Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Tualetas (nuotr. 123rf.com)

Medikai įspėja: telefono naudojimas tualete gali sukelti hemorojų.

Taip nusikaltę esame visi – bet, pasirodo, šis blogas įprotis kelia hemorojaus pavojų, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA

Niekam nuostabos nebekelia nuolat prie telefono prilipę žmonės. Šiais moderniais laikais, prisipažįstame ar ne, visi esame bent kartą į tualetą nusinešę telefoną – kad geriau praleistume laiką.

Tačiau šis pagundą keliantis įprotis gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įspėja medikai. O būtent, telefonas tualete gali sukelti hemorojų – aplink išangę susiformuojančius mazgus. Ši problema kyla tada, kai ant klozeto praleidžiama per daug laiko – o skrolinimas telefone tokią tendenciją gali tik paskatinti. „YouGov“ apklausa atskleidė, kad 57 procentai britų telefonu naudojasi ir tualete, o net aštuoni procentai prisipažino, kad telefoną į tualetą nešasi visada.

Hemorojaus simptomai:

  • Skaisčiai raudonos spalvos išmatos
  • Išangės niežėjimas
  • Net ir išsituštinus neapleidžiantis jausmas, kad reikia į tualetą
  • Gleivėtos išskyros apatiniuose ar ant panaudoto tualetinio popieriaus
  • Gumbeliai aplink išangę
  • Išangės skausmas

Gyd. Jarvis įspėja, kad hemorojaus išvengti padeda didelis kiekis su maistu suvartojamų skaidulų, pakankamas kiekis skysčių ir reguliarus sportas. Jei po savaitės gydymo namuose pagerėjimo nepastebite arba jei problema kartojasi, reikėtų kreipti į gydytojus. Kad ir kokia stipri bebūtų pagunda belūkuriuojant tualete atsidaryti mėgstamiausias programėles, gydytojai to nerekomenduoja.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI