REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Dekoratorė patarė, kaip papuošti Velykų stalą (nuotr. asm. albumo/fotobankas)

Jau greit švęsime vieną gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykas. Nors tikriausiai šias Velykas praleisime negalėdami susitikti su artimaisiais, tai švenčių svarbos nesumažina. Vestuvių dekoratorė Roberta Drasutė pasidalijo patarimais, kaip šventinį Velykų stalą padaryti jaukesniu ir kaip savo rankomis pasigaminti paprastas, tačiau tikrai ne prastas stalo puošmenas.

6

Jau greit švęsime vieną gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykas. Nors tikriausiai šias Velykas praleisime negalėdami susitikti su artimaisiais, tai švenčių svarbos nesumažina. Vestuvių dekoratorė Roberta Drasutė pasidalijo patarimais, kaip šventinį Velykų stalą padaryti jaukesniu ir kaip savo rankomis pasigaminti paprastas, tačiau tikrai ne prastas stalo puošmenas.

REKLAMA

Iki Velykų liko mažiau nei dvi savaitės, todėl pats laikas pradėti galvoti ne tik apie tai, kokį maistą dėsime ant šventinio stalo, tačiau ir kaip ji papuošime. Vestuvių dekoratorė Roberta Drasutė sako, kad šv. Velykų tendencijos nekinta:

„Visi šios šventės atributai – pastatomos zuikiškos keramikinės dekoracijos, svogūninės gėlės, Velykų žolė, margučiai – buvo ir bus visada. Viskas priklauso nuo pačio žmogaus, kaip jis šiuos atributus panorės integruoti į savo namų erdvę“.

REKLAMA
REKLAMA

Derinkite spalvas

Ji įsitikinusi, kad ir žaidžiant su, atrodytų, pabodusiai elementais, tikrai galima atrasti pačių įvairiausių dekoravimo būdų. Kartais tereikia į tą patį daiktą pažvelgti kitu kampu.

REKLAMA

„Drįsčiau teigti, kad mes patys tas tendencijas ir kuriame, atsižvelgdami į tai, kuo kvėpuoja pasaulis. Tvarumas, ekologija, mažesnis vartojimas, didesnis tarpusavio ryšio skatinimas. Dabar dar ir pandeminės srovės, kurios verčia šventes švęsti kitaip – nuotoliniu būdu, per daug neišlaidaujant, per atstumą skiriant ypatingą dėmesį vienišiems artimiesiems“, – sako ji.

Vienas iš būdų, kaip pagyvinti savo šventinį stalą yra pasinaudoti šių metų spalvų – pilkos ir geltonos – deriniu. O tai galima padaryti ir labai paprastai: „Pavyzdžiui, naudokite pilką tekstilę (staltiesę, servetėles), o į vazą pamerkite ryškiai geltonų narcizų“, – pataria R. Drasutė.

REKLAMA
REKLAMA

Pati vestuvių dekoratorė naudoja vieną auksinę taisyklę – stalo dekore viskas privalo derėti, tačiau stalas neturi kasmet atrodyti vienodai:

„Net ir tokios smulkios detalės kaip lėkštės raštas su margučių raštu, gėlių spalva su servetėlių spalva ir t. t. Šiuo klausimu kažkokių konkrečių taisyklių tikrai nėra. Tačiau visuma turi būti harmoninga ir efektinga. Kad svečias, sėsdamas prie stalo, ištartų: „Oho, kaip viskas dera!“

Taisyklė, kuria vadovaujuosi kasmet, yra atrasti kažką naujo. Negalėčiau kiekvienais metais šventinio stalo puošti visuomet taip pat. Randu kokią gražią lėkštę prekybos centre ir jau sukasi spalvynas galvoje, kaip atrodys šių metų Velykos. O kiekvienais metais jos vis kitokios. Vienais – žydros, kitais – koralų atspalvio, dar kitais – galbūt visiškai žalios. Spalva yra būtent tai, į ką daugiausiai kreipiu dėmesį.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naudokite gėles

R. Drasutė sako, kad  savo šv. Velykų stalo neįsivaizduoja be margučių ir šviežių gėlių.

„Žavi visi pavasariniai žiedai, dovanojantys įstabų kvapą (narcizai, hiacintai) ir jausmą, kad pavasaris čia pat. Labai mėgstu nusipirkti vazonėlį svogūninių gėlių ir stebėti jų augimą nuo pirmojo daigelio. Kada gi daugiau, jei ne dabar, galime jomis pasidžiaugti?“ – retoriškai klausia ji.

Todėl ji sako, kad Velykiniam stalui įmantrių papuošimų ieškoti nereikia – užteks pasimerkti įvairiaspalvių žiedų (narcizų, hiacintų, vėdrynų):

„Švari stiklo vaza, sklidina vandens, sukuria šviežumo ir gaivos pojūtį. Būtent tai, ką mums visiems ir dovanoja pavasaris. Jeigu nesinori skintų gėlių, siūlau išbandyti svogūnines gėles vazonėliuose – tai kur kas įdomiau ir džiugina ilgiau“, – šypsosi ji.

REKLAMA

Jeigu norite paįvairinti ar atnaujinti savo Velykinio stalo papuošimus – tam daug pinigų neprireiks. Reikės tik šiek tiek jūsų laiko ir fantazijos.

R. Drasutė pasidalijo, kaip pasigaminti elegantišką stovelį iš kiaušinių pakuotės ir dėklą margučiams. Šie du papuošimai šiais metais puoš ir pačios vestuvių dekoratorės šventinį stalą. Visa jų gaminimo eiga aprašyta apačioje ir parodyta vaizdo įrašuose.

Elegantiškas stovelis iš kiaušinių pakuotės

Jums reikės: 1 popierinės spalvotos kiaušinių pakuotės, dubenėlio su vandeniu, karštų klijų pistoleto, 4 storesnių ilgų vielų, riesto vielos kandiklio, gėlės žiedo arba kiaušinio papuošimui, vatos diskelio ir maistinės plėvelės, jei naudosite gėlės žiedą.

REKLAMA

Vienam stoveliui sukurti prireiks vienos kiaušinių pakuotės. Jei planuojate 4 stovelius, vadinasi, reikia pasirūpinti 4 kiaušinių dėklais.

Ką daryti?

Iš kiaušinių pakuotės gražiai atskirkite 4 dalis t. y. 4 smaigalius. Pirmoji dalis taps stovelio pagrindu-karkasu, antroji atliks maskavimo funkciją, o trečioji ir ketvirtoji dalys taps išorinėmis stovelio sienomis – šios dalys bus labiausiai matomos.

1 dalis:

„Imame pirmąjį smaigalį. Jo kraštus gražiai „apskabome“ pirštais, naudodami vandenį. Struktūra turi priminti kūgį su keturiais žiedlapiais. Karštų klijų pagalba iš vidinės pusės prie keturių briaunų pritvirtiname keturias ilgas vielas. Vėliau jos taps stovelio kojomis“, – aiškina ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2 dalis:

„Imame antrąjį smaigalį. Jį išskaidome į keturias atskiras dalis. Vandens pagalba pirštais formuojame žiedlapius. Gaunami keturi atskiri žiedlapiai. Juos karštais klijais tvirtiname prie pirmosios dalies iš vidinės pusės tam, kad paslėptume vielas“, – sako R. Drasutė.

3 ir 4 dalys:

„Iš dviejų smaigalių išsiformuojame išklotines. Gražiai vandeniu „apskabome“, kad primintų vėduokles. Viso gaunamos dvi vėduoklės. Jos karštais klijais tvirtinamos prie gautos konstrukcijos iš išorinės pusės. Kitaip tariant, šiomis dalimis apgaubiamas pirminis karkasas“ – nurodo ji.

Teliko pariesti kojeles žnyplėmis ir į gautą stovelį įstatyti gėlės žiedą ar skystai virtą kiaušinį.  Jei naudojate gėlės žiedą, trumpai jį nukirpę apsukite šlapiu vatos diskeliu ir maistine plėvele, kad augalas gautų drėgmės.

REKLAMA

„Praktiška, ekologiška ir gražu!“, – priduria vestuvių dekoratorė.

Dėklas margučiams iš durpinių puodelių

Jums reikės: durpinių puodelių, plastikinės lėkštutės, karštų klijų pistoleto, putpelių kiaušinių be turinio viduje; vazonėlio su svogūninėmis gėlėmis; mažos lėkštutės vazoniniam augalui (vandeniui nubėgti)

Durpinių puodelių skaičius priklauso nuo pasirenkamos plastikinės lėkštutės skersmens.

Ką daryti?

Durpinius puodelius išardykite – atskirkite sieneles nuo skritulinio dugno. Taip sutvarkykite visus durpinius puodelius.

„Durpinių puodelių išklotines klijuokite prie plastikinės lėkštutės išorinės sienos. Svarbu pasirinkti lėkštę aukštomis ir stačiomis (jokiu būdu ne lenktomis) sienomis, kad būtų patogu klijuoti“, – priduria R. Drasutė.

REKLAMA

Apklijavę lėkštutės išorines sieneles, toliau klijuokite vidines. Patogiai glauskite ir viską klijuokite karštais klijais.

„Kai lėkštutės sienos pilnai paslėptos ir jų nematyti, imkitės lėkštutės dugno. Karštais klijais klijuokite skrituliukus t. y. durpinių puodelių dugnus, kuriuos atskyrėte pradžioje. Taip paslėpkite visą lėkštutės dugną.

Ant taip paruošto dugno jau galima suklijuoti visas durpinių puodelių sieneles. Glauskite vieną prie kitos ir klijuokite tol, kol pamatysite gražų indo kraštų susisluoksniavimą. Indo vidurį palikite tuščią. Tai vieta vazoninei gėlei su lėkštute vandeniui nutekėti. Papuošimams naudokite putpelių kiaušinių lukštus“, – nurodo ji.

Ant Velykinio stalo šį indą galime naudoti kaip dubenį margučiams sudėti: „Tereikia toje tuščioje vietoje, kurioje buvo vazoninė gėlė, pridėti šiaudų, rafijos ir jau galima dėti margučius“, – priduria R. Drasutė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų