Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Pastaruoju metu mačios arbata labai išpopuliarėjo – visur, nuo sveikų maisto produktų parduotuvių iki kavinių parduodamos mačios burnelės, latės, arbatos ir net desertų.

REKLAMA

Mačia turi labai daug katekinų – tai tam tikra augalinių junginių klasė, kuri veikia kaip natūralūs antioksidantai. Antioksidantai padeda stabilizuoti kenksmingus laisvuosius radikalus – junginius, galinčius pažeisti ląsteles ir sukelti lėtines ligas, rašoma healthline.com.

Kai mačios miltelių įdedate į karštą vandenį arbatai ruošti, ji įgauna visas mačios lapų maistingąsias medžiagas. Taip arbatoje paprastai būna daugiau ketekinų ir antioksidantų, lyginant su paprastu žaliosios arbatos lapų užplikymu karštu vandeniu. Skaičiuojama, kad mačioje antioksidantų yra 137 kartus daugiau nei kitose žaliosios arbatos rūšyse.

Gali padėti apsaugoti kepenis

Kepenys yra labai svarbus organas, vaidinantis pagrindinį vaidmenį toksinų šalinime, vaistų metabolizavime ir maistingųjų medžiagų apdorojime. Kai kurie tyrimai rodo, kad mačia gali padėti apsaugoti kepenų sveikatą. Vienos studijos metu diabetu sergančioms žiurkėms 16 savaičių iš eilės buvo duodama mačios – tyrimas atskleidė, kad tai padėjo sustabdyti žalą kepenims ir inkstams.

Kito tyrimo metu 80 žmonių, sergančių nealkoholine riebaline kepenų liga, 90 dienų buvo duodamas arba placebas, arba 500 mg žaliosios arbatos ekstraktas. Po 12 savaičių žaliosios arbatos ekstraktas ženkliai sumažino kepenų enzimų kiekį. Pakilęs enzimų kiekis yra žalos kepenims ženklas.

 

P PP 2020-10-29 07:48:34
Geriausia yra vietos augalų arbata ,kur žmogus gyvena. Toliau pasakos su komercijos tikslu .
Atsakyti
-2
R Regina 2020-10-29 11:55:21
Tikrai, tik tos vietovės žolelės ir kiti valgomi augalai, tinkamiausi.
Atsakyti
-1
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI