REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šiol orchidėjas prižiūrėti bus lengviau – šis netikėtas metodas padeda jų neperlaistyti, rašoma bhg.com.au.

Nuo šiol orchidėjas prižiūrėti bus lengviau – šis netikėtas metodas padeda jų neperlaistyti, rašoma bhg.com.au.

REKLAMA

Ledo kubelių metodas augalų laistymui jau seniai tapo folkloru, bet kai kurie žmonės vis tiek tikina, kad jis tikrai veikia. Kambariniai augalai tampa vis populiaresni, todėl nenuostabu, kad žmonės ieško lengvesnių būdų juos prižiūrėti. Kai kurie augalai yra labai atsparūs ir juos laistyti reikia visai nedaug, tačiau yra ir tokių rūšių, kurias numarinti labai lengva.

Į vazoną įdėkite ledo

Orchidėjos garsėja savo įnoringumu – jas prižiūrėti sudėtinga. Tačiau viena moteris socialiniuose tinkluose papasakojo, kad orchidėjas galima laistyti ledo kubeliais. Šis metodas – labai paprastas. Tereikės tik kartą per savaitę į vazoną, po orchidėjos lapais, padėti ledo kubelį. Taip augalas vandenį sugeria lėtai, kol ledas tirpsta.

Bet kaip tai veikia? Ohajo universiteto mokslininkai 2017 metais išbandė šią teoriją ir paaiškėjo, kad jokio kenksmingo poveikio ji neturi. Tačiau dėl paties metodo daug kas nesutaria – manoma, kad jei ledo kubelis tirpsta greičiau, nei orchidėjai pavyksta sugerti vandenį, tuomet augalas bus perlaistytas.

REKLAMA
REKLAMA

Ledo kubelius naudojantys žmonės sako, kad labai svarbu turėti omenyje galimas vandens sankaupas vazono apačioje. Jei pastebėjote, kad po orchidėjos šaknimis yra vandens, atsargiai jį pašalinkite.

REKLAMA

Dar vienas dalykas, dėl kurio dažnai nerimaujama – ledo skleidžiamas šaltis, kuris gali šokiruoti augalą ir jį numarinti. Nors daug kam nepavyksta ilgai išsaugoti orchidėjų, augalų ekspertai sako, kad tai – lengviau nei gali pasirodyt.

„Žmonės galvoja, kad orchidėjos yra labai jautrios. Bet iš tiesų tereikia orchidėją išimti iš vazono, nusinešti į kriauklę ir perleisti per šaknis vandenį tol, kol jis pradės tekėti kiaurai. Tuomet palikite vandenį nuvarvėti ir augalą įdėkite atgal į vazoną.“ – sako sodininkystės ekspertė Tammy Huynh.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų