0
Rungtynių akimirkos (nuotr. FIBA)

Dariaus Maskoliūno debiutas prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo kaip reikiant prisvilo ir virto gėdingu pralaimėjimu atrankos starte į 2021 m. Europos krepšinio čempionatą.

Lietuva C grupės kovas pradėjo triuškinančiu pralaimėjimu Belgijai 65:86 (9:23, 12:17, 10:28, 34:18).

„Noriu atsiprašyti visų žmonių, kurie atvažiavo mūsų palaikyti Belgijoje. Žaidėme pusiau kaip namuose, didelis sorry už tokį pasirodymą.

Čia buvo viena komanda. Belgai buvo greitesni, šoklesni, taiklesni ir labiau norėjo, labiau užsivedę. Visur jie buvo geresni nei mes.

Kamuolys krenta iš rankų, nepataikome paprasčiausiose situacijose, gynyboje nesusikalbame, atrodėme, kaip pirmą kartą susirinkę.

Neieškosiu atsiprašymų, kad turime mažai treniruočių. Noras, energija ir smulkių detalių išpildymas yra dalykai, kurie ištreniruoti daug metų. Atrodėme kaip... Sunku net apibūdinti. Reikia pamiršti ir žiūrėti toliau. Tikrai tikiuosi, kad namuose neatrodysime taip gėdingai kaip šiandien“, – po rungtynių sakė D. Maskoliūnas.

Vieninteliu šviesiuliu susitikime tapo paskutinis ketvirtis, kurį Lietuva laimėjo ir sugebėjo kiek apkarpyti nepagarbų varžovų pranašumą. Per jį mūsiškiai surinko 34 taškus, kai per pirmus tris buvo sukrapštę vos 31.

„Ketvirtą kėlinį galėčiau pavadinti, kaip subinė dega. Apsigėdinome visaip, tai bent kažką įmetėme, lengvų taškų, kelis tritaškius, tai bent rezultatas buvo mažiau gėdingas.

Rūbinėje pasišnekėjome. Neturėjau tikslo pulti žaidėjus. Sudegėme visi kartu, reikia atsistatyti visiems kartu. Turime išanalizuoti, ką turime pataisyti, nes turime pataisyti labai daug ką.

Man labai keista, kad be energijos pradedame rungtynes ir trečią kėlinį. Kur yra pradžia rungtynių ir kai ateini pailsėjęs po pertraukos. Ketvirtame kėlinyje jau atsiranda jėgų.. Nesitikėjau, kad taip prastai pradėsime ir taip prastai sužaisime“, – tęsė jis, pabrėžęs, kad labiausiai reikia tvarkyti gynybą, kuri, pasak trenerio, buvo kiaura kaip rėtis.

Į rinktinę po beveik trejų metų pertraukos grįžęs Donatas Motiejūnas žaidė 23 minutes, per kurias pelnė 17 taškų (6/9 dvit., 0/1 trit., 5/9 baud.) ir atkovojo 5 kamuolius. Jis buvo rezultatyviausias lietuvių gretose.

„Donatas įmetė taškų, viskas okay. Kas mane baugino prieš važiuojant į Belgiją – tai jo fizinė būklė. 2-3 minutės, dar pradžioje energijos turėjo, o vėliau tas sėdimas matėsi labai. Trūksta jam žaidybinio ritmo, čia gavo nemažai minučių, gavo spaudimo, bandėme žaisti per jį pradžioje. Kovojo, stengėsi ir tikrai padėjo, aišku ne tiek, kiek norime ir tikimės. Ypač gynyboje“, – centro pasirodymą įvertino strategas.

Kitas rungtynes Lietuva žais jau pirmadienį, kai Vilniuje priims Čekiją. Rungtynes 19.30 val. transliuos tv3.lt portalas.

Europos čempionato atrankoje varžysis 32 rinktinės ir net 24 jų pateks į pirmenybes. Šios vyks keturiose valstybėse – Čekijoje, Gruzijoje, Vokietijoje ir Italijoje. Šeimininkės į čempionatą patenka automatiškai, bet vis tiek žais atrankos varžybose.

Iš kiekvienos grupės tris pirmas vietas užėmusios rinktinės keliaus į „Eurobasket 2021“, išskyrus tas, kuriose žais ir šeimininkės.

Iš jų toliau keliaus šeimininkės ir kitos dvi geriausios rinktinės.

Atrankoje rinktinės sužais šešias rungtynes – su kiekviena komanda po dukart, namie ir išvykoje.

„Eurobasket 2021“ vyks 2021 m. rugpjūčio 17-29 dienomis.