Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Moteris (nuotr. 123rf.com)
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Hemorojus – tai liga, kurią sukelia tiesiosios žarnos ir išangės venų išsiplėtimas. Apie šią proktologinę ligą vis dar vengiama kalbėti garsiai, delsiama kreiptis į gydytojus, tačiau pradėjus laiku malšinti simptomus, liga gali būti lengvai išgydomas. 

REKLAMA

tv3.lt portalo skaitytoja Paulina (tikrasis vardas redakcijai žinomas) dalinasi dvejonėmis ir baimėmis dėl hemorojaus ir jo gydymo.

„Sveiki,

Norėtųsi sužinoti, galbūt hemorojaus mazgus įmanoma pagydyti liaudiškomis priemonėmis? Ar gal yra kitokie būdai, nei chirurginis gydymas? Labai norėčiau išvengti operacijos… Atrodo, kad tai labai skausminga ir daug diskomforto sukelianti procedūra.

Ačiū, jei pasidalinsite mano klausimu“

Ar visada reikalingas chirurginis gydymas?

Viena iš pagrindinių hemorojaus atsiradimo priežasčių – per stiprus standinimasis (esant tiek vidurių užkietėjimui, tiek viduriavimui). Hemorojaus atsiradimą lemia ir tokie įpročiai, kaip ilgas sėdėjimas ant tualeto, kadangi tuo metu išangės raumenys atsipalaiduoja, venose prisikaupia kraujo, jas ima spausti, o per didelis spaudimas skatina hemorojų. Taip pat hemorojų skatiną pasyvus gyvenimo būdas, ilgos valandos sėdimo darbo, netinkama mityba, antsvoris. 

REKLAMA

Taigi, norint atsikratyti hemorojaus ir susilpninti jo keliamus nemalonius simptomus, pirmiausia svarbu atkreipti dėmesį į veiksnius, kurie skatiną šią ligą ir jos paūmėjimą. Pakeitus savo gyvenimo įpročius, naudojant ligai gydyti skirtus vaistinius preparatus neretai hemorojus išgydomas išvengiant chirurginio gydymo. 

Norint išvengti hemorojaus ar jo atsikratyti, reikia:

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI