Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su kandidatu į aplinkos ministrus Simonu Gentvilu. Jis pas prezidentą užtruko ilgiau nei kiti kandidatai į ministrus. Atėjo nešinas žaliu aplanku, kuriame numatė svarbiausius pirmuosius darbus. G. Nausėda teigiamai įvertino S. Gentvilo kandidatūrą, bet iškėlė jam užduotį – įtikinti visuomenės dalį, kuri nėra patenkinta situacija aplinkos apsaugos srityje.

REKLAMA

„Pokalbis buvo tikrai išsamus ir galbūt ilgesnis nei kitų kandidatų. Buvo aptartos įvairios Lietuvoje aktualios aplinkos apsaugos sritys.

Prezidento vertinimu, kandidatas yra profesiškai pasiruošęs eiti šias pareigas. Tačiau taip pat labai svarbu, kad jis turi įtikinti tą visuomenės dalį, kuri šiuo metu nėra patenkinta situacija aplinkos apsaugos srityje, kad jis būtų pasirengęs eiti šias pareigas“, – po susitikimo teigė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Anot prezidento atstovo, sutapo kandidato ir prezidento vertinimai dėl poreikio Lietuvoje įtvirtinti ambicingesnius klimato kaitos veiksnius. Taip pat dėl siekio, kad aplinkosauga ir dėmesys klimato kaitai turi būti integruotas į visas gyvenimo sritis.

Susitikimo metu buvo aptarti konkretūs klausimai dėl Punios Šilo, Žuvinto rezervato ir Baltijos jūros krantų erozijos. Buvo kalbama apie prioritetinius darbus – valstybinės kontrolės stiprinimą, aplinkai nepalankių mokestinių lengvatų peržiūrą, „Natūra 2000“ tinklo apsaugojimą, susitarimą dėl miškų ir saugotinų teritorijų apsaugos, būtinybės ieškoti su Žemės ūkio ministerija sprendimų dėl tvarių ir aplinkai palankių ūkininkavimo praktikų.

REKLAMA

Gentvilas atėjo su žaliu aplanku, kuriame pirmieji jo darbai

Po susitikimo kandidatas į aplinkos ministrus S. Gentvilas vylėsi, jog galės įgyvendinti prezidento užsibrėžtą žalios Lietuvos viziją.

„Mes labai daug aptarėme ir paties prezidento viziją dėl žalios Lietuvos, dėl prezidento strateginių prioritetų, nes kaip ir visoje Europoje, taip ir Lietuvoje, aplinkosauga tampa prioritetu. {...} Ambicijas diktuoja ne tik Europa, bet ir Lietuva. Mūsų prezidento nuomone, Lietuva turėtų imtis žymiai ambicingesnės politikos. Viena iš užduočių dabar formuojamai Vyriausybei yra tokia, kad mes atlieptume į aplinkosaugą ir matytume ją kaip prioritetą“, – teigė S. Gentvilas.

REKLAMA

Pasak jo, visai vyriausybei keliama užduotis nuolat kalbėtis su visuomene: „Sutarimas yra, manau. Dėl tikslų ir ambicijų didžioji užduotis visai vyriausybei, ne tik Aplinkos ministerijai yra diskusija su visuomene, verslo asociacijomis, žemės ūkio sektoriumi dėl šių tikslų įgyvendinimo.“

Pasiteiravus, kaip S. Gentvilas ruošiasi įtikinti visuomenės dalį, kuri nėra patenkinta aplinkos apsaugos srityje, jis atsakė, kad tai padarys savo darbais.

„Šiandien į prezidentūrą atsinešiau vieną žalią aplanką, kuri įteikiau prezidento komandai. Jis yra su sprendimais, kuriuos inicijuočiau jau pačią pirmąją savaitę. Visų pirma – dėl Žuvinto rezervato totalios apsaugos, per pirmą savaitę tą pavyktų padaryti ministro įsakymais ir pateikti vyriausybės nutarimo projektus.

REKLAMA

Taip pat dėl Punios šilo kalbėjomės kaip rezervato. Čia buvo mano aiškus ir tiesus atsakymas, kad nuo pirmos savaitės vėl būtų grįžtama prie rezervato statuso sugrąžinimo visai Punios šilo teritorijai. Manau, kad per pusmetį, tai įstatymiškai numatyta procedūra, būtų suteiktas galutinis rezervato statusas visai Punios šilo teritorijai“, – sakė S. Gentvilas.

S. Gentvilas taip pat pažymėjo, kad nuo 2013 metų Lietuva nevykdo savo įsipareigojimų ES dėl saugomų teritorijų apsaugos, strateginiai šimtamilijoniniai projektai negauna finansavimo, nes Lietuva vėluoja įgyvendinti gamtosauginius tikslus. Jis žada kuo skubiau imtis ir šių dalykų.

REKLAMA

Po susitikimo prezidentas turės įvertinti tinkamumą eiti šias pareigas. Anksčiau su daugeliu kandidatų susitiko prezidento patarėjai, o dabar G. Nausėda pats asmeniškai kalbasi su kiekvienu kandidatu. Prezidentas žada susitikimus su kandidatais baigti penktadienį ir vėliau priimti sprendimą, kuris iš jų yra tinkamas arba ne.

Trečiadienį prezidentas dar susitiko su kandidate į socialinės apsaugos ir darbo ministres Monika Navickiene. Prezidentūroje lankėsi kandidatas į kultūros ministrus liberalas Simonas Kairys. Taip pat kandidatas į susisiekimo ministrus Kasparas Adomaitis. Ketvirtadienį prezidentas susitiko su kandidate į teisingumo ministres Evelina Dobrovolska.

REKLAMA

Pirmadienį su prezidentu kalbėjosi kandidatė į švietimo, mokslo ir sporto ministres Jurgita Šiugždinienė. Taip pat kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Arūnas Dulkys. Ir prezidentas buvo susitikęs su kandidate į ekonomikos ir inovacijų ministres Aušrine Armonaite.

Prezidentas turi abejonių dėl kai kurių kandidatų į ministrus

Prezidentas G. Nausėda turi abejonių dėl kai kurių kandidatų į ministrus, tačiau konkrečių pavardžių neatskleidžia.

Pasak prezidento atstovo spaudai Antano Bubnelio, antradienio susitikime su paskirtąja premjere Ingrida Šimonyte buvo sutarta ieškoti kitų kandidatūrų, tačiau pati I. Šimonytė teigia, kad dėl to bus sprendžiama prezidentui susitikus su visais pretendentais į ministrus.

REKLAMA

„Prezidentas išsakė savo abejonių dėl kelių kandidatūrų į ministrų postus ir buvo sutarta, kad šioms kandidatūroms bus ieškomi kiti asmenys, kurie galėtų užimti ministro pareigas“, – sakė A. Bubnelis.

„Kalba ėjo, prezidentas išsakė savo pastebėjimų dėl kompetencijos, kurias turi turėti šie kandidatai, vadovausiantys atitinkamos ministerijos kuruojamoms sritims“, – pridūrė jis.

Pasak prezidento atstovo, antradienį per susitikimą su paskirtąja ministre pirmininke išsamiai kalbėta apie septynis kandidatus, su kuriais prezidentas jau buvo susitikęs, taip pat apsikeista įžvalgomis apie tuos kandidatus, su kuriais susitikti jis dar planuoja. Konsultacijas planuojama tęsti šią savaitę.

REKLAMA

Prezidento patarėjas S. Krėpšta anksčiau teigė, kad su visais kandidatais į ministrus iš pradžių susitinkama „plačiame patarėjų rate“.

„Turime labai išsamius pokalbius apie pagrindines problemas kiekvienoje srityje, apie konkrečius būdus jas spręsti, ką mato kandidatas ar kandidatė, ir vėliau seka susitikimas su prezidentu ir išsamus pokalbis“, – sakė S. Krėpšta ir pažymėjo, kad yra vertinami kandidatų pasiekti rezultatai, išsilavinimas bei patirtis, bendraujama su socialiniais partneriais.

Šimonytė žadėjo prisiimti atsakomybę už pasiūlytus ministrus

Seimas antradienį pritarė konservatorės atstovės Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjero pareigas. Už jos kandidatūrą balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo dešimt, o susilaikė 41 parlamentaras.

REKLAMA

Antradienį Seimo tribūnoje I. Šimonytė sakė prisiimanti asmeninę atsakomybę už visus savo pasiūlytus pretendentus į ministrus.

„Esame koalicijoje sutarę, kad jeigu iškilus kokiam nors šešėliui kas nors iš kabineto nuspręstų nepasitraukti, tuomet, matyt, pagal tokią logiką tektų pasitraukti man pačiai. Esu pasirengusi tą atsakomybę prisiimti“, – teigė I. Šimonytė.

Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.  

REKLAMA

Visas būsimų ministrų kabinetas atrodo taip:

Aplinkos ministras: Simonas Gentvilas (LRLS)

Energetikos ministras: Dainius Kreivys (TS-LKD)

Ekonomikos ir inovacijų ministrė: Aušrinė Armonaitė (LP)

Finansų ministrė: Gintarė Skaistė (TS-LKD)

Krašto apsaugos ministras: Arvydas Anušauskas (TS-LKD)

Kultūros ministras: Simonas Kairys (LRLS)

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė: Monika Navickienė (TS-LKD)

Susisiekimo ministras: Kasparas Adomaitis (LP)

Sveikatos apsaugos ministras: Arūnas Dulkys (TS-LKD)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė: Jurgita Šiugždinienė (TS-LKD)

Teisingumo ministrė: Evelina Dobrovolska (LP)

Užsienio reikalų ministras: Gabrielius Landsbergis (TS-LKD)

Vidaus reikalų ministrė: Agnė Bilotaitė (TS-LKD)

Žemės ūkio ministrė: Dalia Miniataitė (TS-LKD)

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI