Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Audinių fermos vadovas įspėja: Covid-19 gali plisti ir kituose ūkiuose kompensacijoms už audines gali prireikti 26 mln. eurų

Lietuvos kailinių žvėrelių augintojų asociacijos bei audines auginančio Jonavos rajono Vilkijos ūkio vadovas ir didžiausias savininkas įspėja, kad koronavirusui plintant tarp žmonių šis užkratas gali persimesti ir į kitas audinių fermas.  

REKLAMA

„Tikimybė, kad kažkur kitur atsiras židinys, su laiku didėja, nes daug žmonių serga koronavirusu“, – trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete sakė Česlovas Tallat-Kelpša.  

Vilkijos ūkio ir jo valdomo kito audinių ūkio „Danmink“ fermose praėjusią savaitę nustatytas koronavirusas. 

„Čia klausimas, ne ar ateis (koronavirusas į audinių fermas – BNS), o kada. Testavimas (darbuotojų – BNS) svarbiausias dalykas, o dabar pasigendame, kad jį būtų galima atlikti greitai. (...) Mes ir tą ligą gavome iš dalies, kad Lietuva labai menkai testuoja. Dabar patys perkame reagentus, tariamės su medikais, kad jie atvyktų į ūkį ir tikrintų mūsų žmones“, – kalbėjo jis. 

Č. Tallat-Kelpša pranešė, kad per pastarąją parą testas parodė, kad vienas žmogus iš Vilkijos ūkio „įtartinas“, tačiau jis audinių fermose nedirbo.

„Negalime jo greitai patikrinti, turi užsiregistruoti, nežinau, kada jį patikrins, kada gaus atsakymą. Tas testavimas įtartinu atveju turėtų būti greitesnis, negali beveik savaitę laukti, kol sužinosi, ar žmogus serga, ar ne“, – komitete kalbėjo Č. Tallat-Kelpša. 

„Jis atvažiavo iš kito ūkio mums padėti, bet prieš įsileisdami nutarėm patikrinti. Taip ir išlindo. Gal nepasitvirtins. Bet jis ir nedirbo prie audinių. Nei pas mus nespėjo, nei aname ūkyje“, – vėliau BNS aiškino Č. Tallat-Kelpša. 

REKLAMA

Anot jo, visi darbuotojai tikrinami greitaisiais testais.  

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovas pranešė, kad Jonavos rajono Vilkijos ūkio ir jo valdomo kito audinių ūkio „Danmink“ fermose koronavirusas pasiglemžė jau 2,5 tūkst. audinių.

„Šiai dienai yra nugaišusių ir įtariant užsikrėtimus nugaišintų beveik 2,5 tūkst. audinių. Tai (audinių migdymas – BNS) daroma, kad sumažintų viruso išskyrimą kitoms audinėms“, – trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete sakė tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis. 

REKLAMA

Pasak jo, šiuose ūkiuose ketinama kailiams užmigdyti po 4,5 tūkst. žvėrelių kasdien, o iš viso tam leista panaudoti apie 30 tūkst. žvėrelių. Spendimai, ar jų kailis tinkamas apdirbti, būtų priimami vėliau. 

Kompensacijoms už sunaikintas audines reikėtų iki 26 mln. eurų – viceministras  

Dėl koronaviruso sunaikinus dalį šalies kailinių žvėrelių, kompensacijoms verslui reikėtų išmokėti apie 24-26 mln. eurų. 

„Jeigu bus reikalingos kompensacijos, bus reikalinga 24 mln. eurų“, – trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete informavo žemės ūkio viceministras Egidijus Viskontas.  

REKLAMA

„Tai pirminė informacija, aišku, neskaičiuojant net ir kompensacijų dėl dezinfekcijos ir išvalymo, kam gali prireikti papildomai dar 2 mln. eurų“, – pridūrė jis. 

E. Viskontas pabrėžė, kad ministerija dar neparengė kompensavimo tvarkos. 

Lietuvos kailinių žvėrelių augintojų asociacijos pirmininkas, Vilkijos ūkio vadovas Česlovas Tallat-Kelpša anksčiau BNS teigė, kad su ministerija kalbamasi apie kompensacijas, jei žvėrelių augintojams tektų juos sunaikinti.  

Šiuo metu daugiau koronaviruso židinių Lietuvos kailinių žvėrelių ūkiuose nėra.

Šalyje veikia 70 audinių auginimo ūkių. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI