Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Pacientas (nuotr. 123rf.com)

Susidūrus su hemorojumi neretai gali išgąsdinti ne tik ligos sukeliami simptomai, tačiau ir vizitas pas gydytoją ar galimi ligos gydymo būdai. tv3.lt skaitytojas Tomas (tikrasis vardas redakcijai žinomas), susidūrusi su hemorojumi atskleidžia, kad labiausiai dėl šios ligos jai nedrąsu kreiptis į gydytojus. 

REKLAMA

„Kamuojuosi nuo hemorojaus keliamų skausmų, kančia kiekvieną kartą prisiversti nueiti į tualetą, atrodo, kad tuo metu šimtai adatų iš ten išeina, plius ir kraujavimo neišvengiu, nors imk ir atpsiverkti. Atsiprašau už tiesmukumą, tačiau nebežinau ko griebtis. 

Aišku, reikia eiti pas gydytoją, bet kai pagalvoju, kokia bus apžiūra… visas noras dingsta. Vengiu paprastai vizitų pas gydytojus, o dar su tokia problema eiti absoliučiai nedrąsu. Ir nežinau, kaip gydomas hemorojus?? Gal įmanoma be medikų pagalbų kaip nors jį išsigydyti ar visada reikalinga operacija?“

REKLAMA

Hemorojaus gydymo būdai

Hemorojus – viena dažniausių proktologinių ligų Vakarų šalyse, kur šia liga serga 36 proc. žmonių. Taigi, baiminantis apsilankyti pas gydytoją, reikėtų prisiminti, jog hemorojus jokia naujiena medikams ir su šia liga gydytojai susiduria kasdien. 

Šios proktologinės ligos sunkumas skirstomas į keturias stadijas. I ir II stadijose hemorojaus gydymui pakanka tinkamos mitybos, gyvenimo būdo pokyčių arba medicininių preparatų. Kitoms, jau pažengusioms ligos stadijoms, dažniausiai reikalingas chirurginis gydymas. 

Laiku pastebėjus ligą ir pradėjus ją tinkamai gydyti, pasitelkiant mitybą, aktyvų gyvenimo būdą ir kitas priemones galima išvengti chirurginio gydymo, kuris daugelį taip gąsdina ir skatina ignoruoti ligą. 

REKLAMA

Taip par ligos paūmėjimą skatina vidurių užkietėjimas ir perdėtas stanginimasis, pasyvus gyvenimo būdas, sėdimas darbas, netinkama mityba, antsvoris. Atkreipus dėmesį į visus šiuos veiksnius, pakeitus netinkamus gyvenimo įpročius ir kitus pirminius hemorojaus gydymo būdus, liga gali būti išgydyta išvengiant chirurginio gydymo.   

Daugiau apie hemorojaus gydymą žiūrėkite:

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI