Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ir toliau sėkmingai ruošiasi pasaulio čempionato atrankos langui bei Europos čempionatui. Lietuviai 76:61 (28:13, 15:16, 20:13, 13:19) be didesnių problemų įveikė suomius. Mūsų komandoje šiandienos rungtynėse debiutavo NBA bokštai Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis.

Mūsų NBA aukštaūgiai aukštą pavarą įjungė nuo pat rungtynių pradžios. Tiek JV, tiek D. Sabonis gražius epizodus kūrė vieną po kito ir jau pirmojo ketvirčio metu Kazio Maksvyčio vadovaujama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmavo dviženkliu skirtumu (28:13).

Pirmajame kėlinyje lietuviai ypač gerai dalinosi kamuoliu, išnaudojo kone visas progas puolime, o antrajame ketvirtyje vaizdas šiek tiek pasikeitė. Lietuviai nebepataikė visų gerų metimų, kuriuos pataikė per pirmąsias dešimt rungtynių minučių. Visgi antrajame ketvirtyje toliau gražius epizodus kūrė mūsų centrai ir tikrino „Žalgirio“ arenos lankų tvirtumą (43:29).

Trečiasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kėlinys taip pat neišvengė bangavimų. Vienu metu varžovai buvo pataikę du tritaškius, kurie leido suomiams priartėti iki 12 taškų atstumo, tačiau antroji kėlinio dalis buvo it iš pasakos. Puikus kamuolio judėjimas ir puikus krepšininkų judėjimas be jo leido pirmauti rekordine persvara (63:42).

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, kurį lietuviams reikėjo sutvarkyti. Lemiamame kėlinyje smaginosi ir Rokas Giedraitis, kuris pabėgo į greitą ataką ir krovė kamuolį į krepšį be jokių skrupulų (76:61).

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: Domantas Sabonis 10 (6 atk. kam., 3 rez. perd.), Marius Grigonis (4 atk. kam.) ir Ignas Brazdeikis po 9, Jonas Valančiūnas (6 atk. kam.) ir Eigirdas Žukauskas po 8.

Suomijos vyrų krepšinio rinktinė: Alexanderis Madsenas 16 (3 atk. kam.), Edonas Maxhuni (4 rez. perd.) ir Olivier Nkamhoua 14.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva 76:61 Suomija (28:13, 15:16, 20:13, 13:19)

36 min.: R. Jokubaitis, oho! Gynėjas akrobatiniu metimu užbaigia ataką iš po krepšio (74:56).

33 min.: R. Giedraitis smaginasi! Dėjimas į krepšį greitoje atakoje vėl leidžia tolti nuo suomių (68:44).

33 min.: I. Brazdeikis priverčia varžovą pačiuožinėti ant Kauno arenos parketo ir išprovokuoja varžovo pražangą, kurią paverčia vienu tiksliu baudos metimu (66:44).

Rezultatyviausi žaidėjai po trijų kėlinių:

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: D. Sabonis 10 (3 atk. kam.), M. Grigonis 9 (4 atk. kam.), J. Valančiūnas (6 atk. kam.), I. Brazdeikis ir E. Žukauskas po 8.

Suomijos vyrų krepšinio rinktinė: A. Madsenas ir E. Maxhuni po 12.

Trečias kėlinys: Lietuva 63:42 Suomija (28:13, 15:16, 20:13)

30 min.: Eigirdas Žukauskas – čiukšt! Puolėjas pataikė metimą iš toli ir sugrąžiną rekordinį pranašumą, kurį vienu baudų metimu padidino M. Echodas (63:42). Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo sunkiai ir neišbengė bangavimų, tačiau paskutinės trys kėlinio minutės buvo fantastiškos abejose aikštelės pusėse!

28 min.: L. Lekavičius it peiliu per sviestą! krepšininkas praneria pro visą varžovų gynybą ir pelno gražų floaterį. Kitoje atakoje Martynas Echodas pelno dar du taškus ir lietuvius bei suomius skiria 16 taškų skirtumas (58:52

27 min.: Puiku! Bravo! Fantastika! D. Sabonis puikiai pamato puikiai pakirtusį A. Butkevičių, kuris lengvai užbaigia ataką dviem taškais iš po krepšio (54:38).

26 min.: Suomiai truputį atsigauna. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės varžovai pataikė du tritaškius iš eilės, kurie privertė K. Maksvyti prašyti minutės pertraukėlės (50:38).

24 min.: Ooooo taip! I. Brazdeikis it supermenas skrenda link krepšio ir savo dėjimu kelia visą Kauno areną ant kojų (50:32).

23 min.: Dvi kuriozinės situacijos iš eilės: Arnas Butkevičius prameta apylaisvis iš po krepšio, JV neįdeda į krepšį, tačiau laimei lietuviai laimėjo kovą dėl kamuolio ir A. Butkevičius pataikė 1 iš 2 baudų bei sugrąžino lietuviams turėtą 16 taškų pranašumą (48:32).

23 min.: Kol kas trečiasis kėlinys klampokas. Abi komandos agresyviai ginasi, renkasi greitas komandines pražangas (45:32).

Rezultatyviausi žaidėjai po dviejų kėlinių:

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: D. Sabonis 10 (3 atk. kam.), M. Grigonis 8 (4 atk. kam.), J. Valančiūnas 6 (3 atk. kam.).

Suomijos vyrų krepšinio rinktinė: A. Madsenas 10, Petteri Koponenas 6 (2 rez. perd.).

Antras kėlinys: Lietuva 43:29 Suomija (28:13, 15:16)

20 min.: Antras kėlinys pasibaigė ir lietuviai toliau turi įtikinamą pranašumą. Visgi rezultatyvumas šiek tiek krito, kadangi abi komandos priprato vieni prie kitų. Lietuviai kažkiek pagerino savo gynynbą, tačiau koncentracijos klaidų vis dar pasitaikė (43:29).

20 min.: I. Brazdeikis naudojasi savo jėga ir ūgio pranašumu bei paskutinę atakos sekundę pelno du taškus iš artimojo nuotolio (43:29).

16 min.: Nepavargs šokinėti? JV išmaudo savo varžovą ir dar kartą deda kamuolį į krepšį (39:26).

14 min.: JV toliau šėlsta. NBA centras atkovoja kamuolį puolime ir, atrodo, net nesistengdamas jį ideda į krepšį. Lietuvių skirtumas pirmąkart šoka iki dvidešimties taškų (37:17).

13 min.: L. Lekavičiaus ir Donato Tarolio duetas! Lietuviai sužaidžia žemę orą (alley-oop) ir lietuviai toliau smaginasi (33:17).

12 min.: Lukas Lekavičius klysta savo aikštelės pusėje, tačiau nepaisant to, kėlinį lietuviai pradėjo solidžiai. Eigirdas Žukauskas pataikė tritaškį ir susikūrė kelias progas, kurių šįkart išnaudoti nepavyko (31:15)

Rezultatyviausi pirmojo kėlinio žaidėjai:

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: D. Sabonis 10, M. Grigonis 8 (3 atk. kam.).

Suomijos vyrų krepšinio rinktinė: Alexanderis Madsenas 8.

Pirmas kėlinys: Lietuva 28:15 Suomija

10 min.: Pirmas kėlinys – baigtas. Lietuviai ypač gerai atrodė savo stipriausios sudėties. Kamuolys judėjo labai gražiai, visi metimai kokybiški. Tiesa, šiek tiek trūksta dėmesio gynyboje, kadangi suomiai ypač lengvai užbėgo į greitas atakas.

Ketvirčio pabaigoje nesportinę varžovo pražangą išprovokavo Rokas Giedraitis, kuris pataikė abi baudas. Paskutinės lietuvių atakos metu lietuviai nieko nesusikūrė (28:13).

8 min.: Kamuolio virtuozas Rokas Jokubaitis smaginasi. Gynėjas apgavo kone visą varžovų komandą ir pataikė sudėtingą floaterį nuo lentos (24:13).

7 min.: Opaaaa! Dar vienas dėjimas į krepšį. D. Sabonis atsidūrė 3 prieš 1 atakos smaigalyje ir toliau džiugina Kaune susirinkusius žiūrovus smagiais epizodais (20:11).

5 min.: D. Sabonis įjungė žvėėėėėėėrišką rėžimą! Krepšininkas šiandienos rungtynėse ne kartą ėmėsi kūrėjo vaidmens, persivarė aikštelę bei galop kūrė žaisdamas nugara į krepšį. Greitoje atakoje D. Sabonis ramiai deda kamuolį į krepšį, išprovokuoja varžovo pražangą ir siunčia varžovų trenerį į neviltį. Suomiai po šio lietuvio epizodo paprašė minutės pertraukėlės (13:2).

4 min.: Dar du D. Sabonio taškai. Po NBA puolėjo taškų suomiai greitai išbėgo į kontrišpuolį, tačiau prieš suomį išdygo Ignas Brazdeikis ir nupūtė varžovo metimą (9:2).

2 min.: Domantas Sabonis pelno pirmuosius savo taškus! NBA bokštai rungtynių pradžioje atrodo ypač solidžiai (4:2).

1 min.: Joooonas Valančiūūūūūūūūūūnas! Pirmieji jo taškai šią vasarą. JV deda kamuolį į krepšį ir įstato varžovą į plakatą (2:0).

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės startinis penketas: Ignas Brazdeikis, Domantas Sabonis, Rokas Jokubaitis, Jonas Valančiūnas ir Marius Grigonis.

Suomijos vyrų krepšinio rinktinės startinis penketas: Shawnas Huffas, Olivier Nkamhoua, Henris Kantonenas, Eliasas Valtonenas, Edonas Maxhuni.

Tuoj negalima bus žiūrėti krepšinio, vaikus gąsdint tuoj pradėsite. Kas jums atsitiko, krepšininkai, iš zoologijos sodo beždžionės pabėgo? Ar pinigų pervesti peiliukams nusiskusti nusipirkt. Eina nx.
Nu ir n...fik : snukiai užauginti: nesuprasi ar tai š...kna ...O padidžiavimo pilnos kel...nės.
Iš tikro BEŽDŽIONĖS...kad tik raupų neužneštų...