Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Po šešių parų Kauno klinikose mirė Lazdijuose savo namuose užpuolikų padegtas vyras. Tv3.lt šaltinių teigimu, jo gyvybė užgeso ankstyvą praėjusio šeštadienio rytą.

REKLAMA

Dėl to procesą kontroliuojantiems prokurorams teks perkvalifikuoti ikiteisminį tyrimą iš sunkaus sveikatos sutrikdymo į nužudymą.

Primename, kad spalio 12-ąją Lazdijuose į privatų namą įsiveržę trys kaukėti asmenys surišo ten buvusią moterį ir jos nepilnametę dukrą, o namo grįžusį vyrą apipylė degiu skysčiu bei padegė.

REKLAMA

Alytaus policijos atstovai vėliau pateikė daugiau šio kraupaus įvykio aplinkybių. Paaiškėjo, kad sulaikyti 4 įtariamieji, vienas organizatorius ir trys vykdytojai. 

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alvydas Jurgelevičius per surengtą spaudos konferenciją pasakojo, kad įtariamiesiems paskirtas suėmimas 3 mėnesiams:

„Sulaikyti asmenys yra tiek organizatoriai, tiek vykdytojai. Jie nusikalstamą veiką planavo iš anksto. Nusikaltėliai buvo pasiruošę surišti asmenis, jie turėjo degaus skysčio, turėjo orinį pistoletą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Gresia nuo 2 iki 12 metų laisvės atėmimas. Nukentėjusysis yra tris kartus teistas už neteisėtą disponavimą akcizinėmis prekėmis. Visi įtariamieji yra iš Vilniaus apskrities. Nė vienas iš įtariamųjų nesipriešino sulaikomas.“

REKLAMA

Įtariamųjų amžius svyruoja nuo 20 iki 28 metų. Aiškėja, kad organizatorius buvo sulaikytas pats pirmas. Jam 28 metai. Anskčiau dalis jų teisti dėl narkotikų, plėšimų. Tiesa, nė vienas nebuvo teis

Per šį išpuolį po kelių dienų ligoninėje mirė Giedrius Vilčinskas. Anksčiau šis vyras buvo baustas dėl kontrabandos. Maža to, jo pavardė figūravo vienoje rezonansinėje istorijoje, kur vežant kontrabandą pasieniečių buvo nušautas kartu su G. Vilčinsku automobiliu vykęs asmuo.

Užpuolikai, grasindami daiktu, panašiu į pistoletą, reikalavo pinigų, pagrobė du auksinius žiedus ir 200 eurų. Įmanoma, kad auka pasirinkta neatsitiktinai, ypač atsižvelgiant į užpulto asmens praeitį.

REKLAMA

Mirtimi pasibaigęs įvykis

Prieš penkerius metus teisėsaugos pareigūnai aiškinosi Druskininkų savivaldybėje įvykusios nelaimės, kai per cigarečių kontrabandininkų sulaikymo operaciją buvo nušautas jaunuolis, aplinkybes.

Generalinė prokuratūra nusprendė, kad tarnybos metu šūvį paleidęs pasienietis negali atsakyti už neatsargų gyvybės atėmimą, šis tyrimas buvo nutrauktas. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnas, kuris paleido mirtiną šūvį, tęsia tarnybą Varėnos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriuje.

Tuo metu Kauno apylinkės teismas bauda nubaudė Lazdijų gyventoją G. Vilčinską, jo vairuojamo automobilio salone važiavo pašautas jaunuolis.

REKLAMA

Teismas patvirtino prokuratūros įtarimus, kad G. Vilčinskas paliko pašautą jaunuolį gyvybei pavojingos būklės, o pats pabėgo iš automobilio. Jam skirta 13 tūkst. 181 euro bauda. Kadangi vyras 73 paras laikytas suimtas, bauda jam sumažinta iki 7,6 tūkst. eurų. Konfiskuoti abu kontrabandą gabenę lengvieji automobiliai. Taip pat konfiskuotos kontrabandininkų mašinose rastos racijos, kaukės.

Ikiteisminį tyrimą atlikęs Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Dainius Simonavičius tuomet sakė, kad G. Vilčinskas pripažintas kaltu pagal tris straipsnius: dėl kontrabandinių cigarečių gabenimo organizavimo, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir jaunuolio palikimo gyvybei pavojingoje padėtyje.

M Mona 2020-10-19 17:08:42
Akis už akį. Tokiems zmogzudziams, gyvą žmogų padegusiems tik tokią pat bausmę ir skirt. O kodėl ne, auka mirė o mat ponas nusikaltelis gyvuos.
Atsakyti
0
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI