Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Hemorojus (nuotr. 123rf.com)

Nors hemorojus viena dažniausių proktologinių ligų Vakarų šalyse, apie šią ligą galima išgirsti daug mitų. Vienas iš jų –  hemorojų įmanoma išgydyti tik chirurginiu būdu. Šis klaidingas įsitikinimas kaip reikiant gali kelti išgąstį.

REKLAMA

Hemorojaus sunkumas skirstomas į keturias stadijas, priklausomai nuo to, kiek išangės kanalo kraujagyslės yra pabrinkusios ir išbujojusios. Taigi, hemorojaus gydymas priklauso nuo ligos stadijos. 

I hemorojaus stadija. Šioje stadijoje vienas pagrindinių simptomų – lengvas, atsitiktinis pakraujavimas tuštinantis. Dažniausiai šios stadijos hemorojus pamatomas tik proktoskopu, gydytojo apžiūros metu. Šios stadijos liga nustatomai 90 proc. pacientų.   

II hemorojaus stadija. Esant šiai stadijai hemorojus pasireiškia deginimo pojūčiu ir kraujavimu tuštinantis. Taip pat hemorojinių mazgų iškritimu iš išangės stanginantis, tačiau vėliau hemorojiniai mazgai sugrįžta į vietą.   

REKLAMA

III hemorojaus stadija. Trečioje stadijoje hemorojiniai mazgai iš išangės gali iškristi ne tik tuštinantis, bet ir keliant sunkius svorius, kosint ir užsiimant kita panašia veikla. Taip pat esant šiai stadijai išangės srityje jaučiamas diskomfortas, skausmas, niežėjimas ir dirginimas.   

IV hemorojaus stadija. Šioje stadijoje hemorojiniai mazgai iš išeinamosios angos yra iškritę visą laiką, nuolatos jaučiamas deginimas, niežėjimas ir skausmas. Tai toli pažengusios ligos stadija, kurios gydymui gyvenimo būdo pakeitimas nebegali padėti.

Hemorojaus gydymo būdai  

Kaip jau buvo minėta, hemorojaus gydymo būdas priklauso nuo ligos stadijos, tačiau mitybos ir gyvenimo būdo pakeitimai paprastai laikomi pirmaisiais žingsniais bet kokioje stadijoje, norint sumažinti hemorojaus keliamos simptomus ir gydyti ligą.   

REKLAMA

Dažniausiai pirmoje ir antroje hemorojaus stadijose ligai išgydyti pakanka gyvenimo būdo pokyčių: tinkamos mitybos ir fizinio aktyvumo. Taip pat rekomenduojama papildomai vartoti skaidulines medžiagas, kurios veikia kaip išmatų minkštiklis. Šiose stadijose ligos gydymui taip pat tinka hemorojaus gydymui skirti vaistiniai preparatai: tepalai, žvakutės, sisteminiai preparatai, t.y. geriamieji venotonikai.  

Tik tuomet, kada gyvenimo būdo pokyčiai ir. vaistinių preparatų vartojimas nepadeda, pažengusioms ligos stadijoms (trečiai ir ketvirtai stadijoms) reikalingas chirurginis gydymas. Jo metu chirurginiu būdu yra pašalinami hemorojiniai mazgai.  

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI