Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Žmonių diskriminacija, lyčių nelygybė ir tos pačios lyties asmenų partnerystė Lietuvoje – vis dar opi tema. Kandžių pasisakymų netrūksta ne tik viešojoje erdvėje, tačiau ir tarp šaliai vadovaujančių asmenų. Tiesa, šį kartą nepasitenkinimas išreikštas ne tik žodžiais, tačiau ir veiksmais. Vilniaus MO muziejus skelbia apie išniekintą plakatą, kuriame vaizduojama homoseksualų pora.

REKLAMA

„Į lauką perkeltos parodos „Kodėl taip sunku mylėti?“ vienas iš plakatų buvo sugadintas. Raudonais dažais aptaškytas plakatas su vienu iš parodoje eksponuojamų kūrinių – „Gyvenimas kartu“, vaizduojančiu homoseksualią porą“, – rašoma muziejaus „Facebook“ paskyroje.

MO muziejus tikina, kad tokiose parodose kviečiama kalbėti svarbiomis temomis. Nepaisant to, vis tiek kai kurie dalykai lieka nesuprasti, smerkiami.

„MO muziejaus parodose kviečiame kalbėtis visuomenei svarbiomis temomis. Tai yra vienas iš būdų, kaip galime reflektuoti mūsų gyvenamą laiką, diskutuoti probleminiais klausimais. Visas menas yra apie mus – taip pat ir tada, kai demaskuoja temas, su kuriomis vengiame susidurti, kurias norisi nutylėti. Šio parodos plakato su homoseksualia pora sugadinimas tik parodo, kad kai kurie klausimai mūsų visuomenei vis dar yra sudėtingi ir nesame pakankamai brandūs priimti kito“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO direktorė.

Pasisakė ir kūrinio „Gyvenimas kartu“ autorius Ugnius Gelguda: „Liūdna matyti, jog net ir praėjus šešiolikai metų nuo šios serijos sukūrimo, skirtingi buvimo kartu būdai vis dar yra nesuprantami, smerkiami ir užgniaužiami. Tikiuosi, jog kultūra prisideda prie supratingumo ir atvirumo ugdymo“.

 

V Vilnius 2020-12-01 18:26:27
Bravo! Norisi pagirti tuos, kurie nors ir šitokiu būdu išreiškė absoliučios visuomenės daugumos nuomonę, kad PEDO IDEOLOGIJA NETURI IR NEGALI BŪTI BRUKAMA PRIEŠ VISUOMENĖS VALIĄ!
Atsakyti
-13
N Nu jo 2020-12-01 18:25:41
Ir teisingai nereikia reklamuoti iskrypeliu
Atsakyti
-14
e edmundas 2020-12-01 18:22:12
pydarai yra pydarai
Atsakyti
-13
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI