REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kapines prižiūrinčių įmonių atstovai po savaitgalio vos spėja gesinti gaisrus kapavietėse. Liepsnoja ir plastiko gėlės, ir nuo žvakių užsidegusios durpės. Per dieną vien Karveliškių kapinėse darbininkams tenka malšinti ugnį ir dūmus mažiausiai dešimtyje kapaviečių. 

Kapines prižiūrinčių įmonių atstovai po savaitgalio vos spėja gesinti gaisrus kapavietėse. Liepsnoja ir plastiko gėlės, ir nuo žvakių užsidegusios durpės. Per dieną vien Karveliškių kapinėse darbininkams tenka malšinti ugnį ir dūmus mažiausiai dešimtyje kapaviečių. 

REKLAMA

Vilnietė Birutė dega žvakutę ant mirusio vyro kapo. Tiesa, prisipažįsta – dega labai atsargiai, mat jau patyrė, kad nuo žvakės gali užsidegti visa kapavietė. Moteris įtaria, kad kapavietėje esančios durpės užsidegė dėl sausros. Tad kapą gerai sulaistė, o ir žvakę laikė specialiame dėkle. Tuokart žemė buvo įkaitusi, o žvakutė – be dėklo.

Tada buvo padėtos naujai žvakelės, tą dieną buvau, o jau pavakary paskambino kaimynė, sakė, kad pylė vandenį. Apdegė ir gėlytės, tiesiog smilko rūko“, – pasakoja Birutė.

REKLAMA
REKLAMA

Kapines prižiūrinčios įmonės atstovas sako, kad pranešimai apie degančius kapus jau tapo kasdienybe.

Turėjom septynis atvejus. Vien tik šiose kapinėse. <...> Visur lygiai tokia pati situacija, visur yra išdžiuvusi žemė. Visur deginamos žvakės, ypač dabar po savaitgalio, kadangi buvo tėvo diena, daug žmonių degė žvakes pagerbdami artimuosius. Ir taip sukėlė gaisrus“, – teigia „Ecoservice“ Kapinių priežiūros ir administravimo vadovas Darius Jakutonis.

REKLAMA

Ir jau nesvarbu – žvakė stiklinė ar plastiko.

Kadangi žemė sausa, žvakės įkaista, ir uždega pagrinde durpes, juodžemį“, – sako D. Jakutonis.

Tad bent jau kol kas kapines prižiūrinčios įmonės atstovas žmonių prašo nedegti žvakių, nes šalia kapinių yra miškai, užsidegus šalia esančiai kapavietei, ugnis gali persimesti į mišką. 

Tą patį patvirtina ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas. Šiuo metu visoje šalyje kilęs didesnis gaisrų pavojus – miškuose kai kur fiksuojamas aukščiausias penktos klasės miškų gaisringumas. Ir gaisrų šiemet birželio pradžioje yra maždaug trisdešimčia procentų daugiau nei pernai tuo pačiu laiku.

REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai dega, nes būna numetamos nuorūkos, arba gyventojai balkonuose laiko sukaupę įvairių daiktų, kurie yra degūs, užkrovę tais daiktais kartais ir šiukšlėmis, ir užsidegti joms pakanka mažos kibirkšties. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai stiklainiai sudėti fokusuoja saulės šviesą ir net nuo tokių dalykų gali prasidėti smilkimas“, – pasakoja Departamento atstovas Aurimas Gudžiauskas.

Klimatologai sako, kad atidesni turėsime būti visą birželį. Lietus, bent jau dabartinėmis prognozėmis išsiilgusių drėgmės – nelepins.

Žiūrint į šios dienos prognozes, tai birželis turėtų būti apie pusantro laipsnio šiltesnis nei įprastai būna. Ir apie dvidešimt trisdešimt procentų sausesnis“, – teigia klimatologas Donatas Valiukas.

Klimatologas sako, kad kol kas prasčiausia padėtis vakarų Lietuvoje, čia jau stichinė sausra, kritulių deficitas juntamas ir šiaurės Lietuvoje, centrinėje šalies dalyje. Palyginti su pernai, šiemet birželis numatomas šiltesnis, bet sausesnis.

Plačiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Maldos mirusiems reikia,o ne pridegti iki begalybės žvakių!
Tas kapinių kultas sukuria milžiniškus kalnus šiukšlių. Raminkitės pagaliau!
Uždegti vieną žvakelę ,sukalbėti poterėlį gražu ir pilnai pakanka mirusiems tai neberūpi ,o save nuraminti nereikia nei glėbio gėlių ,nei šimto žvakių,
Būkim normalūs ,be lenktynių " kas daugiau"
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų