REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
10
Žaibiškai išpopuliarėjęs Ilja užaugo: papasakojo, kaip gyvena dabar (Fotobankas)

Dar paauglystėje televizijos projekte išgarsėjusį Ilją Aksionovą prisimena daugelis, nors vaikinas iš viešumos dingo jau prieš kurį laiką. Lietuvos žiūrovų širdis ypatingu balsu užkariavusiam jaunuoliui vakar suėjo 25-eri, o jis naujienų portalo tv3.lt skaitytojams papasakojo apie tai, kaip sekasi gyventi užsienyje ir kokius ateities planus kuria.

10

Dar paauglystėje televizijos projekte išgarsėjusį Ilją Aksionovą prisimena daugelis, nors vaikinas iš viešumos dingo jau prieš kurį laiką. Lietuvos žiūrovų širdis ypatingu balsu užkariavusiam jaunuoliui vakar suėjo 25-eri, o jis naujienų portalo tv3.lt skaitytojams papasakojo apie tai, kaip sekasi gyventi užsienyje ir kokius ateities planus kuria.

REKLAMA

O Lietuvą Ilja paliko dar prieš 4 metus. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijavęs vaikinas mokslų tęsti išvyko į Diuseldorfą, Roberto Šumano aukštąją muzikos mokyklą. Šiais metais Ilja jau turėjo baigti 4 metus trukusias studijas, tačiau planus, sako jis, pakeitė pandemija – mokytis liko dar metai.

Ilja prisipažįsta, kad neseniai pats susimąstė, ar yra skirtumų tarp Lietuvos ir Vokietijos muzikos aukštųjų mokyklų ir prisipažįsta, kad kelis pastebėjo ir pats.

REKLAMA
REKLAMA

„Negaliu palyginti bendrai mokyklų, bet galiu lyginti LMTA ir mokyklą, kurioje aš mokausi. Sakyčiau, kad čia daugiau galimybių išbandyti save scenoje. Vokietijoje dažniau statomi mokyklų operų pastatymai, su pilnu orkestru. Tam yra ir finansiniai ištekliai, ir rėmėjai. Galbūt Vokietijoje žmonių, kurie susidomėję palaikyti muzikantus ar šiaip menininkus yra daugiau, nei Lietuvoje“, – svarsto jaunuolis.

REKLAMA

Karantinas atnešė naujų įgūdžių

Nors mokslai prasitęsė vieniems metams, Ilja sako, kad karantiną išnaudojo tinkamai. Nors atlikėjams ir bendrai kultūros atstovams šis laikas buvo ypač sunkus, o visus koncertus teko atšaukti, Ilja rankų sudėjęs nesėdėjo.

„Iš vienos pusės galiu pritarti, kad taip, sunkiau, visi koncertai buvo atšaukti, bet iš kitos pusės... Aš savęs nepraradau, stengiausi šį laiką išnaudoti tiems dalykams, kuriais niekada nesusidomėčiau ar neatrasčiau laiko. Ir knygas skaičiau, ir kalbas mokiausi arba tobulinau.

Domėjausi kitais dalykais, kurie mane privertė susidomėti ir kitomis studijomis, ne tik muzika visą gyvenimą. Iš vienos pusės esu labai laimingas, kad karantinas mane taip paveikė“, – pasakoja vaikinas.

REKLAMA
REKLAMA

Persikvalifikuoti ir nebedainuoti Ilja sako tikrai nesvarstantis, tačiau gilinti žinias kitose srityse neatsisakytų.

„Persikvalifikuoti ne, bet pandemijos ir užsidarymo namuose laikai parodė, kad galima ir kažkuo kitu domėtis. Galvoju, galbūt paimti kitas studijas, šalia dainavimo. Gal kažką bendresnio, susijusio su filosofija, ekonomika, politika.

Tuo labiau, kad Lietuvoje ar kitose šalyse tai galbūt būtų problema, o Vokietijoje mokslai nemokami, todėl galvoju, kodėl neišbandžius. Jei nepatiks, bus per sunku ar laiko truks, visada galiu atsisakyti ir grįžti atgal“, – svarsto atlikėjas.

Labiausiai pasiilgsta mažosios sesės

Ilja tėvai liko Lietuvoje ir vis dar gyvena Visagine. Įprastai, sako jis, artimųjų grįžta aplankyti du kart per metus – vasarą ir žiemą, per didžiąsias metų šventes. Nors su tėvais ir vyresniąja seserimi susiskambina gana dažnai, Ilja neslepia, kad artimųjų pasiilgsta, o labiausiai – jaunesniosios sesers Uljanos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tėvai nesikeičia, su jais ir pabendrauti galim, ir su vyresne sese bendraujam, o jaunesnė Uljana... ji labai greitai auga ir man labai gaila, kad to nematau, nestebiu. Kiekvieną kartą paskambinus ji jau kažką kitą daro, kažką kito moka, ir liūdna, kad negaliu sudalyvauti tame“, – pasakoja atlikėjas.

Vis dėlto grįžti į Lietuvą planų kol kas nėra, tačiau, juokaudamas sako Ilja, negrįžti irgi neplanuoja. „Mano darbas toks, kad aš gyvensiu ten, kur mane nuves gyvenimas. Aš gal ir rinksiuosi, bet aš nesu pririštas, kur aš noriu būti. Tiesiog, kur gyvenimas atves, aš visur esu laimingas.

Nesu pririštas nei prie vienos vietos, net prie šalies, kurioje esu gimęs ir gyvenęs didesnę dalį savo gyvenimo. Be to, nematau prasmės galvoti apie grįžimą, nes nesijaučiu išvažiavęs. Gyvendamas Europoje galiu grįžti bet kada. Pasiimi kuprinę ir parskrendi, su lėktuvu tai kainuoja labai pigiai“, – pasakoja vaikinas.

REKLAMA

Vis dėlto ir 25-ojo gimtadienio Ilja sako nešventęs, tačiau ne dėl to, kad gyvena užsienyje. Jis sako tiesiog nematantis prasmės švęsti.

„Kai kurie žmonės sako, kad turi džiaugtis, kad atėjai į pasaulį, kad esi gimęs. Aš džiaugiuosi kasdien. Nematau prasmės išskirti šios dienos. Žinau, kad man suėjo 25-eri, bet sugebu džiaugtis kiekviena diena.

Nelabai patinka man žmonių elgsena jų gimtadienio dienomis, kai jie laukia išskirtinio dėmesio. Aš labai nenoriu to išskirtinio dėmesio, nes gimtadienio diena nepadaro tavęs ypatingu, nesuteikia jokių teisių. Kartais nebent pasinaudodavau proga ir per gimtadienį nemokamai nueidavau į atrakcionų parką Vokietijoje“, – su šypsena sako Ilja.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų