Tamperėje ir Helsinkyje (Suomija) vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionato elitiniame divizione įtemptos rungtynės ir sensacinga pergalė užfiksuotą B grupėje, kurioje Austrija paskutinę minutę išlygino resultatą ir po baudinių serijos 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 1:0) palaužė Čekijos ledo ritulininkus.

Tai buvo pirmoji Austrijos rinktinės pergalė istorijoje prieš Čekijos ar Čekoslovakijos ekipą per 22 tarpusavio susitikimų tiek pasaulio čempionatuose, tiek draugiškuose turnyruose, tiek ir žiemos olimpinėse žaidynėse.

Čekai į priekį išsveržė dar pirmame kėlinyje, kai įvartį pelnė Romanas Cervenka (17:59) ir rezultatas nekito iki pat rungtynių pabaigos.

Likus žaisti 1 min. 2 sek. austrai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, o rungtyniaujant šešiese prieš penkis po 24 sekundžių Brianas Lebleras (59:22) įmušė įvartį ir išplėšė pratęsimą.

Baudinių serijos pradžioje spindėjo vartininkai Karelas Vejmelka ir Bernhardas Starkbaumas, atrėmę po du baudinius. Austras B.Starkbaumas šią seriją pratęsė iki trijų, tuo tarpu čekui K.Vejmelkai to padaryti nepasisekė ir Peteris Schneideris pelnė pirmąjį įvartį.

Kitas čekų smūgis ir vėl buvo nesėkmingas, o austro Dominique Heinricho smūgiuotas ritulys trenkėsi į virpstą. Lemiamas čeko Davido Krejci smūgis buvo netikslus ir austrai šventė netikėtą pergalę.

Viso čekai atliko 25 smūgius į vartus, tuo tarpu austrai – 19. Abi rinktinės šiame susitikime surinko tik po 4 baudos minutes. Austrai apskritai jau senokai buvo džiaugęsi pergale ir įskaitant įvairius turnyrus jie buvo pralaimėję šešerias rungtynes iš eilės.

Kitas rungtynes čekai žais gegužės 19-ą dieną prieš Latviją, tuo tarpu austrai gegužės 18-ą susikaus su Norvegija.

Austrijos rinktinė prieš diskvalifikuojant Rusijos ir Baltarusijos rinktines, turėjo žaisti IA divizione, kuriame šiais metais rungtyniavo Lietuvos rinktinė, tačiau ji buvo viena iš dviejų komandų, kuri užėmė anksčiau paminėtų rinktinių vietą elite.

Kitose tuo pat metu vykusiose A grupės rungtynėse pergalę iškovojo Danijos rinktinė, kuri 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) palaužė Italiją ir paliko ją be taškų.

Danus į priekį pirmame kėlinyje išvedė Joachimas Blichfeldas (15:54), rezultatą antrojo kėlinio pabaigoje lygino Alexas Petanas (39:00), o pergalingą įvartį trečiojo kėlinio pradžioje pelnė Mathiasas Bau (41:46).

Kitas rungtynes Danija žais gegužės 19-ą dieną su Vokietija, tuo tarpu italai pirmosios pergalės sieks gegužės 18-ą dieną prieš Prancūziją.

Į ketvirtfinalius pateks po keturias geriausias grupių komandas, o į žemesnį, pirmojo diviziono A grupę nukris paskutinės grupių komandos bei kitais metais rungtyniaus prieš Lietuvos rinktinę. 2021 m. Pasaulio ledo ritulio čempionate triumfavo Kanada, antrą vietą užėmė Suomija, o trečia liko JAV rinktinė.

Kanadiečiai yra pasaulio čempionatų rekordininkai ir savo sąskaitoje turi jau 27 aukso medalius, 15 sidabro ir 9 bronzas – viso 51 medalį.