmis NBA lygoje iškovojo Naujojo Orleano „Pelicans“ (5/16) komanda.

Lietuvio Jono Valančiūno ekipa svečiuose 98:97 (23:28, 23:17, 26:30, 26:22) palaužė Jutos „Jazz“ (12/7) krepšininkus ir pasiekė antrąją pergalę paeiliui.

J.Valančiūnas ant parketo praleido 29 minutes, per kurias pasižymėjo 11 taškų (5/7 dvit., 0/3 trit., 1/3 baud.), 10 atkovotų kamuolių, rezultatyviu perdavimu, blokuotu metimu, 2 klaidomis ir 4 pražangomis. Jis taip pat neleido aikštėje siautėti varžovų bokštui ir geriausiam lygos besiginančiam krepšininkui Rudy Gobertui, kuris surinko kuklius 9 taškus ir pridėjo 10 atkovotų kamuolių.

Aikštės šeimininkai pirmajame kėlinyje ėmė įrodinėti, kas yra stipresni ir pabėgo į priekį dviženkliu skirtumu (15:25).

Vis dėlto, „pelikanai“ atsitiesė ir po didžiosios pertraukos ėmė sparčiai naikinti deficitą, kol galiausiai rezultatą persvėrė savo naudai (50:47).

Visą likusį laiką vyko atkaklūs mūšis. Likus žaisti apie 4 minutes, svečiai dar pirmavo 4 taškais (93:89), tačiau tuomet aikštės šeimininkai pelnė 8 taškus be atsako ir likus 37 sekundėms turėjo 4 taškų persvarą (93:97).

Lemiamu metu iniciatyvos ėmėsi Brandonas Ingramas, pataikęs du baudų metimus (95:97). Kitoje atakoje Donovanas Mitchellas prametė, kamuolį nuėmęs J.Valančiūnas jį perdavė ekipos draugams ir šie nurūko į greitą ataką. Joje perdavimo sulaukęs Devonte‘ Grahamas, nieko nelaukęs, švystelėjo tritaškį ir šis pasiekė tikslą – 98:97.

Jutos komanda prašė minutės pertraukėlės, o po jos Rudy Gobertas gavo pražangą puolime ir neleido ekipai išsigelbėti.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 21 (7/18 dvit., 1/4 trit., 4/4 baud., 8 atk. kam., 5 kld.), Nickelas Alexanderis-Walkeris 15, Willy Hernangomezas 13 (8 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 11 (10 atk. kam.).

„Jazz“: Bojanas Bogdanovičius 23 (4/6 dvit., 5/8 trit.), Donovanas Mitchellas 16 (6/21 met.), Mike‘as Conley ir Joe Inglesas po 12, Rudy Gobertas (10 atk. kam., 3 blk.) ir Rudy Gay po 9.