REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmą kartą širdies masažus pacientams greitosios medicinos pagalbos automobilyje atliks robotas-paramedikas, leidžiantis kitiems komandos nariams imtis kitų būtinų veiksmų.

Pirmą kartą širdies masažus pacientams greitosios medicinos pagalbos automobilyje atliks robotas-paramedikas, leidžiantis kitiems komandos nariams imtis kitų būtinų veiksmų.

REKLAMA

Pietų centrinė greitosios medicinos pagalbos taryba (SCAS) yra pirmoji Jungtinėje Karalystėje, kuri į savo greitosios medicinos pagalbos automobilius įtraukė naują pažangiausią technologiją, vadinamą LUCAS 3.

Šis prietaisas yra mechaninė sistema, galinti atlikti aukštos kokybės širdies masažą be sustojimų nuo pat to laiko, kai ekipažas atvyksta į įvykio vietą, ir visos kelionės į ligoninę metu.

Toks gaivinimas yra būtinas siekiant palaikyti kraujo ir deguonies apykaitą kūne, jeigu žmogus yra be sąmonės ir negali nekvėpuoja.

„Kai paramedikai atvyksta ir pradeda arba perima gaivinimą iš praeivių, kurie jį galėjo pradėti anksčiau, pasikeitimas nuo suspaudimų rankomis iki LUCAS sistemos užtrunka vos septynias sekundes, užtikrinant gaivinimo vientisumą“, – sakė SCAS atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

Sistema naudojasi belaidžiu „Bluetooth“ ryšiu, o tai leidžia jam pritaikyti suspaudimų dažnį, gylį ir įspėjimus prie organizacijos gaivinimo gairių.

REKLAMA

Tai taip pat reiškia, kad jis gali rinkti duomenis, kuriuos galima peržiūrėti po įvykio ir pasidalinti su kitais gydytojais.

„Mes žinome, kad kokybiški ir nenutrūkstantys krūtinės suspaudimai sustojus širdžiai yra vienas svarbiausių išgyvenimo veiksnių, tačiau dėl daugybės priežasčių, toks gaivinimas gali būti labai sudėtingas, – sakė dr. Johnas Blackas, SCAS medicinos direktorius. – Žmonės, savo rankomis atliekantys gaivinimą, gali pervargti, o tai turi įtakos suspaudimų dažniui ir kokybei, o ir pacientus gali reikėti patraukti iš sudėtingų vietų, pavyzdžiui iš siaurų laiptinių ar atokių vietų, kurios trukdo procesui. Nemaža rizika kyla ir ekipažo nariams, kurie niekaip neprisitvirtinę širdies masažą atlieka dideliu greičiu važiuojančiame greitosios medicinos pagalbos automobilyje. Šie prietaisai nepavargsta, nepasikeičia jų darbo kokybė, o tai reiškia, kad patikimas gaivinimas gali būti teikiamas tiek, kiek reikės. Tai leidžia paramedikams saugiai važiuojant į ligoninę susitelkti ties kitais kritiniais paciento priežiūros aspektais.“

REKLAMA
REKLAMA

Naudojamas modelis yra patobulinta versija roboto, kurį SCAS įvertino dar 2014 m., vykdydami PARAMEDIC tyrimą, kuriam vadovavo Varviko universiteto mokslininkai, ir kuris buvo paskelbtas žurnale „The Lancet“.

„LUCAS įrenginys transformuoja kovą su širdies sustojimu ir leidžia paramedikams sutelkti dėmesį į svarbiausius klinikinės priežiūros aspektus, – sakė profesorius Charlesas Deakinas, SCAS skyriaus medicinos direktorius. – Tai bus neįkainojama komandos dalis, kuri prisidės prie jau ir taip nuostabių rezultatų, kurių SCAS pasiekė gelbėdami šių pacientų gyvybes.“

Pietų centrinė greitosios medicinos pagalbos labdara parūpino 28-is prietaisus, kurie bus paskirstyti ekipažams Oksfordšyre, Berkšyre, Bakingamšyre ir Hampšyre.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LUCAS prietaisai taip pat yra naudojami gaivinimui ligoninių skubios pagalbos skyriuose, palaikyti pacientų, kurių širdys nustojo palikti, gyvybėms intensyvios terapijos skyriuose, taip pat pacientams, kuriems yra atliekama gyvybiškai svarbi vaikinių arterijų angioplastika ir stentavimo procedūros, siekiant praplatinti susiaurėjusias arterijas.

Šaltinis: www.sciencefocus.com

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų