Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad rizikos dėl COVID-19 tyrimams reikalingų medžiagų suvaldytos, tyrimų apimčių mažinti nereikės.

REKLAMA

„Džiaugiamės, kad rizikos yra suvaldytos, tyrimų apimčių mažinti nereikės“, – žurnalistams antradienį sakė ministras.

Taip jis komentavo Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) pirmadienį „patobulintų“ neskelbiamų derybų būdu atliktus pirkimus.

„Nepaisant visų pastebėjimų, kritikų, tai leido ne tik įsigyti priemones, bet ir tai padaryti pigiau“, – teigė A. Veryga.

Laboratorijos vadovas Danas Bakša teigė, kad naujai nupirktos priemonės bus pradedamos pristatyti per savaitę, kitos – vėliau.

„Skirtingi terminai yra – kai kurios per savaitę, kai kurios per dvi savaites (...) Kai kurie gal bus pristatyti ir dar vėliau, nes primenu, kad yra ribota sandėliavimo vieta“, – žurnalistams sakė D. Bakša.

Jis teigė, kad neturėtų būti pauzės tarp to laiko, kai baigsis šiuo metu turimos priemonės ir bus atvežtos naujos.

Anot D. Bakšos, šiuo metu planuojami įprasti pirkimai, kurie užtikrintų nuolatinį medžiagų tiekimą.

„Mes ėmėmės veiksmų, kad užtikrintume savalaikį pristatymą. Toliau lygiagrečiai žiūrime ir dėliojame tolesnę strategiją, kaip užtikrinti sistemingą tiekimą, kad tokios situacijos nepasikartotų“, – teigė NVSPL vadovas.

REKLAMA

Jis taip pat teigė, kad paskelbti ir įprasti viešieji pirkimai, kurie sausio pradžioje turėtų baigtis.

„Tada gausime priemones pagal naujas sutartis, pagal tą viešą konkursą“, – kalbėjo D. Bakša.

NVSPL pirmadienį pranešė įsigijusi koronaviruso tyrimams reikalingų priemonių ir sutaupiusi apie 350 tūkst. eurų.

Pasak D. Bakšos, įmonių pasiūlymus mažesnėmis kainomis lėmė pirkimo viešumas.

„Vienas iš esminių buvo viešumas. Pavyko pasiekti didelę tiekėjų imtį ir jie tiesiog reagavo į situaciją ir kainą mažino“, – tvirtino laboratorijos vadovas.

Pasak jo, kartu su naujai įsigytomis medžiagomis jų turėtų užtekti, kol baigsis paskelbtas įprastas viešasis pirkimas.

REKLAMA

„Kad užtektų tiesiog tam laikotarpiui (...) Tiksliai labai sunku įvertinti, kurią dieną pasibaigs, sunku pasakyti, kiek tyrimų bus atliekama per šventinį laikotarpį (...) Galbūt po švenčių galėsime patikslinti, kuriam laikotarpiui turėtų užtekti tų priemonių“, – teigė D. Bakša.

Jis tikisi, kad priemonės pagal atvirą pirkimą laboratoriją pasieks pirmoje sausio pusėje.

420 tūkst. vienetų tamponėlių viruso mėginiams paimti iš nosiaryklės pirkime dalyvavo penkios įmonės, laimėjo „Mediq Lietuva“.

Ši įmonė taip pat pristatys 420 tūkst. tamponėlių viruso ėminių paėmimui iš gerklės, šiame pirkime dalyvavo keturios įmonės.

REKLAMA

Abiejų tamponėlių kaina vienoda – po 0,13 euro.

Sutartis dėl 420 tūkst. mėgintuvėlių bus pasirašyta su bendrove „North Speed“, vieno kaina – 0,13 euro, pirkime dalyvavo penki tiekėjai.

120 tūkst. reagentų ir priemonių koronaviruso nukleino rūgščių skyrimui ir detekcijai atlikti pirkime iš dviejų tiekėjų nugalėjo „Thermo Fisher Scientific Baltics“, vieneto kaina – 18,14 euro.

39 tūkst. koronaviruso nustatymui skirto reagentų rinkinio pirkime nugalėjo 15,73 euro už vienetą kainą pasiūliusi „Roche Lietuva“, tačiau ji vienintelė pateikė pasiūlymą.

Pernakt 1680 terpių laimėjo bendrovė „North Speed“, ji vienintelė pateikė pasiūlymą, vieneto kaina – 5,93 euro.

REKLAMA

NVSPL teigė, kad pirkimas vyko „patobulintu“ neskelbiamų derybų būdu norint greičiau įsigyti koronaviruso tyrimams reikiamų medžiagų, kurių, anot laboratorijos, nebūtų užtekę nė iki Kalėdų.

Viešųjų pirkimų tarnyba teigė, kad „patobulintų“ neskelbiamų derybų būdo nenumato Viešųjų pirkimų įstatymas, nes tai „vis tiek lieka neskelbiamos derybos“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI