Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Hemorojus (nuotr. 123rf.com)

Neretai daug kas dar galvoja, jog hemorojus – vyrų liga, ir klysta. Nemalonų sutrikimą, kuomet išangės kraujagyslinių audiniai išveši ir išsiplečia, dėl ko pradeda niežtėti, skaudėti išangę, ar net kraujuojama, gali sukelti daugelis veiksnių, tokių kaip: nėštumas, sėslus gyvenimo būdas, netinkama mityba ar stresas. Šia liga gali susirgti bet kas, nepriklausomai nuo lyties.

REKLAMA

Nėščiųjų liga

Hemorojus – pasireiškiantis patinusia išangės ir tiesiosios žarnos venomis, gana dažnas reiškinys nėštumo metu, ypač trečiąjį trimestrą, kadangi išsiplėtusi gimda daro spaudimą venoms. Ši liga itin apsunkina nėštumą. Apskaičiuota, kad 85 proc. nėščių moterų antrą ir trečią trimestrą kenčia nuo hemorojaus. Nemalonūs pojūčiai linkę atsinaujinti vėl ir vėl, o galiausiai visiškai regresuoja tik po gimdymo.

Sėslaus gyvenimo pasekmė

Žmonės, kurie dirba sėdimą darbą ir per mažai mankštinasi, neretai suserga hemorojumi, nes nuolat būdami sėdimoje padėtyje, jie spaudžia apatinės tiesiosios žarnos venas – o tai sukelia išangės srities problemas. Reguliariai atliekami įvairūs fiziniai pratimai, kad ir paprasčiausias pasivaikščiojimas, padeda išlaikyti gerą sveikatą ir išvengti skausmingos ligos. 

REKLAMA

Atsiranda dėl prastos mitybos

Mokslininkai atliko daugelį tyrimų apie tai, kokia mityba palengvina arba net padeda išvengti hemorojaus, ir nustatė, jog vartojimas maisto produktų, kuriuose gausu skaidulų, yra viena veiksmingiausių prevencinių ir ligos eigą palengvinančių priemonių. Skaidulos, patekusios į žmogaus organizmą, sumažina vidurių užkietėjimo riziką – išmatos tampa minkštesnės ir lengviau pasišalinančios. Kuomet į mitybos racioną įtraukiama per mažai skaidulų turinčių produktų – padidėja tikimybė sirgti hemorojumi. Gydytojai pataria vartoti daugiau geriamojo vandens, vaisių bei daržovių. 

REKLAMA

Šių produktų vartojimą reikėtų apriboti:

  • Baltos duonos ir riestainių – „užkemša“ žarnyną;
  • Pieno produktai (įskaitant ir sūrį) – dėl itin didelio kalcio kiekio užkietėja viduriai;
  • Mėsos – jos virškinimas sulėtina žarnyno motoriką;
  • Apdorotų maisto produktų, tokių kaip: šaldyti patiekalai ir greitas maistas – tai bevertis maistas, kuriame nėra nei pakankamai skaidulų, nei kitų žmogaus sveikam virškinimui reikalingų medžiagų.

Virškinimo sutrikimai – nerimastingų žmonių bėda

Stresas taip pat gali sukelti įvairių virškinimo problemų – nuo skrandžio skausmo, pykinimo, iki vidurių užkietėjimo ar viduriavimo. Pastarieji negalavimai taip pat yra vieni iš hemorojaus ligos sukėlėjų. 

Taip nutinka, kadangi žmonės patirdami stresą įtempia dubens dugno ir sfinkterio raumenis, o tokia jų padėtis daro spaudimą tiesiajai žarnai. Nuolat spaudžiama tiesioji žarna sutrinka – nebegali tinkamai funkcionuoti, atsiranda lėtinis vidurių užkietėjimas, kuris sukelia papildomą spaudimą analinėje ir tiesiosios žarnos srityse, o tai jau gali sukelti hemorojų.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI