Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
9
Vilkai papjovė avis (nuotr. tv3.lt)

Vilkai savo jauniklius pradėjo vesti į „žudymo mokyklą“ ir ėmė skersti pievose besiganančias avis. Tačiau šie plėšrūnai aktyvūs ne tik naktį. Pasirodo, vilkai mėgsta dieninius pasivaikščiojimus kaimo keliukais.

REKLAMA

Pievose, esančiose palei Nevėžio upę, ketvirtadienį papjovė vieną avį, o naktį iš ketvirtadienio į penktadienį – penkias. Dar šešias avis miško plėšrūnai gana smarkiai apkandžiojo.

Įspėjame, kad galerijoje yra sukrečiančių vaizdų:

Vilkai darbuojasi nebe pirmą kartą

Veterinaras Algimantas Lūža portalui tv3.lt pasakojo, kad tos pievos pamėgtos avių augintojų, nes ten esanti žemė nėra tinkama dirbimui, bet avių ganykloms – puikiai tinkama. Netoli pievų yra miškas, kuriame vilnuotų gyvulių ir tyko plėšrūnai.

„Jau kelerius metus žinome, kad ten veisiasi vilkai ir jiems parūpo avys“, – pasakojo A. Lūža.

Praėjusiais metais tose apylinkėse vilkai pasidarbavo dar gausiau – vienu metu paskerdė net 26 avis. Šį kartą nuostolis mažesnis, tačiau jis gali padaugėti. A. Lūža teigė, kad, kai grįš gyvulių šeimininkai, bus sprendžiamas smarkiai apkandžiotų avių likimas.

REKLAMA

„Mes rekomenduojame užmigdyti ir išvežti utilizacijai“, – tvirtino veterinaras.

Vilkai papjovė avis (nuotr. tv3.lt)

Anot pašnekovo, tokie yra veterinariniai reikalavimai – jei gyvūnas apdraskytas plėšrūno, jį reikia arba paskiepyti nuo pasiutligės ir kelias dienas stebėti, arba, jei apdraskytas labai smarkiai, užmigdyti.

Veda jauniklius į žudymo mokyklą

Tačiau šį kartą, pasak A. Lūžos, vilkai nebuvo pasiutę, nes avys buvo tvarkingai išėstos, nuo užpakalio iki pat galvos.

„Pasiutęs vilkas nedrasko, neėda, nes jam sutrinka smegenų veikla ir jis negali normaliai ėsti“, – pasakojo pašnekovas.

REKLAMA

A. Lūžos teigimu, jau prasidėjo tas laikotarpis, kai vilkai nebepajėgia pakankamai išmaitinti savo jauniklių, dėl to vedasi juos į vadinamąją „mokyklą“ – moko juos medžioti. Anot veterinaro, iš paskerstos avies galima pasakyti, kokio amžiaus plėšrūnas taikėsi į gyvulį.

„Matosi, kur vilkas senas, jei jau griebia avį už gerklės, tai jai jau viskas. O kur jauniklis, tai į šoną, šalia kaklo, už ausies kando, matosi, kad mokosi. Tokia jų žudymo mokykla“, – dėstė A. Lūža.

Veterinaro teigimu, likusią bandą dar galima išgelbėti, jei jų ganymosi vietoje naktimis būtų sargas, degtų laužai ar būtų įrengtos šviesos, kurios turėtų jutiklinius sensorius.

REKLAMA

Vilkai socializavosi

A. Lūža pasakojo, kad vilkai iš miško išlenda ne tik nakties metu. Veterinaras buvo sulaukęs skambučio, kad Ąžuolytės kaime dienos metu keliu ėjo trys vilkai. „Nebebijo jie nieko. Socializuoti labai pasidarė“, – juokėsi pašnekovas.

Veterinaro teigimu, vilkai žmogų gali užpulti tik keliais atvejais. Pirma, jei vilkas yra pasiutęs. Antra, jei žmogus prieina per arti vilkų irštvos, kur yra vilkiukai.

„O šiaip nepuola, nereikia jų bijoti. Vilkas per 3–4 kilometrus pajus, kad ateina žmogus“, – sakė A. Lūža.

Tačiau veterinaras pasakojo, kad vilkai akylai stebi po mišką vaikštančius žmones.

„Dažnai vaikštau po miškus, tai pajuntu, kada vilkas žiūri, o kada elnias žiūri į mane. Nors aš to vilko net nematau“, – pasakojo A. Lūža.

N Nuomone 2019-08-09 18:25:17
Jeigu as auginciau tuos gyvulius, tai taip nebutu, imciau sautuva ir issaudyciau tuos vilkus, kai tik pasirodytu, ir man ant visu butu nusispjaut, paskui nuvilkciau juos i miska ir palikciau, jeigu valdzia nesugeba sita reikala sutvarkyti ir saudyti tuos plesrunus. Kiek gali zmones kenteti? Ir atlyginti turetu valdziazmogiai is savo kiseniu, o ne musu surinktu pinigu.
Atsakyti
-7
J Jomas 2019-08-09 23:19:17
Nesamonė,kad miške žvėrių nėra,stirnų bandos laksto,bet vilkui avį daug lengviau prismaugt.
Atsakyti
0
B Blūdam komentatoriam 2019-08-10 11:20:48
Komentatorių nuo asfalto kvailumui ribų nėra, matomai tai įgimta ir neišgydoma. Sotus iš maxsimos kumpių priėdę, bezdėdami ir žaksėdami š tingulio darbą dirba, klaviatūrą pamaigo ir skiedalus rašo kaip žmogui gyvulius prižiūrėt reikia, nors pačių šiknos nuo sėdimo darbo taukais apaugę ir net nesuvokia, koks fiziškai sunkus darbas kaime gyvulius auginant. Todėl kaimo žmogui šeriant miesčionį, kuris galvoja, kad sviestas maxsimoj gaminamas, o kiaušinius vištos parduotuvėn priduoda pačios, reiktų atleist miesčioniukam jų pezalus, nurašant tai amžinam jų nebrandumui. Gluši gimę, glušais ir mirs. Gamtos gelbėtojai suknisti, nė vieno gyvuliuko neužauginę, žemės kastuvu nepajudinę, bet apsiėdę ir išpindėję nuo neturėjimo ką veikt.
Atsakyti
-3
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI